diyarbakır konserinde devrim nidaları eşliğinde coşturmuş gruptur.
anlamı kırmızı demektir.ingilizcede red olarak geçer.
sadece, her neyse isimli şarkıları için bile saygı duyulması gereken grup.
bugün kültür üniversitesi'nde güzel bi konser verdiler. solistleri sahnenin önüne gelmekte direnen öğrencilere laf sokup durdu anlamadık, ama kötü niyetli değildi tabii. sevdik kendilerini üzülmesin. her neyse'leri de harikaymış.
(bkz: DON KiŞOT) ŞARKISINA KERPE KAYALIKLARINDA KLiP ÇEKEN GRUPTUR.

2009 YILININ MART-NiSAN AYLARINDA KERPE KARAKOLUNDA ASKERLiK VAZiFEMiZi iCRA EDERKEN BiR SABAH iÇTiMASINDA NÖBETÇi ASKER BiR KAMYONUN KAYALIKLARA DOĞRU GiTTii BiLGiSiNi VERDi, HEMEN JANDARMA MiNiBÜSÜ VE BiR EKiP HIZLICA OLAY YERiNE iNTiKAL ETTi. EKiP 15 DAKiKA SONRA GELDi KARAKOL KOMUTANINA KLiP ÇEKiLECEKMiŞ DiYE DURUMU ARZ ETTi. KARAKOL KOMUTANI HEMEN BABASININ MALINA KONULMUŞ GiBi BiZDEN iZiN ALMADAN NASIL KLiP ÇEKERLER DiYE KLiP YÖNETMENiNi KARAKOLA ÇAĞIRDI. KLiP YÖNETMENiNE FIRÇA KAYAN KARAKOL KOMUTANI GEREKLi iZiNleri aLMAZSAnız KLiP ÇEKEMEZSiNiZ DEDi. YÖNETMEN KAYMAKAMLIK VE iLGiLi MAKAMLARI ARAYARAK GEREKLi iZNi ALIP KLiP ÇEKiMLERiNE BAŞLAYABiLDi ANCAK. BU ARADA iÇTiMA BiTiMiNDE GENÇ ABAZA UZMAN ÇAVUŞLAR BELKi KARI, KIZ, MANKEN VARDIR DiYE KOŞA KOŞA KAYALIKLARA GiTTi. YARIM SAAT SONRA KÖS KÖS GERi DÖNEN GENÇ ABAZA UZMAN ÇAVUŞLARIN AĞZINDAN ŞU HÜZÜN DOLU CÜMELELER DÖKÜLDÜ;

- A.Q. ROCK GRUBUYMUŞ BUNLAR NE KARISI KIZI BiR SÜRÜ TiPi BOZUK DALLAMA VAR
türkiye'nin en iyi müzik grubudur,2009 un en iyi albümünü yapmışlardır,ülkemizde artık rock müzik "sen gittin ben öldüm bittim aşkım cicim balım"**** gibi sözcüklerle yıpratılırken bana göre şarkı sözleri diğerlerine ders niyetine okutulması gereken grup seviştik ve acıktık,aştan önemli şeylerde vardı. berke abi saygı duyuyorum abi
çoğu insanın sevemediği; fakat benim sevdirme uğraşında olduğum, pek sevdiğim gruptur.
orijinal bir grup.
politik görüşlerini hiç çekinmeden belirten,eğitimleriyle göz dolduran ve ne güzel ki hala ayağa düşmemiş gruptur.aralık ayında 2. defa izmir'e gelip sevenlerini eğlendirmişlerdir.ancak sahnede pek bi sıkılmışlardır.doğa gitara geçmiş olmamış...
2009 un en iyi yerli rock albümünü yaptıklarını düşündüğüm grup. (bkz: 21)
21 albümü ile gönlümün tam ortasına taht kurmuş başarılı bir gruptur. sıkılmaksızın dinlenesi albümleri vardır.
plastik çiçekler, nefes bile almadan gibi güzel bestelerin sahibi olan grup.
(bkz: plastik çiçekler)
(bkz: nefes bile almadan)
"her neyse" isimli şarkısı bende dinledikçe bağımlılık yapan grup.
uzun bir aradan sonra yeniden sözlüğe yazmamı sağlayan grup...dönme dolap şarkılarına yaptıkları cover beni benden almaktadır.
her neyse.. son albümünün son klipli şarkısı. hem klip hem de şarkı çok güzel. klip için emir khalilzade'nin, şarkı için de redd'in ellerine sağlık diyorum.
27 şubatta bursa resimli bara gelicek olan grup... geçen seneden beri dört gözle beklediğim olaydı.ikinci defa gitmenin heycanını yaşamaktayım.evet evet evet sıkılmıyorum dinlemekten.
kaliteli bir grup.şarkıları da ona keza.
harika bir yeni albüm, yine yüreğin derinlerine işleyecek parçalar.

"küçük bir çocukken, uçmayı isterdim... Ben hayal kurdukça biri bozuyor sanki hala..." (bkz: küçük bir çocukken), (bkz: 21).
bayık bayık şarkı söyleyen yeteneksizler grubu.
anlamanın, her yiğidin harcı olmadığı grup. dilini herkes anlasın diye basitleştirmez, istediği gibi konuşup konuştuğu dili anlayanlarla olmak ister bu adamlar. işte bu yüzdendir ki herkes değil bazıları sever. böyle güzel kalsın.
dakka başı bir of içinden eksik olmayan grup.
başarı haznesine başarı ekleyen kaliteli grup.
kim ne derse desin turkiye'nin en iyi rock grubudur.en kaliteli müziğe ve sözlere sahip bu grubumuz medar-i iftiharimizdir.
"tanrı var mı bu gezegende gökyüzünde arıyorlar"sözleriylede kapatıyorum..
2.'si olmayan grup. bu adamların cd'lerini alın , evin bir köşesine atıp unutacak, dinlemeyecek olsanız bile alın, destek olun.
2005'ten bu yana dinlediğim, gittikçe ivmesini yükselten, kendilerine has müzik yapan, sabahlarımı daha da anlamlı kılan kaliteli grup. ne diyebilirim daha fazla? yolları açık olsun. roman kahramanı'ndan, hala aşk var mı'ya, prensesin uykusuyum'dan çığlık çığlığa, falan filan...