bugün

ingilizce run sözcüğünün past*hali. (bkz: güçlü fiiller)
sözlüğün antropoloğu ,hoşgelmiş
söyleyecek çok şeyi olan insanlardan olduğunu düşündüğüm, sivri yazar.
ösym ye takmış yazar...
kanımca 18 haziranda öss adlı belayla boğuşacak insan.*
güzel yazıyor, fenerli olmama rağmen yazılarının hepsine güldüm, haklı aynı zamanda.
bi baslıga taktı mı peşpeşe en az 5 entry giren ikinci nesil yazar.
konsantre akıl, kelimelerle danseden dayıbey, mizah yazarlığına oynaması konusunda ikna etmeye çalıştığım deli, sayın bay satılmamış ruh.
kendi başlığına ilk iki entry kendisi giren yazar * *
birkac yerde dikkatimi cektikten sonra, (bkz: entrylerin ciddiye alinmamasi)na girdigi entry silsilesini anlamayisimin nedeni ictigim biralar mi,yoksa kendisi mi diye merak edip adini arattigim yazar. cevabi hala bulabilmis degilim, ama
gorunuse gore yazacak cok sozu olan yazar.
edebiyat sever bir yazar kendisi,edebiyat seven sevilir...
kurosawa'nın kral lear uyarlaması; kuşak çatışması, kardeş katli, iktidar hırsı vs.
sözlüğün bukowski'si, boris vian'ı.
(bkz: nazım hıkmet ran)
akira kurosawa nın yönetmenliğini yaptığı, kostüm, manzara, figüran ve destansı anlatım harikası film! bunlara bir de japon ların kesik, heyecanlı ve aşırı oyunculuğu eklenirse ortaya mükemmel bir habil-kabil filmi çıkıyor! "en beğenilen filmler" sıralaması yapanların, vazgeçilmez "üst sınıf" larından biri...
kimler geldi, kimler geçti...

çapkın çocuk, artık yazar değil sanırsam...
kurosawa bu filmindeki gökyüzü sahnesi için gökyüzünün kendiliğinden o hali alması için tam 86 gün beklemiş ve 86. günün sonunda bir anda çekiyoruz deyip o sahneyi çekmiştir.
iskandinav mitolojisinde;

Aegir'in karısı. Denizlerin fırtına tanrıçasıydı. Boğulan insanları ağıyla denizden toplardı.
(#2361174)

turk dizilerinde de bu anlayisi bu uslupla sunsalar da izleyebilecegimiz bir dizi olsa.
bir memleket gibi, nasyonal bir ask, bayrakli bir telas yasiyorum. amma fikrimce, sevmek, tumtanrisi, mukaddes kitaplar tarafindan alinmis ve orhan baba gonderini, aksam guneslerinde tam yukariya cekmek, ve bir saat, ve on bin saat, o bayragi alay taburundan, pusttan ve namussuzdan cekmemek demek. ulan ahmet arif ayagina mi yatiyorum, yetenege mi nazar caliyorum, anlamadim, hayirlisi, heyecanliyim 2007.
imparatorun diğer filmlerinde olduğu gibi görsellik üst düzeydedir. yaklaşık üç saat süren film, kurosawa' nın akıcı üslubu sayesinde hiç sıkmadan ilerler. bu kurosawa şaheserinde beni en çok etkileyen sahne, oğlu saburo kollarında ölü yatarken babasının '' saburo! ölme, aç gözlerini! söylenecek sözlerim, affedilecek hatalarım var'' dediği sahnedir.
(#2361705) entrysi ile dikkati çeken yazardır. kendisiyle karısık emre belozoglu hakkında bilgi vermektedir.
düş sokağı sakini olmayan murat çelik'le pentagram'dan cenk ünnü'nün 2006 yılında kurdukları grubun ismi. karanlık adını taşıyan ilk albümlerini piyasaya sürmüşlerdir.

http://www.myspace.com/rantr
(bkz: #3561855)

ran
10 numara super asklarin adami.