bugün

öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi.
öğrenciyi sitme ve yerleştirme merkezi
grup deli tarafından icra edilen , bütün öss mağdurlarının sevdiği parca.

3 sene uğraştım
kurtarmak için hayatımı
gece gündüz çalıştım
kazanabilmek için sınavı
peki şimdi ne değişti
geleceğim belirsizleşti
bir şey söyleyeceğim size

sokayım sınav sisteminize
ösym götümü ye
ösym götümü ye
ösym götümü ye
ösym götümü ye

böyle gelmiş böyle gitmez
sınav için hayat zindan edilmez
3 saat 180 soru
allahım sen aklımı koru
kaybettim ben kendimi
yok ettiniz geleceğimi

o sınav girsin götünüze
ösym götümü ye
ösym götümü ye
ösym götümü ye
ösym götümü ye

bütün sene uğraştım
kurtarmak için hayatımı
gece gündüz çalıştım
kazanabilmek için sınavı
peki şimdi ne değişti
geleceğim belirsizleşti
sokayım sınav sisteminize
öğrenciyi sistemli yıldırma merkezi
17-18 yasindaki genclerin geleceklerini belirlemeyi 3 saatlik bir sinava indirgemis olan, bu eyleme maaruz kalan ve eylemin dogal akisi boyunca psikolojileri bozulan genc cocuklarin büyük bir saygi ve hürmetle(!) andiklari kurum.
birilerinin popolarının üstünde soru hazırladığı,ondan sonra birilerinin popolarına o soruların ki genellikle bunlar mat 2 ve fizik soruları olmaktadır, girdiği merkezdir.
o mat 2 sorularını kime , nasıl hazırlattılar , sonra birde o soruları bize hangi vicdanla sordular anlam veremediğim kurumdur. el insaf diyorum kendilerine , zaten temmuz ayında sistemi değiştirip herşeyi allak bullak etmişsin , insan biraz daha hoşgörülü olup basit sorar. ama nerdeee...
1974 tarihinde üniversiteler arası kurul tarafından Üniversitelerarası Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÜSYM) adıyla kurulmuştur ancak 1981 yılında yürülüğe giren bi yasa ile adı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) olarak değişen.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslar çerçevesinde yükseköğretim kurumlarına öğrenci alınması amacıyla sınavları hazırlayan ve yapan, öğrenci isteklerini de göz önünde tutarak Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslara göre değerlendiren, öğrenci adaylarının yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesini sağlayan ve bu faaliyetlerle ilgili araştırmalar ve diğer hizmetleri yapan Yükseköğretim Kuruluna bağlı bir kuruluştur... daha fazla bilgi için ve kaynak

http://www.osym.gov.tr/Be...49816B2EF01E9BE68C047FEF5
16 temmuz 2006 tarihinde yapacağı dikey geçiş sınavıyla ömrümün geri kalanına etki edecek kurum..
tüm öss çağındaki genç nesil tarafından (yani her sene hemen hemen 2 milyon kişi) ağır bir küfür bombardımanına tutulan kurum
(bkz: os yeme) hasbinallah...
hayatımızı yiyip bitiren öss yds kpss les üds kpds gibi iğrenç sınavlara imza atmış sinir kurumdur
(bkz: anlatılmaz yaşanır)
(bkz: fani dünya)
(bkz: ya bırak ya)
(bkz: kafam girsim ösym ye)
(bkz: ösym döttümü yea emi)
gün itibariyle son yılların en büyük skandalına imza atmış kurum. 16 kasım 2006 saat 10.00 itibariyle kpss 2006 sonuçlarını açıklamış ve saat 11.30 itibariyle de sonuçları siteden geri çekmiştir. gerekçesi de şu:

"Kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanacaklar için 2006-KPSS yerleştirme işlemlerinde tespit edilen bir hata nedeniyle sonuç açıklaması durdurulmuş olup, işlemler sonuçlanınca nihai durum açıklanacaktır."

kaynak: http://www.osym.gov.tr
kötülerin en iyisi olan sistem
başkanlığını şu an ünal yarımağanın yaptığı kuruluş.
öğrenciyi zikip sonrada yerleştirmesi için kurulmuş başka bir örneği olmayan kuruluş
http://www.youtube.com/watch?v=tyVEQZjjU4g * *
öğrenciyi önce seçen, sonra ona yerleştiren kurum..
öğrenciyi seçip yerleştiren merkez.
g*tümü yesin.
(bkz: osym gotumu ye)
kendileri birnevi sibop görevi görür*.kapısına yığılan öss aday adayı öğrenci kitlesini kontrol eder.$ayet o olmasaydı herkes üniversiteli olurdu.$ükür ki ösym sayesinde sınav sistemi ile bir çok milyon öğrencinin geleceğinin içine özenle edilmektedir ve ayrıca psikolojisi bozulmu$ bir yığın genç insandan sorumlu, $eyi* öpülesice kurum/kurulu$...
(bkz: ösym kaba etimi ye)
(bkz: ösyme beni ye)
(bkz: anne ben ösyme oldum)*
en çok acıdığım kurumdur. hersene bu sınava giren 1.5 milyon insan bulunmaktadır. bunların hepsi ailesiyle beraber 10 küfür etse bu sistem mağdurlarına bunlar ana ve bacıdan mahrum kalırlar. yüce allah yardımcıları olsun.
(bkz: pranga)
seçiciliğini bu yıl gerçekleştirdiği sınavıyla yitirmiş kurum. zor sınav her zaman için daha sağlıklıdır.