bugün

reklam bannerları arasindan haber secip okumaya calisilan reklam arasi haber seysi.
ntv + msn + nbc ortaklığıyla kurulmuş bir tür haber portalı.
kaliteli haber portalı
sadece çok önemli haberleri yayınlaması hasebiyle pek tercih edilmeyen sitedir.
microsoft'un, nbc ile yaptığı flörtten doğan msnbc'nin; bill gates'in türkiye'ye geldiğinde doğuş grubu ile yapmış olduğu bir gecelik ilişkiden doğan türk prematöre kardeşi.
microsoft ve nbc, ortaklılarına son vermişlerdir. Artık microsoft ile doğuş grubu yada özelde bill gates ile ferit şahenk'in ilişkilerinin arasındaki en büyük engel kalkmıştır. ama bill gates'in her ülkede bir flörtü olma olasılığı ferit şahenk'i yiyip bitirmektedir. ****
artık forum bölümü olan haber portalı
güncelleme hızı, geniş kapsamı ve sağlam dizaynıyla başarılı, güvenilir haber sitesi.
içeriği ve tasarımı çok güzel olan,fakat açılma hızında problem olan haber portalı.
birde:http://www.ntvmsnbc.com
(bkz: ntvspor net)
yaklaşık 15 dakikadır akp nin oy oranını %47.17 olarak gösteren site. adamlar da şok oldu, işi gücü bıraktı tabii.
http://secim2007.ntvmsnbc.com/default.aspx
ntv logosunun altında 3-4 saniyede bi saatle birlikte değişen yazı.
tarafsız yayın yapan birkaç haber sitesinden biri, bütün haber siteleri böyle olsa dedirten, tıkladığınızda abuk subuk reklamlara maruz kalmayacağınız aynı zamanda kültür ve sanat haberlerine de bolca yer verilen doğuş grubu bünyesindeki haber portalı.
kalitesinden ödün vermediğinden ötürü bundan birkaç sene öncesinde 'kokoreççieee' ile 'kestaneci' nin sohbetlerine bile düşmüş haber portalıdır.*
msnbc ile garip bir diyalogdan dolayı 4. versiyonu yerine 1. versiyonunu sunma zorunda kalan ntv'nin, genelde kadınlar tarafından editörlüğü parsellenmiş, türkiye'nin en kaliteli haber ortamı.

bir kaç ay içerisinde 4. versiyonuna update olacaktır. *
dolu dolu içeriğe sahip olsa da bazı eksikleri olan haber portakalı.

mesela adamlar haberde türkiye de öncülerden..gelin görün ki adamların " son dakika " diye bir bölümleri yok. yani dakika dakika haber verme konusunda kıtlar. bir yerde bir patlama yaşanıyor diyelim. tv.leri anında canlı yayınla bağlanırken bu haber portalındaki ekipler kahve içiyorlar heralde.

tam olarak "eksik" değil ama bir diğer hassas konu ise her bir yanı saran reklam banner ları. tamam gani gani reklam alın da kardeşim reklamlardan iki satır haber okuyana kadar derbeder oluyoruz. öte yandan bu banner içerikleri öyle cins haberlerin altına, sağına soluna denk geliyor ki insanın morali bozuluyor. mesela teröre 13 şehit verdik, acımız büyük haberinin sağında cıbıldak bir hatun rüya gibi bir tatile hazır olun derken hemen mavi köşedeyse nip/ tuck ın bikinili meleklerini görüyorsunuz. bu reklam banner ları daha uygun yerlere konamaz mı? hayır hatunları görmekten şikayetçi değilim yanlış anlaşılmaya.
geceleri senin benim gibi uyuyan web sitesi. mesaileri var sanırım. akşam 11 sabah 9 arası gibi. netekim o saatler arasında sanki dünya duruyor, hiçbir gelişme olmuyor. onun dışında türkiye'deki en sağlam haber sitesi.
gece uyumalarını bilmem ama ara ara çok önemli bazı haberleri atlayan web sitesi. misal şu an onbinlerce insanı ilgilindiren öğretmen atamaları yapılmakta ama web sitelerinde knuyla alakalı tek satır haber yok. onlarca link arasında aradım taradım yok. hadi manşeti ya da ilk sayfayı geçtim. türkiye linki altında eğitim başlığında bile yok. ayıp.
bir çok kişinin ntvmsnbc topluluğunu çözemediği site. baştaki ntv bizim ntv. nbc cnbc-e'nin amerika'daki versiyonu. ms kaldı. ms'i nbc'nin n harfiyle birleştirirsek msn, msn messenger ne alaka diyoruz. off biri bana anlatsın.
biraz kisaltilmasi gereken kisaltma.
Türkiye Bilişim Derneği'nin bilişim hizmet ödülleri'nde en iyi haber sitesi ödülünü alan portal.

http://www.ntvmsnbc.com/news/466536.asp
hayatımda gördüğüm en boktan haber portalı. haber başlığının ardından iki satırla habere giriş yapıyorlar, sonra araya kafam kadar reklam banner'ı, en sona da haberin geriye kalan kısmını koyuyorlar. ayrıca 18'lik puntolarla times new roman kullanılarak yazılan haber metni de cabası. haber metninin sağ tarafında göze sokulmaya çalışan "haberi paylaş" butonları vs vs...

(bkz: otur sıfır)
iğrenç olmasına rağmen yılın en iyi haber portalı ödülü sahibi şey. vallahi ben de anlamadım.

http://www.ntvmsnbc.com/news/364228.asp
yenilenmiş hali bi boka benzemeyen sitedir. video bölümü açılmamaktadır insanı hasta etmektedir. ntvspor bölümünde de daha önce elinizle koymuş gibi bulduğunuz bölümler bulunamamaktadır.
çok güzel ve çok hızlı video bölümüyle daha da güzelleşmiş sitedir.