bugün

inanılmaz şarkılar yazan ve her şarkısını dinlediğinizde "süper lan" diyeceğiniz nadir gruplardan biri.21 ile çıtayı yükseltmiş değil direkt aşmıştır gökyüzünden çıkıp mars'a doğru yol almaktadır.
Özgürlük sırtından vurulmuş adlı şarkılarıyla siyasi duruşlarını göstermişlerdir. *
biricik kardeşimin tavsiyesi üzerine sıkılarakta olsa dinlemeye başladığım gruptur. sonraları gerçekten çok iyi bir grup olduklarına kanaat getirmişimdir. özellikle vicdani redd'le insanın vicdani duygularını gerçekten canlandırıyor.
dinledikçe insanı dinlendiren ritimlere ve sözlere sahip şarkıları dillendiren grup.
"kirli suyunda parıltılar" adlı albümleriyle bu yazar kişisini hayranı yapan grup.
surekli dinlenesi grup. iyi sozler, iyi muzik, iyi vokal daha ne olsun.
24 ekim bursa konserini heyecanla beklediğim grup...bir an önce gelsede gitsek yahu.
31 ekimde diyarbakır'da konser verecek olan gruptur.sabırsızlıkla bekliyoruz.
bu akşam bursa resimli bar'da sahne alacaklardır.
öperler diye iğrenç bir şarkı ve klibi olan grup.
dün gece bursada harikalar yaratan bir grup.gittim.mutluydum.hala mutluyum ve etkisinden kurtulamamaktayım.muhteşemdi diyebilirim.en önde izlemenin zevki paha biçilemez orası ayrı.*konser sonrasına da kalmayı isterdim neyse orası içimde derin bir yara...kesinlikle gidin eğlenin eğlenin eğlenin.
her neyse klipleri sonunda çıktı dediğim grup.beklediğimize değdi mi ne..

http://www.dailymotion.co...-orjinal-video-klip_music
bu gece bronx pi' de (pideci değil) teknik aksaklıklara rağmen gayet sağlam bir performans sergileyen grup. ayrıca kitlesinin yaş ortalamasının diğer rock gruplarına göre daha yüksek olmasından mı kaynaklanıyor bilemeyeceğim ama hiç taşkınlık çıkmıyor konserleri esnasında. hoş, bunda redd'in şarkılarının sakinliğinin payı da olabilir.
Her neyse isimli sozleri cok fena olan turk alternative/rock grubudur.

Benim icin yeri apayridir bu sarkinin ki saniyorum bahsi gecen hallerde bulunan herkes bir anda etrafinda olup biteni reddedebilir.

edit: imla
son klip çektikleri şarkıları her neyse olan guptur.

redd - her neyse

Biraz gevşetebilsem göğüs kafesimi
Dokunup durdurabilsem attığın yeri
Boşalttığın yere ne koyduysam dolmuyor
Dakika başı bir of içimden hiç kesik olmuyor

Her neyse işte özledim seni o kadar

Boş düşünce balonu başımın üstünde
Bir şey yazmaz oldu senden sonra içinde
Koşmak istesem de sana hayat beni geri çekiyor

Her neyse işte özledim seni o kadar

Bir şiir olmadım kafiyene uyamadım
Sen kaçtın ben kelime bulup seni tutamadım
Dakika başı bir of içimden hiç kesik olmuyor

Her neyse işte özledim seni
Her neyse işte böylesi hayat nereye kadar
son klipleriyle ve şarkılarıyla beni benden alan grup...
27 Kasım 2009 tarihinde Beyoğlu Ghetto'da sadece 21 isimli konsept albümlerinin şarkılarını seslendirecek olan grup.

(bkz: hikayenin tamamı)
her neyse klibini doğa harikası olan bolu gölcük te çekmişlerdir. defalarca bulunduğum bir ortam olduğundan kelli beni daha bir etkileyen klip olmuştur. bu arada harika grup.
eleştirel ve yaratıcı şarkı sözlerine sahip gruptur. en azından anlatılmak istenen bir şey var ortada.
son albümleri yirmibir de her neyse den çok çok daha güzel parçalar olan gruptur.

''astrotanrı''
''vicdani redd''
''öyle boş ki hayat''
aşmışlarmış da haberimiz yokmuş. boşver, hala aşk var mı bunlar. sırf bunlar bile klasik olur. ama normal bir ülkede olur. akp'nin yüzde 47 aldığı bir ülkede değil.
klibinde hiçbir erkeğin tahammül edemeyeceği "kadının seni senin yatağında aldatan başka bir erkekle" klibiyle mutlu olmak için yaşamanın yeni adı....
BÜTÜN ŞARKILARI HARiKA OLAN BiR GRUP. EN GÜZELi DE ROCKÇI ÖZENTiLERiNiN, EMOLARIN, TiKiLERiN DiNLEMEMESi. ÇOK ORJiNAL SÖZLERE SAHiP ÖZELLiKLE NEFES ADLI ŞARKILARI AĞLATIR, NEFESSiZ BIRAKIR.
hem şarkıları,hem de klipleri farklı ve güzel olan grup. çok aykırı olmadan da güzel şeylerin olabileceğini gösteriyorlar.
yakında piyasa olunmasından korkulan, türkiye'nin dalında en iyi müzik yapan grubu.