bugün

2000 ve 2000'li yılların başıdır. genellikle muhitlerde bir tane internet cafe olurdu ve sabahtan akşama kadar müthiş dolu olurlardı. nitekim 2-3 saat önceden gidip, cafe sahibinin ajandasına isim yazdırılır, ondan alınan saatte geri gelinirdi. hatta akınsoft gibi programlar olmadığı için cafe sahibi masa sürelerini de bu ajanda üzerine yazardı. genellikle arkadaşlarla toplu olarak gidilirdi ve küçük çocuk olunduğundan çok fazla para olmaması sebebiyle maksimum 1 saat olmak üzere counter strike oynanırdı. eline para geçen bütün çocuklar bu paraları oralarda harcardı. günümüzde her eve bilgisayar ve internet girmesiyle birlikte internet cafelerin dönemi kapanmıştır. sahipleri de o günleri hatırlayıp iç çekiyor olabilirler.
2012 deyiz ve hala büyükşehirlerde devam etmektedir. geçen hafta izmir üçkuyular bölgesinde bizzat yaşadım.
yarım saat oynamak için yarım saat yol ve bir saat sıra beklenen yıllardı.
az mı parayı ödemeden kaçardık o yoğunlukta.

ne günlerdi be tüm cafe sadece counter-strike oynuyo ağlıycam galiba.

edit: he bide unuttum, 1 saat dolunca ve paramız yoksa tuvalete gidiyomuş gibi yapıp kaçardık sonra.
Özellikle küçük şehirlerde askerlik yapıyorsanız haftasonları görülen durum. Bazen internetcafe sahibi deftere yazar isimleri ve seslenir orta yere:
- ahmet burada mı? Ahmeeettt... Abi geç 36 boşaldı. Oraya otur.
doom 2 oynadığımız yıllardır.
askerlerin izin gününde denk geldiği sıralarda olur.
Doom 2 ne lan ? Counter oynadığımız yıllardı. Tanım budur.
internetin çok yaygın olmadığı, ayna zurma sayfalarından başka aktivitenin bulunmadığı yıllardır. google'ı hak getire.
deli gibi age of empires oynadığımız zamanlardı.
o yıllarda 1 saat oynanan oyunun tadı insanın damağında kalırdı. şimdi nerdee...
ısparta da bulunan acemi eğitim tugayı askerleri sebebiyle, haftasonları halen daha devam eden yıllardır.
playstation 1 oynatan batakhanelerde olurdu bu. sonra yaşımız büyüdü gün oldu kerhaneye yolumuz düştü, aynı tabloyla karşılaştım. yuh be.
hala öyle yerler biliyorum. nostalji yaşamak isteyenler beni mesajda bulabilir.
sıraya kaynadı diye internet kafenin içinin karıştığı yıllardı. ne yıllardı o yıllar. kafama monitor yediğimi bilirim.
90'lı yılların sonu 2000'li yılların başıydı bu güzel yıllar. ne çok kalabalık olurdu dimi. kimi zaman yemeği dısarıdan söyleyip counter strike oynarken yerdik. hey gidi hey!
midtown madness, fifa 99, delta force, half life oynamış nesildir.. ney gidi günler hey..
sıra bekleyenlerden bir kısmının, ödev araştırmak veya ödev yazmak için orada bulunan, yurtta kalmakta olan üniversite öğrencileri olduğu yıllardır.
iki kişi gidildiğinde tek kişinin ismi ve yanında 2 yazdırılan yıllardır. X2 gibi.

Metin2 oyununun isim hikayesini de öğrenmiş oldunuz. *
fakirlerin internet kafede kendilerini sıraya yazdırdığı, ben ve benim gibi dostlarımın ise telekomda eve internet bağlamak için sıraya yazıldığı yıllardır.