bugün

entry'ler (640)

bilemezsin com

nefis iş. düşüneni de kodlayanı da tebrik ederim. ileride isminin ciddi anlamda duyulacağını hissediyor bu kalp.

tuna tur

izmir'den Salihli, Ahmetli ya da Turgutlu yönlü hizmet verdiğini zanneden saygısız, seviyesiz, ahlaksız ve dolandırıcı bir öğrenci taşıma şirketi. Şimdi bu ithamları neden yaptığımı anlatacağım. izmir'den bu şirketi kullanarak gidip gelecekler kesinlikle okusunlar ve bu şirketi tercih etmesinler, ben kimsenin yanlısı birisi değilim ve sadece öğrenciyim ve size bu firma ile 2 yılda yaşadıklarımı anlatacağım
ilk sene okula kaydoldum bir heves gitmek için servis aradık. Tekel gibi kapatmışlar zaten. Bir tek Tuna Tur var dediler birinci öğretim için. Gittik kaydolduk.

Başlarda okulun da hevesi ile eğlenceliydi ve ufak tefek aksaklıkları görmezden gelebiliyordum. Daha sonra okul sıkıcılaşmaya başladıkça ve her gün o lanet yolu çekmek zorunda olduğum için bu uygulamalar da canımı sıkmaya başlamıştı.

ilk olarak sistemlerinden bahsedeyim.
9:00'da başlayacak dersiniz varsa kalkmak zorunda olduğunuz saat 5:30-6 arasıdır.

Bunlar ufak şehir içi servisleri ile gelip sizi toplarlar. Karşıyaka-Çiğli, Yamanlar-Örnekköy, Hatay-Üçyol ve Bornova servisleri mevcuttur.
7:00 gibi toplanma yerinde olursunuz. Bornova BatıÇim karşısı Petrol Ofisi. Burda kışın dondurucu soğuğunda (ki izmir'in o kuru soğuğunu bilen bilir) ya da yazın tükendiren sıcaklarında minimum 30 dakika beklemek zorundasınızdır. Çünkü beylerimizin sikinin keyfi gelmesi gerekmektedir. Sikinin keyfi gelen sarı saçlı patron gelir ve zebani suratı ve sesiyle sizden aylık paranızı ister. Herkesin ödeme günü farklı olduğu için bu rutin her gün yaşanır. Verdiğiniz paranın makbuzu o an kesilmez. En az 1 hafta beklersiniz. Paraları toplar ve daha önce para aldığı kişilerin makbuzlarını vermek için bağırmaya başlar. Uyuduysanız sıçtınız makbuzunuz yalan oldu. Daha sonra 2 araç kalkar ya da öğrenci sayısına göre 3, ben kaydolduğumda Turgutlu çoktu o yüzden Büyük 40 kişilik araç Turgutluya gider. Tabii 40 kişilik araçta en az 50 kişi olmak kaydıyla. Diğer iki ya da tek araç Ahmetli ve Salihli'ye devam eder. Bu yolculuk esnasında anasının amı kadar açılmış müzik sesi, kızlarla muhabbet kasmaya çalışan şöförler (tenzih ettiklerim var ama genç olanların çoğu kızlara sarkar, tabi kaşar kızlara. yoksa kız düzgünse yanaşamaz aq akbabaları) ve de gerizekalı ergenlerin bağrışmaları ile uyumaya çalışırsınız.

Turgutlu'ya 1 saatte ulaşan araç sizi 8:30 gibi okula bırakmış olur. Bundan sonrası Turgutlu MYO'da geçireceğiniz boktan saatlerden ibaret.

Şimdi dönmek istiyorsunuz. Gelirken otobüste bir liste yapılır 12:00 - 15:00 - 17:00

Dersiniz hangi saate yakın bitiyorsa ona isminizi yazarsınız.
Fakat ne mi olur?

11:30'da biten dersiniz var diyelim ve 12'de dönmek için hevesli mutlu ve hayata dair umut dolusunuz. Fakat o da ne? Servis Ahmetli ya da Salihli'den gelecektir. Oradaki öğrencileri de alacaktır çünkü. Oradaki arkadaşlarının siklerinin keyfi beklenir bu sefer de. Bir bakarsınız saat 13:15 olmuş. Eh dersiniz sonunda geldi be sonunda geldi biniyorum ben. Kapı bi açılır 3 tane göt size bakar.

Oturamazsınız, ayakta gidersiniz. Ya da siz bilirsiniz isterseniz 15:00 denip 16:00'da kalkacak servisi de bekleyebilirsiniz. Sizin tercihiniz olacak.

Güç bela geldiniz izmir'e. 17:00 servisi hariç döndüğünüz tüm servisler sizi ya Serinkuyu'da ya Bornova'da ya da Üçyol Merkez'i bir yerde bırakır. Bu sene başında Çiğli'ye kadar da getiriyorlardı haklarını yemeyelim gençlerin. Diğer yönleri bilmiyorum.

