entry'ler (39)

evlenilecek kız sayısının giderek azalması

allah allah diyesi geliyor insanın, ha bir de vah vah. sanki evlenilecek erkek sayısı giderek artıyor da...

alternatif böcek öldürme yöntemleri

alternatifi mi var bu işin, alacaksın eline terliği gördüğün yerde yapıştıracaksın üzerine.

yakışıklı zengin tahsilli ve iyi kalpli erkek

nedir bu insanların kafalarındaki ideal erkek, ideal kadın tipleri ya. yok böyle birşey bence. aşk da da yok. insan aşık olacağı kişiyi tayin edemez, bu ideal tipler ne için vardır peki, niçin idealize edilmişlerdir? anlamak zor.

yalnızlığın keyif verdiği anlar

evde yanında iki birayla tv nin karşısına gecer izlemek istediğin bir filmi izlersin. yada kendinle konuşur uzun zamandır içinde kalanları dökersin. garip bir hüzün sarar alkol damarlarına daha çok girdikçe, seversin bu hüznü ve onunla keyiflenirsin keyiflendikçe içersin, içtikçe keyiflenirsin falan. bazen yalnızlık böyle keyifli anlar verir sana.

kemal kılıçdaroğlu

istanbul için gerçekten çok çok iyi bir oy oranı alan elektrikler gitmese belki de seçimi kazanabilecek olan dürüst siyasetçi.

izmir

tüm ilçelerde ve büyükşehirde akp ye tokat gibi bir cevap vererek, türkiye de yaşanabilecek tek yer olduğunu bir kere daha göstermiştir.

lost

juliet gerçekten gün geçtikçe güzelleşiyor. düz fönlü saçlar çok yakıştı kate i solladı bence. sawyer jacke güzel güzel ayar veriyor. sayid ölürse üzülürüm ada ölsün diye mi çağırdı bu adamı ya?

eski sevgiliye şarkılar

redd-dünya

istemiyor artık canım
Hiç üzülme umrumda değil hoşçakal derim
Benim için artık bitti
Geri dönmen umrumda değil, hoşçakal derim

Hiç bu kadar acıtmadı
Hiç kimse senin kadar acıtmadı canımı
Önce gözümü bağladın sonra zamanı yavaşlattın, sonra durdurdun

Dünya yeniden dönüyor

Telefonda ağlıyorsun gözyaşların umrumda değil
Hoşçakal derim
Yan birazcık anla canım, kül olsan da umrumda değil
Hoşçakal derim

Hiç bu kadar acıtmadı
Hiç kimse senin kadar acıtmadı canımı
Önce gözümü bağladın, sonra zamanı yavaşlattın, sonra durdurdun

Dünya yeniden dönüyor

Dön be dünya.. daha hızlı dön..

Dünya yeniden dönüyor

münevver karabulut

aslında bu tür haberlere malesef alıştık artık belki ama münevver in ölümü beni çok etkiledi. her gece yatağa girdiğimde ilk yarım saatim başına gelenleri düşünmek oluyor. aklım almıyor bu caniliği. üstelik sevgilinin yapmış olması daha da düşündürücü. umarım katil yada katilleri en kısa zamanda tutuklanır ve hakettikleri cezayı alır.

çocukken kurulan hayaller

astronot olmayı hayal ediyordum.

umit kotuluklerin en kotusudur

kesinlikle doğru bir tanımlamadır. işkenceyi uzatır, çünkü ümit devam ettikçe hayal kırıklığı da her defasında yinelenecektir. en güzeli hayattan çok şey beklemeden yaşamaktır. beklentiler gerçekleşmedikçe insanı daha da mutsuz eder.

kokulu silgi koklamak

ilkokul yıllarında bali gibi çekerdim resmen ya. belki o kadar değil ama koklamaya bayılırdım ve annem bana "aman onu koklama kanser yapıyormuş" derdi. yalanmıydı, gerçek miydi hala muallaktır benim için. yani annem mi uydurmuştu, yoksa hakikaten böyle bir duyum mu almıştı, bilemiyorum.

arkadas cevresi degistirdi oglumu

klasik anne baba kendini teselli etme cümlesidir. benimkiler de vaktiyle bu cümlenin "arkadaşları çok değiştirdi kızımı" versiyonunu kurup duruyorlardı. aslında kimsenin kimseyi değiştirdiği yok sadece bazı insanlar karşımıza çıkıp, içimizdeki gücü ortaya çıkarıyorlar.

öpüşmekten dudakların şişmesi

yeni öpüşmeye başladıysa bir de hassas bir cilde sahipse; çok da fazla öpüşmesine gerek yoktur. hemencecik şişiverir. ama yok bu konuda birçok deneyim ve tecrübe yaşadıysa; o zaman bayağı bir öpüşmesi lazımdır.

dar elbise giyen türbanlı kız

belki türbanı zorla takmıştır. o da gösterebildiği yerleri göstermektedir, şeklinde yorumlanabilir.

deniz feneri davasi ergenekon icadidir

şahane bir manşet. hükümet de olaya böyle bakıyor olmalı ki; aylardır kılını kıpırdatmıyor.

sevinç pastanesi

alsancak da bir noktada buluşmaya çalışırken, verilen koordinatlardan biri.

izotas

izmir e kavuşma - izmirden ayrılma noktası.

sözlük yazarlarının itirafları

dün gece salağın biri bana öküz dedi ve ben öylece kaldım. itiraf ediyorum sözlük cevabını veremedim. bu lafı msnden söyledi. başkasıyla konuşurken, benim duyacağımı bile bile dedi bu lafı. bense sadece ayağı kalkıp, odayı terkedebildim.

izmirli

izmir, gerçekten kendine has bir yer ve türkiye nin en medeni şehri.ama izmirlilerde insanı rahatsız eden bir ukalalık, gereksiz bir kibir var. şöyle ki; ikide bir istanbullu kızlara bok atar izmirli kızlar. yahu anladık güzelsiniz de, neden istanbula ve istanbullu kızlara laf edersiniz? benim tanıdığım biri vardı, kendini angelina jolie sanıyordu,şaka falan değil bizzat ağzından duydum "yüz hatlarımız falan aynı,dudaklarımız aynı beni üniversite yıllarında çok benzetirlerdi falan" dedi,neyse işte böyle bir hadsizlik var, aptalca bir ukalalık. yoksa izmir de, kızları da çok güzel ama istanbul da güzel ve bambaşka bir yer. bütün çekilmez yönlerine rağmen mistik bir yer. bu arada ne istanbulluyum nede izmir. izmirde iki yıl yaşadım istanbulda gezdim, misafir oldum sadece. velhasıl az önce bahsettiğim kadar salak bir kıza istanbulda rastlamadım.. izmirli kızlar ekseriyetle böyle mi acaba?diye soruyor insan.