bugün

uzunca bir süre önyargıyla bakmış olduğum gruptur. tv de ne zaman denk gelse kanal değiştirirdim. sonra bir arkadaş vesilesi ile hâlâ aşk var mı? şarkısını dinleyip az biraz ısındığım gruptur. taa ki 21 albümlerini alıp,dinleyene kadar. bir şarkı ismine vurulmuştum ; '' yaşandım daha çok''. yazdıklarıyla, yaptıklarıyla , verdiği mesajla Türk rock müziğinin önemli gruplarından olacaktır. ayrıca 'prensesin uykusu' filminin baş kahramanlarıdır. 'aşk tesadüfleri sever' filminde de müziklerine rastlanır. masal şarkısı ve klibinden bahsetmiyorum bile. teşekkürler redd.
Bu akşam kocaeli üniversitesi bahar şenliklerinde sahneden erken inen grup.bir daha buraya gelmem tarzı birşeyler diyerek başbakanı anımsatmıştır. *
'nefes bile almadan' dinlediğim gruptur. fazla söze gerek olduğunuda düşünmüyorum.
vokalistleri doğan duru nun dünkü 15 mayıs 2011 sansüre karşı protesto yürüyüşüne katıldığı, ülkenin en başarılı gruplarından biri.
sahnelerini ilk kez dün akşam koü şenliklerinde izleme fırsatı bulduğum tırt grup. hadi rektör konuştu, sanane be adam? senın sahnen 21.00 da başlıyordu zaten ama sen 20.30da cıkıp ne demeye atar yapıyosun? soundcheck yapamadık bunun nedeni istiklal marşı, folklör, rektör falan diye? sen rektörden daha çok konustun. konserlerde şenlıklerde gelenek halıne gelmiş gec çıkan grup modelıne yenı bı bakış açısı getirip, erken çıkıp çok önce bitirmişlerdir. çokta sevimsizdiler konustukları anlarda, allahtan athena vardıki sonra geceyi kurtardık dedirten konser oldu.
19 şubat 2011 gecesi yaklaşık 3 saat boyunca bursa resimli bar'da olan insanlara keyifli anlar yaşatmış olan grup.
Konser sonrası yarım saat kadar kuliste bekledikten sonra nihayet tanışma fırsatı bulup ayak üstü sohbet edip fotoğraf çektirmişliğimizde vardır.
Gayet sıcakkanlı sempatik, sarılgan insanlar olduklarını tattım gördüm.
En güzel tarafları da ne oldum delisi olmamalarıdır. Hayran kitleleriyle aralarında siyasi görüş birliği olduğu da yadsınamaz.
http://vimeo.com/22673866
izlediğim kliplerinde (bkz: fahrenheit 451) i aklıma getirmiş gruptur.

--spoiler--
yakmak bir zevkti.
--spoiler--
son yıllarda çıkmış müzik gruplarına/şarkıcılara (özellikle de yerli olanlar) olumsuz bir önyargıyla yaklaşmama karşın, gerçekten beğenimi kazanmayı başarmış nadir gruplardan. tarzlarını gerçekten beğendim*. bazı şarkıları kendilerine eşlik ettirecek kadar güzel gerçekten.
bana uzun zaman sonra tekrar türkçe müzik dinleten başarılı, indie rock grubudur.
kargo özleyen ben, redd ile bu boşluğun dolacağına inanmaya başlamaktayım son zamanlarda.
bonjovi konserinde, ön grup olarak çıktıklarında showlarına tutuklu iki kişinin fotoğraflarıyla çıkmış olan gruptur. bu olayı ise haberlerden öğrenmiş bulunmaktayım. bu olaydan dolayı, elimden olan cd lerini kırıp çöpe atacağım.

