bugün

redd in 50/50 albümündeki en sevilen ve ilk klibi çekilen parçası. 4:17 uzunluktadır...

sözleri:

kapiyi araladim onu gordum bir ba$kasiyla yatagimda
son sozleri hala kulagimda bu ilk kez degildi dedi bana
dokunup hissettigim kadini bana aitmi$ sanarken
artik bildigim tek bir$ey vardi, aciydi dunyanin diger adi
mutlu olmak icin sevmek icin gorme, i$itme
mutlu olmak icin sevmek icin bilme, cok du$unme
ceketi alip sokakta kayboldum, artik yalniz bir adamdim
yoldan bir taksi cevirdim, kopruye vardigimda trafik tikandi
her yerde kameralar vardi biri atliyordu belli ki
onu izlerken farkettim ki hayatta kalmak kafiydi
mutlu olmak icin sevmek icin gorme, i$itme
mutlu olmak icin sevmek icin bilme, cok du$unme
ilk dinleyişinizde hafızanıza kazınan ve günlerce mırıldanmanıza,gitarda çalmak istemenize sebep olan ancak daha soran süre gelen zamanlarda bir daha dinlemek istemeyeceğiniz bir şarkı.*
(bkz: powerturk de durmadan calan şarkılar)
konuşur gibi şarkı sözü yazmanın sadece teoman'a yakıştığının kanıtı olan,bir tek ayakkabılarımı bağladım , adım attım , çişim geldi gibi sözlerin eksik olduğu bir şarkı.
herkese -endekslenemez- olan şarkıdır.karamsar bi havası vardır ama uygun zamanda dinlenildiğinde mesaj yerini bulur.
işte mutluluğun formülü olan şarkı;
güvenilen insanın güvensiz davranışları karşısında paramparça olmak yerine 3maymun olmak lazım geliyor bazen.
görme
işitme
bir şey de söyleme.
(bkz: mutlu etmek yeter dediler)
durup durup dinlenesi parçalar vardır ya, onlardan bu parça. dinleyince kendinizi çok iyi hissediyorsunuz.
mutlu olmak için yapmamamız gereken çok şey vardır. ilk sırayı negatif düşünmemek alır.AKABiNDE etrafına negatif enerji saçan * insanlardan uzak durmak gelir.
Neşeli, başarılı, iyimser, istekli, olumlu düşünen bir kişi olmak istiyorsanız, bu özelliklere sahip kişilerle bir arada olun. Sürekli öfkeli, üzgün, yaşama ve olaylara olumsuz bakan insanlarla birlikte olursanız, ne kadar iyimser, neşeli, başarılı da olsanız bir süre sonra bu nitelikleri kaybetmeye başlarsınız.
Belgeselde izlediğim kadarıyla mutlu olmak geçici bir durum.
En çok istediğiniz bir şeye sahip olduğunuzda bile, yaşadığınız mutluluğun bir süresi var.Evlilik:6 saat, Piyango:24 saat, iyi bir yemek:4 saat, orgazm:5 saniye, Küfür:90 dakika.
bir kazıktan sonra yazılmış olduğu aşikardır. o anı iyi tercüme etmişler bravo valla.
sonuna "ne yapmak gerekir?" diyerek güzel ve felsefik bir soru cümlesi yapılabilecek kesik cümle.
bi bok yapılamaz diye sonu getirilecek cümle. zira mutlu olmak için harcanacak her çaba saçmalık olarak geri gelip tokat gibi çarpar adama. kasmamalı, zamana bırakmalıdır..
--spoiler--
ceketi alıp sokakta kayboldum, arkamdan tek bakan kedim osmandı.
--spoiler--
ilk dinlerken ''vay güzel şarkıymış'' diyişimin akabinde duyup yardıran sözlerin sahibi olan redd şarkısı. *
dene bakalım

http://gelecekmakinesi.com/u/IJH3AtVf
redd 50/50 albümünden çok hoş bir parça, zira ben başka bir şeye dikkat çekmek istiyorum. klibin 20. saniyesinde bir gamalı haç belirip hemen kayboluyor. redd sol görüşlü bir grup fakat bununla ne anlatmak istedikleri bir muamma. işte link http://www.dailymotion.co...dd-mutlu-olmak-icin_music

pişmanlık editi : gamalı haç falan değilmiş ilk albümün kapağıymış, cahilliğime verin. http://www.yenialbum.com/cover/Redd-5050-1.jpg ama yine de benzemiyor mu gamalı haça ?
"mutlu olmak için sevmek için görme, işitme
mutlu olmak için sevmek için bilme, çok düşünme"

haklı, kısacası çok sorgulama ve üç maymunu oyna sen güzeli yok.
redd in yaptığı en güzel şarkılardan biridir.bir diğeri için; (bkz: dünya)

--spoiler--
mutlu olmak için
sevmek için
bilme, çok düşünme
--spoiler--
yalnız kalmak gerekir.
--spoiler--
çikolata-dondurma yiyin. ben hiç bunları yiyip de ağlayan birisini görmedim. gerçekten, çok garip.
--spoiler--
en sevdiğiniz şarkıları dinlemek...
mutluluğun formülünü vermiş bir redd şarkısı.
haline şükretmek.*
üzgün birini neşelendir, ona umut ver. kalbine mutluluk ışığının sızmaya başladığını fark edeceksin.
kendinden özür dile.