bugün

https://www.twitter.com adresinde, dunyanin herhangi bir yerindeki insanlarin uye olduktan sonra girip o anda ne yaptigini yazdigi site.

cep telefonundan takip eden manyaklari bile varmis.

seneler sonra gelen edit: O anda ne yaptığını falan yazmıyorsun. Aklına gelen her şeyi yazabiliyorsun. Özellikle takip ettiğin kişilerin yazım kalitesi iyiyse bağımlılık yapabiliyor. Ben mesela bağımlısı oldum bile. username: splinterzen
facebook'taki "şu an ne düşünüyorsun?" kısmı gibi, herkes bir şeyler yazıyor, linkler falan veriyor, başka da bir özelliği yok.
fazla özelliği olmayan, bence gereksiz bir paylaşım sitesi.
sosyal medyanın babası denebilir
online dedikodu merkezi.
yakın bir zamanda türk gençliğinin istilasına mağruz kalacak site.*
'ya o an ne yaptığını yazıyorsun, anlık bişi. çok eğlenceli olabilir. hadi lan!' diyerek arkadaşlarımı facebook, msn vb.leri üzerinden gaza getirip üyesi yapmaya uğraşıyorum. 'abi sende iyi anlatmıyorsun' diye cevap veriyorlar, 'ulan' diyorum, tabii bunu yakın olduğum erkek arkadaşlara ekliyorum, yoksa bunun 'canım' diye başlayan versiyonuda var; 'bu kadar işte, durum güncellemesinden ibaret, ama haber alma, link yollama, herşeyi geçtim depo olarak bile kullanılabilinen mini blog' diyorum, 'dahada komiği sadece 140 karakter sınırı ile yazabiliyorsun' diyorum ama ikna edebildiklerim 2 kişi ile sınırlı kaldı. ayrıca burdan ntv ve galatasaray'ı tebrik ediyorum. koca twitter'de alanlarında güncelliği geçtim çalışan tek iki profile bu iki marka sahip.
moldovadaki hükümet baskını haberinin hızlıca yayılarak dakikalar içerisinde binlerce kişinin bu baskına katılmasına ön ayak olmuş site.
ileride facebook'un yerini alacağı söylenen site. ortam güzel aslında sarıyor, kimin ne yaptığını anında öğrenmek isteyenler için güzel bir site.
üyesi olupta üye olduktan 10 dakika sonra üyeliğimi iptal ettiğim türk gençliğinin 223 gün içerisinde istilasına uğrayacak facebook çakması sitecik. (bkz: küsüratlı salla inandırıcı olsun)

2 yıl sonra edit: bir türk genci olarak müptelası oldum, hatta şimdiki aklım olsa, hesabımı silmezdim.
(bkz: zwitter)*
Gereksiz bir site. Üyelerin cogu kendi bloglarinin reklamini yapmak icin bulunuyorlar orada zaten. Baska da bir ise yaradigi yok.
sertab erener ve demir demirkan'ın da hesaplarının bulunduğu site.

http://twitter.com/sertaberener
http://twitter.com/ddemirkan
zeytinburnu, ümraniye gençliğinin iştiraki ile, çığır açacak olan oluşum. çok yaratıcı küfürler gelecek çook.
ingilizcede cıvıldamak manasına gelen kelime. malum sitenin içerisindeki çoğu yerindeki kuş tasarımlarından da bu anlaşılıyor. facebook'un garip bir şekilde türkiye'de yayılması gibi bu garip sitede yakın zamanda ortalığı kasıp kavuracak gibi gözüküyor.
martha stewart'ın, late night'a çıkıp reklamını yaptığı site.
bir çok yabancı ünlüyü bulabileceğiniz değişik bir ileti duyurma aracı. hoşuma gitti aslında. *
facebook'un tasarımında yaptığı mikroblog'a uygun modifikasyonlar sayesinde türk insanının bir süre daha kullanmayacağı fasilitedir. Türklerin istilasına uğramamış haliyle gayet güzel bir ortamdır. ne zaman ki türkiye'de mobil internet yaygınlaşacak o zaman türkiye'de ki kullanıcı sayısı mobil internet kullanıcı sayısına doğru orantılı olacak şekilde artacak.
sosyal medya araçlarından biri.
gücünü kullanıcılardan alan icat.
kendi yayınını yaptığın bir mecra.
iletişimin yeni adı...
ne boka yaradığını anlamadığım ama bir tane de açtığım site. Harbiden anlamıyorum yani, bir insan oraya ne yaptığını yazarsa ne geçecek eline? Yok eğer bir durum açıklaması yapmaksa oraya ne yaptığını yazmak, facebook'da ve msn'de de vardı o zımbırtı? (Kişisel ileti vs. gibi...)

Neyse, anlamasam da eksik kalmayım dedim, açtım bir tane işte.
firefox eklentileri ile beraber daha bir güzelleşen social network:

(bkz: twitterfox)
görseller için:

(bkz: twitcaps)
hicbir b.ka yaramayan olusum. hatta late night'da conan bir haberle beni yarmisti. amerika'da bir adam sabah kosusu sirasinda, elindeki pda'den twitter'a statu guncellemesi yaparken onundeki agaci gormeyip hastahanelik olmus. conan da twitter'a yazdigi son mesaj "agaca carpiyorum"du diyerek twitter gereksizliginin altini cizmistir.
o kadar gereksiz ki facebook'un 500 milyon dolarlık teklifini reddetmiştir.
dell, sadece buraya verdiği reklamlarla 3 milyon dolar kar yapmıştır bu kadar kısa süre içerisinde.

he tabi biz eleştirilere kızmıyoruz bilakis seviniyoruz.
çünkü türk kullanıcısının işgal ettiği yerlerin sonunun ne olduğuna dair bilgimiz var.
fotoğraf paylaşım servisi için:

(bkz: twitpic)