Bu servisin sahibi alkolik birisi. Kendisinin suratından anlarsınız zaten alkolik olduğunu. ikinci öğretim öğrencileri ile gece dönüşte yolda bira da içer, alem de yapar. Öğrenci diye kafaladığı serserileri kendine yardakçı tutar.

Bir gün bir bakmışsınız bindiğiniz servisi öğrenci kullanıyor. Sabah okula gideceksiniz direksiyonda öğrenci var. Sebep ne? Şöför yok çünkü.

Bu söylediklerimin hepsi video kayıtları ve fotoğraflar ile belgelenmiştir. Kimseye iftira atmıyorum her şeyi gösteriririm isteyene.

Bir gün bir bakmışsınız 5-6 kişisiniz 12 servisinde diyelim ki, ve yine saat 1:15'de de olsa Tamam ulan diyorsunuz fark etmez o saatte döneriz.
Hoop bir telefon geliyor size, "adsiz jpg'cim 5 kişi olduğu için sizi 15:00 servisine aldık haberiniz olsun." Senin işin var mı? Bu konudaki fikrin ne? Planın programın var mı? Bunların hiçbir önemi yok.
Sadece seni 12'den 3'e aldılar ve dünya onların sikinde dönmeye devam ediyor.

Bir gün gelir siz gidersiniz paranızı verirsiniz. Makbuz o an kesilmediği için paranın verildiği de belli değildir elbet. Aradan günler geçer beyimiz içkili ve tam ayık olmadığı için hatırlayamaz paranın verildiğini. Bir de verdiğiniz parayı verdim diye ispatlayamazsınız. Bir de 300 lira vermişsinizdir. Kolay mı lan 300 lira? Sonra benden yana hakkım helal olsun der, bir de verdiğiniz para yüzünden mahçup olmanız beklenir.

Sonra sizi kaydettiği ücret 3000 liradır. 10 ayda vermeniz istenir, başkasını 2800e kaydetmiştir. Sonra gelir size der ki "ama o daha yakından biniyor servise." sonra siz bir öğrenirsiniz aslında siz o kişiden daha yakınsınız.

Bir de geç servisi vardır Tuna Tur'un. 10:15 gibi Petrol Ofisi'nden hareket eder.
Karşıyaka'dan başlayarak insanları toplar 9:30'da binersiniz. Bornovadakileri de alır ve daha sonra Üçyol'dan gelenlerle birlikte Petrol Ofisinden hareket eder.

Sahibi şöförlerinden biri paraya sıkıştığında da telefonlarını açmaz. Maaş olarak komik rakamlar öder ve sigorta yapmayarak çalıştırdığı bir sürü şöförü vardır. Usulsüz çalışan bir sürü arabası vardır. Araçları ruhsata 15 kişi kayıtlıdır içinde kahvehaneden bozma koltuklarla 19-20 kişi taşınır.

Sözleşmenizi kesinlikle iptal etmezler. Siz sözleşmenin 3.ayında 1 ay servis kullanarak gittiyseniz ve diğer aylar kullanmadığınız servisin parasını da ödeyeyim. Öyle verin bari deseniz bile vermezler.

Bu gerizekalılardan korkmayın, size imzalattırdıkları şey senet adı altında yapılmış geçerliliği olmayan sikko bi belge. En fazla yapacakları size ihtarname gelir mahkemeden. Gider hemen dosyanızı ister itiraz edersiniz. Parayı da yarrak alırlar. Bu süreçte uğraşırım mahkemeye verdim delil gerekli derseniz usulsüzlükleri ile ilgili belgeler elimde mevcut, gönderirim isteyene.

Yani arkadaşlar özetle şu ahlaksız heriflere para kazandırmayın. Okula ilk hafta trenle gidin. 2-3 kişi illa çıkacaktır izmir'den. Birlikte arabayla gidip gelin. 2 kişi bile arabayla gidip gelseniz ortalam 25 lira yakan bir arabaya. Max 4 gün dersiniz olacağı için 4*4 = 16*12,5'dan 200 lira para verirsiniz. Bu adamlara çileyle 300 lira aylık vereceğinize hem kendi arabanızla gider gelirsiniz hem de istediğiniz saatte kalkar gider istediğiniz saatte dönersiniz. 100 lirayı da yolda yiyin amk.
ille de servisle gidicem diyorsanız başka servis var mı bilmiyorum ama bu heriflere para kazandırmayın. Benden aldıkları ve hakları olmayan tüm paramı da haram ediyorum! inşallah çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkar. Şeref yoksunu herifler.

hugo boss red edt

yaklaşık 1 yıldır kullandığım hugo boss'un en güzel parfümü. kalıcılığı kişiden kişiye değişiyor sanırım yine de 1 günü rahat çıkarıyor.

standartcy

cem yılmaz'ın son gösterisinin ismidir.

