1. 1.
  https://www.twitter.com adresinde, dunyanin herhangi bir yerindeki insanlarin uye olduktan sonra girip o anda ne yaptigini yazdigi site.

  cep telefonundan takip eden manyaklari bile varmis.

  seneler sonra gelen edit: O anda ne yaptığını falan yazmıyorsun. Aklına gelen her şeyi yazabiliyorsun. Özellikle takip ettiğin kişilerin yazım kalitesi iyiyse bağımlılık yapabiliyor. Ben mesela bağımlısı oldum bile. username: splinterzen
  38 -11 ... splinter
 2. 2.
  facebook'taki "şu an ne düşünüyorsun?" kısmı gibi, herkes bir şeyler yazıyor, linkler falan veriyor, başka da bir özelliği yok.
  11 -4 ... aura
 3. 3.
  fazla özelliği olmayan, bence gereksiz bir paylaşım sitesi.
  15 -8 ... pfff
 4. 4.
  sosyal medyanın babası denebilir
  6 ... aura
 5. 5.
  online dedikodu merkezi.
  13 ... coolgoose
 6. 6.
  yakın bir zamanda türk gençliğinin istilasına mağruz kalacak site.*
  55 -1 ... fabala
 7. 7.
  'ya o an ne yaptığını yazıyorsun, anlık bişi. çok eğlenceli olabilir. hadi lan!' diyerek arkadaşlarımı facebook, msn vb.leri üzerinden gaza getirip üyesi yapmaya uğraşıyorum. 'abi sende iyi anlatmıyorsun' diye cevap veriyorlar, 'ulan' diyorum, tabii bunu yakın olduğum erkek arkadaşlara ekliyorum, yoksa bunun 'canım' diye başlayan versiyonuda var; 'bu kadar işte, durum güncellemesinden ibaret, ama haber alma, link yollama, herşeyi geçtim depo olarak bile kullanılabilinen mini blog' diyorum, 'dahada komiği sadece 140 karakter sınırı ile yazabiliyorsun' diyorum ama ikna edebildiklerim 2 kişi ile sınırlı kaldı. ayrıca burdan ntv ve galatasaray'ı tebrik ediyorum. koca twitter'de alanlarında güncelliği geçtim çalışan tek iki profile bu iki marka sahip.
  6 -1 ... heros
 8. 8.
  moldovadaki hükümet baskını haberinin hızlıca yayılarak dakikalar içerisinde binlerce kişinin bu baskına katılmasına ön ayak olmuş site.
  9 ... babili
 9. 9.
  ileride facebook'un yerini alacağı söylenen site. ortam güzel aslında sarıyor, kimin ne yaptığını anında öğrenmek isteyenler için güzel bir site.
  8 -1 ... fearful
 10. 10.
  üyesi olupta üye olduktan 10 dakika sonra üyeliğimi iptal ettiğim türk gençliğinin 223 gün içerisinde istilasına uğrayacak facebook çakması sitecik. (bkz: küsüratlı salla inandırıcı olsun)

  2 yıl sonra edit: bir türk genci olarak müptelası oldum, hatta şimdiki aklım olsa, hesabımı silmezdim.
  12 -1 ... jilete kafa atan adam
 11. twitter Başlığındaki Önemli Entry'ler