bugün

güzide bir haxball sitesinde de belgeselini yapıp tanıttığım klavyeye rastgele basmak suretiyle yapılan gülüş şeklidir. belgeselime ise aşağıdan ulaşabilirsiniz:
https://youtu.be/G1-xtSGJ350

--spoiler--
Geçmişten günümüze Random Gülüş
Hazırlayan: James Franco (çalana random gülerim yemin ediyorum bak)

Random Gülüş... Buna son dönemde pek de uzak değilsinizdir diye düşünmekteyiz. Random gülüş kısaca tanıtılacak olursa insanların içindeki bastırılmış gülecekceyi dışa vurma şekli diyebiliriz.
Bu konuda insanlar tarih boyunca kendilerini pek farklı şekillerde geliştirmişlerdir. Şimdi gelin bu güzel konuyu yakından inceleyelim

Random Gülüş'ün Tarihi
Tarih boyunca insanlar farklı şekillerde random gülüşler sergilemişlerdir. Çoğu insanın kendine has random gülüşü bulunmaktadır. Tarih öncesi dönemlerde, karanlık çağlarda ve yazıtların yeni yeni gün yüzüne çıktığı zamanlarda insanlar ilk random gülüşlerini mağara duvarlarına kazıyarak yapmışlardır. işte aşağıdaki fotoğraf kalıntısı tarih öncesi random gülüşe bir örnektir:

http://pokit.org/get/img/...587ae458181ce0e237ac8.jpg

Modern Random Temsilcileri
Modern zamanlarda Random gülüş etkisini kaybetmiş, halkın iradesi ve zevkinden çok uzaklarda kalmıştır. insanlar artık, bilimum "HAHAHA" "AHAHAHA" gibi nidalı ve yüksek sesli gülüşler sergilemişlerdir.

1800'ler
Random gülüşün 1800'lerin sonundaki temsilcilerinin başında gelen Jean Claude Ran Dom, yazıtlarını insanlara öğretebilmek ve tekrar bu gülüşü gün yüzüne çıkarmak adına çalışmalar yapmıştır. Rivayet edilir ki Edison elektriği bulurken random gülmüştür. Newton başına düşen elmayı ısırmaya kalktığında elmanın içinde random gülüşe de rast geldiği söylenir. içinde random gülüş olan elmaya bir örnek aşağıda bulunmaktadır:

http://pokit.org/get/img/...def2fb4c3a72a6e488d48.jpg

1900'ler
1900'lü yıllara gelindiğinde random gülüşün yankıları git gide büyüyor insanlar savaşlara "adshgas adshgas adshgas" nidalarıyla gitmeye başlıyorlardı. 1950'lerin sonlarında Jan Claude Ran Dom'un dördüncü nesilden torunu Nazım Hikmet Ran Dom'un bir kaç denemesi de yeterli olmayacaktı. Random gülüş diktatör liderlerin başa geçmesiyle birlikte bir kez daha unutulmaya yüz tutacak ve tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaktı.

2000'ler
2000'li yıllara kadar kimse random gülmemişti. Ortada inanılmaz bir sessizlik, ketum bir popülasyon hakimdi. insanlar artık gülüşlerini bilimum klavye işaretleriyle belli etmekteydiler. ": D" ";D" "xD" ": )" gibi bir takım sistemler artık 2000'li yılların gülücük sistemini ele geçirmiş. insanların random gülüşü hiç hatırlayamayacaklarını düşündürmeye başlamıştı. Ta ki o güne kadar...

Ve Random Yeniden Doğuyor
Bir kahraman sözlükümsü bir oluntu üzerinden Random gülüşü insanlara hatırlattı.
insanlar başta birkaç kombinasyonu deniyor, daha fazlası için cesaret edemiyordu. Adeta yüzmeyi unutmuş küçük bir koala yavrusu gibiydiler.
Başlarda "asdasdasdasdsad" "qwewqweqwewq" gibi bir takım sistem randomları deneyen insanlar zaman geçtikçe korkularıyla yüzleşti ve "sadhgjk" "asdvguygsaıufhoas" "dytsa21783912" gibi sayıların da dahil olduğu randomlar atmaya başladı. Artık duygusal açıdan random patlaması yaşanmıştı.

Random gülüş günümüzde artık "dghhf" "wreleşsdKSJDKL" şeklinde güzide örnekleriyle devam etkmektedir.

Bazı yerler insanların random gülüşüyle ilgili önlemlerini de almamış değillerdir. Bu gülüşler kimi yerlerde tamamen yasaklanmış ve bilimum ban tehditleri ile insanların bu fütursuz savurganlığına karşı önlemler almışlardır. Kimi yerlerde 4 harften fazlasına izin verilmez halde yaşamlarını sürdürmektedir random gülüşler.

