bugün

redd'in 21 isimli albümünden bir parça.

bir küllüğe silkiyorum benden artanları
ya içime çektiklerim
sanki kırbaçlanmış bir asiydi ruhumun çarpanları
ya dışıma ittiklerim

kaybedecek bir şeyim yok ki
öyle boş ki hayat
sadece dolduruyor zamanı

bir bombaya zincirlenmiş
patlamadan yaşıyorum
ya içime ektiklerim

kaybedecek bir şeyim yok ki
öyle boş ki hayat
sadece dolduruyor zamanı
sözleriyle ve müziğiyle oldukça hoş bir redd şarkısı.
öyle boş ki hayat, gereçekten boş ne koyulursa içine dolmuyor, doldurmak imkansız gibi.
(bkz: Öyle guzel ki hayat)
melodisinde ve sözlerinde müthiş bir başkaldırı sezdiğim redd şarkısı.doğan abimiz "öyle boş ki hayaaaaaat" dedikçe "evet evet kaybedecek bir seyim yok ki" diye düşünmüslüğümüz de yok değil.şöyle ki:21'in en iyilerinden.
bir bombaya zincirlenmiş patlamadan yaşıyorum sözleriyle alkolü damardan veren şarkıdır.
tesadüf eseri dinlediğim, gece boş yolda altınızda güçlü bir arabayla dinlememeniz gerektiğini düşündüğüm parça.
valla gerçekten çok boş, şöyle bir düşünün dünyaya geldiniz, zaten belirli bir yaşa kadar anlamsız yaşıyorsunuz sonra hadi hoop sınavlar, çalış çocuk lise kazan, sonra hoop bi sınav daha, çalış çocuk üniversite kazan, sonra biter mi bitmez, çalış çocuk o üniversiteyi de bitir. sonra mezun oldu gencimiz. ee? sonra iş ara. aradın buldun ee? sonra evlen bari. evlendin. ee? çocuk yap çocuğu okut bir çocuk daha yap, çalış geçim sağla, çalış ev almaya çalış. ee kardeşim ee? hep böyle sürer gider bu. biz bu dünyaya niye geldik? Öyleyse bir amacımız olmalı.. Bu sürüp giden ömürde insanın bu gelip geçici şeylerden başka bir amacı olmalı..