yine dillere pelesenk olacak pek çok şey çıkacaktır bu gösteriden de ama bir tat bir doku'yu saymazsak 6-7 yıl süren gösteri serisi kesinlikle daha iyi değil miydi? son gösterisinde düşüş vardı. tamam yine komikti yine çok eğlendik, cem yine çok zeki eyvallah ama sanki hızını biraz kaybetmiş gibiydi.

bu kadar çabuk yeni bir seri, komik olmayan şeylerden komiklik bu kadar çabuk çıktı mı yine dedirtiyor insana.
herhalde kemal odaklı olacak.

ella

halk arasında ertesi gün hapı olarak bilinen doğum kontrol hapı.

kullanmış olan varsa mesaj atabilirse sevinirim. birkaç sorum olacak.

kırgızistan türkiye manas üniversitesi

ingiliz dili ve edebiyatı bölümü için tercih etmeyi düşündüğüm üniversite.

okuyan veya hakkında bilgisi olan varsa mesaj atabilirse çok mutlu olurum.

çörek otu yağı

2 aydır çektiğim hemoroid çilesini 4 günde bitirme noktasına getirmiş mucizevi şey.

21 gün boyunca içilmesi tavsiye edildi, devam edeceğim bakalım.

doxium

hemoroid ihtimali üzerine gittiğim devlet hastanesindeki doktorun kullanmam için verdiği ilaç.
reçeteyle bile 12 küsür liraya aldım, reçetesiz 45 lira diye biliyorum. (veya o civarlarda olmalı) Açıkçası bünye ile mi alakalıdır bilmiyorum ancak bende çok az olumlu etkisi oldu bu ilacın.

bir miktar kan azalması ve damlaması dışında hiçbir şekilde rahatlatmıyor maalesef. bu ilacı yaklaşık 3 hafta kullandım hatta biraz daha fazla. tekrar doktora gitmeye karar vermişken anneciğimin çörek otu yağı derdime derman oldu dostlar.
4 gündür içiyorum, ne acı kaldı ne bir şey. hemoroid için birebir sanırım çörek otu yağı. derdi olan varsa denesin, çok ciddiyim.

yaran kapak fotoğrafları

görsel

bazıları çok samimi olan fotoğraflardır.

burkaysport

yayınları keyifli de iptv satışına da başladı kendisi. çok ilgisiz ve yardımcı olmuyor bu konuda. almayı düşünüyordum bu tavrından dolayı vazgeçtim almaktan, bir sorun yaşasak ara ki bulasın.
pazarlamacılığı herkes yapamaz tabii ki. bunu biliyoruz da en azından bi ürünü pazarlarken öncelikle karşındakine "senli benli" konuşmazsın. mentaliten de "alırsalar alsınlar almazsalar sikeyim götlerini" olmaz. böyle olacaksa satma amına koyim.

war of legions

yeni çıkacak wow tarzı bir role playing.

http://www.youtube.com/watch?v=jf1WO2AKxMg

brightstar

yeni edindiğim htc desire c telefonumun teknik servisiymiş kendisi. umarım başımı ağrıtmaz ilerde.

serdar gökalp

"taksici" adlı şakasını dinledikten sonra, yaptığı ukalıklar ve terbiyesizlikler yüzünden azıcık olan beğenimi de tamamen yitirmiş olan radyocu.
yeni gördüm bu şakasını, uzun zamandır da dinlemiyordum kendisini.

yaptığı çok büyük ayıptır. bir gün ciddi anlamda sağlam bir şakaya maruz kalır da atlatamaz umarım...

harry kewell

olamaz mı yani? 34 yaşında. Drogba geldi 35 yaşında nasıl işler yaptı. 1 sene de olsa gelemez mi harry kewell?
bence gelir. oynamasa da gelsin. bizde bıraksın demiyorum, kiralasınlar vs. ama gelsin. bizden gittiğinden beri sakatlanmadı kewell... o sakatlıklar ve berbat 2 sezon yüzünden buruk veda oldu... en güzel çileklerden daha büyük çilek olur kewell gelirse. nolur gel, ne işin var katar'da. Gel be!

manitacılık meslek yüksek lisesi

http://www.youtube.com/watch?v=-4ew2A8oQYs

hakkatten ya hakkatten. yeter artık. biz hakkatten bilmiyoruz ne yapacağımızı!

salih dursun un galatasaray a transferi

başlamadı diye biliyorum ben yaz tatilini ama. ilginç...

tanım: olmayacak olan transfer.

salih

tanıdığım bütün salihler kıvırcık amına koyim.
mahkeme kararıyla adımı salih diye değiştirsem perma derdinden kurtulurum yemin ediyorum.

10

kiminin aklına sadece bir sayı olarak düşer, kiminin aklına ise sadece bir şaka malzemesi.

ama bazılarında ise aklından hiç çıkmayanları barındırır bu 10.
(bkz: gica)

sözlüğe pembe renkte yazmak

(bkz: düşünemedi)

edit: bir de temaya göre değişir.

3 nisan 2013 real madrid galatasaray maçı

"kaybetmesi kolay, kazanırsan olay." - fatih terim.