bugün

entry'ler (508)

terk edilen kişilerin ortak özellikleri

tercih edilmemeleridir.

korku filmi klişeleri

grubun içerisindeki zeki fakat tipsiz bir herifin olacak olayların hepsini senaryoyu önce okumus gibi bilip,grubu uyarması.işin can alıcı yanı o herifi kimse asla son ana kadar iplemez.

birinci sınıfta yazmaktan hoşlanılan fişler

Ömer mısır yer.
kafiyeli diye hep cekici bulmusumdur.

adaptörü ısındı diyerek atariyi kapatmak

%99 ihtimalle mario oynarken 8-1'ine gelememiş ya da mortal kombat'ta chunli'yi dövememiş ve bunalıma girmiş bireyin kaçış biletidir.

uludağ sözlük te sayfalarca uzunlukta entry yazmak

zamanımızda okuma eyleminin ortadan kalkmak üzere olduğunu hala kendine yedirememiş şahıstır. Bırak milletin gazete,dergi okumasını senin emekle yazdığın o metin kimin umrunda sanıyorsunki? en iyisi sen 'bkz vererek zihinlerimizi yorma,beynimiz calısmaya calısmaya kıvrımsız kalsın,bizim yeni pencerelere ihtiyacımız yok,denilesi durumdur.

yer verdirmek için tepede dikilen teyze

3 vakte kadar yerinizi eline geçirecek olan teyzedir.göz göze gelmeniz kafi.en iyisi o demeden sizin yer vermenizdir.en azından sevaba girersiniz.

(bkz: kaçınılmaz son)

otobüste oturan teyzenin cam açtırmaması

açık camların hepsini de kapattırmaya çalışmak gibi bir huyları vardır.bir kere kıl oldu mu olayı büyütür de büyütür.2yıllık hastalıgını o 2cm aralıktan giren havaya iliştiriverir.
-ayaklarımdaki romatizmalar hep bu yüzden ...

üçlü denilince akla gelen şeyler

mustafa kemal atatürk

durduk yere tersleyen arıza kadın

sevgilisinden ayrılmıs olması yüksek bir ihtimaldir.Her erkek ona benzer ve nefretini onlara püskürtür.

karanlık sokakta aniden ortaya çıkan köpek

gözleri 2 numara miyop olan biri için pek bir anlam ifade etmez.Yanına 50 m yaklasana kadar haberi olmaz zavallının bu gercekten.

(bkz: ben)
(bkz: gariban)

insanın içini bir anda acıtan sözler

evde kaldın kızım sen .

neee !! sahi mi lan.

üçlü denilince akla gelen şeyler

karpuz,peynir,ekmek.

birinin eksikliği ile manzaranın keyfi kaçar aga.

entryden çok başlık açmak

günümüz sözlüklerinde onun bunun açtığı başlıkları beğenmeyerek,ben kendi başlığımın altına entry girerim herzaman üstte benim entryim görülmeli takıntısıdır.Bu durum salgın gibi tüm sözlük yazarlarına yayılınca ortalama olarak 2015 yılında su durumla karsılasmamız asikardır.

istatistikler

yazar sayısı : 20.000
çaylak sayısı : 200.000
açılan başlık sayısı : 2milyon
girilen entry sayısı : 1.5 milyon

(bkz: bir milyona yakın başlık varken yeni başlık açmak)

entry nin silinmesi

inatçı biriyseniz,bazen yöneticilerle inatlaşarak aynı entry de sayısız rötüş yapıp kabul edilmesini temenni ettiren olaydır.Nitekim kabul edilirse kısmi bir rahatlama gercekleşir.Tuvaletten sonra sifonu çekmek gibi.

(bkz: ben)
(bkz: yasayan bilir)

sadece erkeklerin komik entry girmeleri

genelde itiraf edilmeli ki erkekler kızlardan bir adım daha komik, bu durum belki kızların kendilerini güldüren erkeğe ihtiyaç duymalarından espri yapma özelliklerini yitirmeleri sonucudur, ya da toplum baskısından.Hiç kadın stand up'çı görenimiz yoktur.Öyle ya da böyle sözlükte erkekler daha fazla güldürmekte.
not : bu tekrarı olmayacak bir itiraftır.

inci sözlükten nefret edenler

Bu sözlük yazarlarının mümin olmadığı yazdıkları yorumlardan anlaşılmaktadır kanımca.Rastaldıgınız yerde insan yerine konulmadıkları taktirde idareleri kolaydır.
(bkz: hemosapien)

ayrıldıktan sonra arkadaş kalalım lafı

Ne acınılası bir trajedidir. Çok kolaylıkla söylenir. Niyet bellidir; bağları koparmamaya çalışmak.Giden gitse bile o geminin ardından bir parçasının limanında kalmasını istersin. Bunun kılıfı herzaman 'arkadaş kalmak' lafıdır.Yapabilenler vardır tabii söz meclisten dışarı. Bir de yapmayı isteyip o rol için hazırlanmış kostümü giyip sahnelenen bir oyun vardır ki ... o en berbatı.
Seviyorum demek ne çare ? istenmiyorsun işte kabullen artık.Gurur oyunlarını da geçmişsindir artık.

Gece yatağına girdiğinde o kostümlerini çıkarıp iki damla yaş süzüldüğünde yanaklarından gerçek ortadadır. Arkadaşlık bahane seviyorsun hala çaresiz...

Eskiden 'ben arkadaş kalırım eski sevgilimle' lafını söyleyenler şunu farketti ki: arkadaş kalınır evet ama gerçekten aşık olunmayan kişiyle hem bu çok da zahmetsizdir bir nevi iç rahatlatma olayı sevmediğinin kanıtıdır gerçekten içten.

ATEŞ SUYA AŞIK OLSA BiLE GECE SARILIP YiNE KÖZLERiYLE UYUR,SU iLE DEĞiL...

(bkz: nillova)

iyiliğin iyilikle karşılık görmemesi

"iyilik yap ehli olana da olmayana da,ehline isabet ederse yerini bulur etmezse eğer ehli sen olursun."
Hz.Muhammed'in (s.a.v) bu sözüyle çok da önemsenmemesi gereken durumdur.

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

sevgilimle kavga ettiğim zaman dilimine rastlar hep.
edit: insanın kendinden bile soğuyabildiği nadir dakikalardandır o an.

sözlük yazarlarının aşk itirafları

sana bugüne kadar duyulmadık bir şey söyleyemem ama en azından şunu bil sözlük 'aşk' diye bir şey yok.Aşkla sevmek var.