Random gülüşün son örneklerinden biri de "ujfalusiujfalusi" dir. insanlar yasağı randoma benzeyen fakat aslında bir şeyin ismi olarak anılan ufak kaçamaklarda, klavye tiryakiliğinde yaşamaktadırlar.

--spoiler--
anlamsız bir şekilde bir çok harfe basıp gülme şeklidir.

örneğin; aasafsdgkdfpokrtjıgdkngeğperotpğerk gibi.
klavyeden karışık harflere basarak yapılan gülüş. ardından smile kullanılmaması gerekir zannımca.
(bkz: bir random gülüş şekli olarak ujfalusi)
f klavyede farklı bir anlamsız oluyor. uipkntiemkçiecmkç cmltaemkçzeaq gibi gibi,
şimdi şöyle bir şey var random harfler gören ''random harflerle gülmüş'' diyor. yok öyle bir şey.

(bkz: random harflerle şaşırmak)
(bkz: random harflerle ağlamak)
(bkz: random harflerle teşbih-i beliğ)

bir sürü kollara ayrılmış bir sanat bu. random harfler diye itelememek lazım.

şöyle yapıyorsun: asdfasdfas

random harfler mi bu?

değil!

salaklaşmayalım. as ile bitmiş. ''as'' ile biten random olmaz.(kural)
şaka ya öyle değil random değil ki bu. belli ki ''as'' den sonra ''df'' gelecek. o yüzden azıcık bilinçlenelim.
ueauieaiuauieaia

f klavye ile yüze göze bulaşan şeydir.
ıdurjfnvjbytgjrdgndjm bu değil.
yhnujmıklöollçş bu da değil. yukarıdan aşağı random gülüş olmaz.
qwertyuıopğ bu hiç değil.
saçmalamayalım lütfen.

ben random gülemiyorum. gerektiğinde kaydettiğim yerden kopyala yapıştır yapıyorum. mağdurum diyenler için anlatıyorum yanaşın.
(q klavye için)
parmakları gerekli yerlere yerleştiriyoruz.

http://galeri.uludagsozlu...3%BCl%C3%BC%C5%9F-353787/

böyle.

sonra da
sol eldeki harflerle "asdfasdfasdf"
sağ eldeki harflerle "şkjşlkjşlkjşklj"
ikisi karışık "asdkljfalskjdfşalsjdflkş"
istediğimiz uzunlukta ve şekilde random gülüyoruz. verilen harflerin dışına çıkmıyoruz ve görüldüğü gibi ünlüleri de kullanmıyoruz.
uzunluğu da takribi kırk karakterle sınırlı tutup abartıya kaçmıyoruz.

sağlıklı gülüşler.
(bkz: ntvmsnbc)
google un cözemediği hadise.
denedim neye güldüğümü çözemedi.
(bkz: muharrem güler)
hatsafhada yazarken olandır.
Artık daha az kullanılanı qweqweqweqwe
Benim tercihim ise slştkştkjlşktklşftsk olandır.
benim bir türlü beceremediğim olaydır ben yapınca hiç yakışmıyor, bazılarına cidden yakışıyo ama sıkıntılı olan şu o öyle gülerken suratı canlanıyor bende ağzı falan bi garip tövbe est.
kesin almanlar bulmuş. yoksa höchstwahrscheinlich, sturzkampfflugzeug, versicherungsgesellschaft diye kelime mi olur lan?
Benimkisi kısadır abicim.
:d budur "d" büyük olmayinca daha güzel durur.Ne oyle sanki ağizda gargara yapiyorsun koy ":d" rahatla.
yapanın kafasını klavyeye vura vura parçalama isteği uyandırır lan. "dhısudfhgas" nedir lan ?! ya da "asşdlkasşldkasşdl" nedir, .asd.ssdd.as.da.sdasd. nedir aq??
gülerken çıkardığın ses değil bişey değil nedir yani? "ahuehaheuha" desen anlarım bak. apzından çıkan sestir ben de yaparım. ama random nedir lan?!

tamam sakinim.

edit: kusma efekti olabilir bak.
Yapması zevk verendir hayvan gibi klavyeye saldırırsınız. Ama samimi olmayanı tat vermez. Dkskshdhskaıs gibi.
"Asdjahagahakjjajas" budur
bir internet sikindiriği.

bir gün birisini bulup döveceğim videoya kaydedip youtube'a atacağım. random güleceğim. *
''ehueuhuehuehueuheu'' en sevdiklerimdendir.
Bazen insani yoran gülüş çeşitidir.

Az önce feysimde dolanirken rastladim bu iki ergen kardesime. Bu ve daha fazlasi gulucukleri yalan soylemiyorum bi kac dakika cozmeye calistim.

görsel
görsel
ilk gördüğümde karşı tarafın klavyesi bozuldu zannettim.
Entry silme sebebidir.
güncel Önemli Başlıklar