sanatcıysan, şiir okudu diye tutuklanan rte nin posteriyle de çıksana konsere redd? ne oldu ?
evvelden az dinliyordum bu grubu. uzunca bir süre uzaktan sakince takip ettim. yaklaştıkça müzik koktu, koktu, koktu. özetle mis gibi gruptur.
yeni keşfettiğim fena sayılmayan gruptur.
fizzy'de redd yaz, arkana yaslan dinle. bi şarkınız da boş olsun, dinlenmez olsun. dinlemesi en keyifli gruplandan biri.
fikirlerinden ödün vermeyen grup.
bon jovi konserinde dinlemiştim bunları. bence kalbur üstü bir grup. her şarkıyı aynı ritimde çalan kel bir davulcu arada sırada bass çaldığının farkına varıp tellere dokunan vokalist bassçıları olan grup. alternatif grupların hiçbir zaman sevmedim zaten. kısacası bok gibi grup. rock demeyin bunlara rock müziğe ayıp piyasa grubu para için göt verenlerdenler. kanıt olarak konserleri.
türkiye'nin, doğal olarak dünyanın en underrated gruplarından biri. yeni nesilin en iyi rock gruplarındandır.
aşktı bu isimli şarkılarına klip çekmiş olan grup. 21 isimli albümün son klibi olacakmış ve eylül başlarında görecekmişiz klibi. o tarihlerde de redd, yeni albümün çalışmalarına başlayacakmış.

21 isimli albümle aşmış bir grup olduklarını kanıtlayan bu adamların yeni albümlerini de sabırsızlıkla beklemekteyim. hele blind guardian'ın yeni senfonik albümünün taa 2013'te çıkmasının planlandığını öğrendikten sonra, bu haber ilaç gibi geldi. hadi bakalım.
ilk albümünden bugüne kadar çıkardığı her albümde dinleyicilerini şaşırtmayı başaran,bu özelliklerini konserlerindeki müthiş performanslarıyla birleştiren,bana göre türkiyenin en iyi rock grubudur.müzikal yönleri dışında hayata bakış açıları ve muhalif yönleriyle hayranlığı son derece hakeden,popüler kültürden uzak durmak isteyen oldukça karakterli insanlardan oluşmuştur.30 temmuzdaki jolly joker balans konserleriyle eylüle kadar konserlere ara vermişlerdir.eylül ayından itibaren yeni konserlerle birlikte yeni albüm çalışmalarına da başlayacaklardır.takip edilesi bir gruptur.
solistin değişik bir sesinin olduğu " mutlu olmak için ve hala aşk var mı " adlı parçalarının benim nazarımda 10 numara olduğu gruplardan biri.
hak ettiği ilgiyi yeterince görmeyen kaliteli grup.
doğan duru'nun * hemen hemen her şarkısını yazdığı grup. yeterince ilgi görmesin zaten. herkes dinlerse bu kadar keyif vermez gibime geliyor. bir yerde bir şarkısını duyunca insan mutlu oluyor. hep böyle kalsınlar. şu kaliyete bakar mısınız;

--spoiler--
taze sıkılmış ruhum, bayatlamış bahanelerim. çilekli dondurma ile televizyon seyrederim.

en son ne zaman yüzdü plastik ördeğin kendini köpüklerin içinde görünmez sanırken.

küçük bir çocukken uçmayı isterdim
ben hayal kurdukça biri bozuyor sanki hala.

özgürlük sırtından vurulmuş yerde yatıyordu.

boşver biraz nefes alsın için, öldür kalbini bir daha hiç sevmesin.
--spoiler--

gibi değişik, güzel, insanı birçok kez dinlese bile sıkmayan şarkılara sahip süper grup. üstüne üstlük bütün grup üyelerinin zeki insanlar olması da daha bir çekici kılıyor. konserlerindeki canlı performansları kayıtlarından daha güzel. konser sonrası dinleyicileriyle içmesi, onlarla sohbet etmesi, imza/fotoğraf isteyenleri gülümseyerek karşılaması ve isteklerini yerine getirmesi de adam olduklarının göstergesidir.
prensesin uykusu filminin müziğini yapan grup.
mükemmel şarkılara sahip grup. insanın dinledikçe dinleyesi geliyor.
solistin sesi bir harika. o avrupa, amerika rock gruplarının havasını eksiksiz yansıtıyor.
adamalar kaç yıldır piyasadalar ben bu adamaları hep kulak arkası etmiştim ya o kulağımı sikeyim de ters düz olsun algım .

bana algılarımın ayarlarıyla oynatmış gruptur .

http://www.youtube.com/watch?v=gLOrO8bpNZI