bugün

barış için dünyayı dolaşan ablamız, gelinlikle yolda otostop çekerken kamyoncu tarafıncan zalimce tecavüze uğrayıp öldürülmüş. sen bilmiyormusun ki bizim ülkemiz gibi vahşi bir toplumun, barıştan anlamayıp, gelinlikle tecavüze uğrayan filmler çekildiğini. o kamyoncu kendini aktör sanmıştır kesin. böyle bir afedersiniz orospu çocukluğu türkiyede oluyor sadece.
başımız sağolsun.
haberi ilk defa izleyenler, dinleyenler için parçaları birleştirmek zor olmamıştır. gelinlikli, yalnız ve genç bir kadın, otostop çekiyor, en sonra gebze'de bir kamyona binildiği söyleniyor. yazık diyoruz. maalesef diyoruz.
(bkz: insan olmaktan utanılan anlar)
milyon dolarlar harcayıp tanıtım yaparsın. rakı balık eşliğinde bir fonda boğaz, araya kapalıçarşı resimleri. ver geriden blue mosque silüetinide. incedende bir üsküdara gider iken çalsın hah döndüre dur sen bunları dünya tv lerinde cennet vatan mottosu ile . o milyon dolarların hiç bir boka yaramayan kliplere değil de halen içimizde yaşayan hayvanları ehlileştirmek için kullanılması gerektiğini bizlere bir kere daha tokat gibi öğreten bilmem kaçıncı vaka.

konuyu sosyolojik, tarihsel, dinsel, psikanaliz boyutunda 50 milyon kere irdelesek bile çözümleyemiyeceğimizi bugün etrafımda şahit olduğum bir diyalogtan sonra kabul etmişimdir.

- abi şu gelinlikli karı vardı ya otostop yapıyordu tecavüz edip öldürmüşler.

- iyi olmuş lan ne işi var bisikletle dünya turunda. burası türkiye adamı s.kerler.

hani senin karına ,kızına ,bacına olayına girip hadiseyi taksim sapıkları tartışmasındaki kıyas minvaline çekmiyeceğim. sadece biz bunlarla aynı havayı soluyoruz ve onlar çok kalabalıklar bilmenizi istedim.

ha bir de yavşak dünya basını keşke bu konudaki hassasiyetini avrupanın göbeğinde benim vatandaşlarım diri diri yanarkende gösterseydi. o zaman inanın şimdi utançtan kızaran suratımı kıçıma sokmak için yer arardım.
insanın lugatındaki sözleri tüketen, onun yerine hadsiz bir nefret, utanç ve üzüntü duygularını bırakmış olaydaki kadın.

kimlerle bir arada yaşıyoruz? yarın öbür günkü kurban kim olacak? gibi soruları sormamak söz konusu bile olamıyor.

evet, bir ülkede biri tarafından işlenmiş bu cinayet (cinayet bile diyemiyorum, çünkü bu daha vahşice bir şey) o ülkedeki herkese mal edilemez.
ama yarın öbür gün, bu cinayet gene gündeme geldiğinde, şimdi, şu anda, bütün dünya televizyonlarında yayınlanacak olan haberlerdeki, gazatelerdeki başlıklar "türkiye'de oldu bu olay!" "bir türk bunu yapan!" diyecekler.

peki bunun hesabını kim verecek?
http://www.ntvmsnbc.com/news/442607.asp
sapık bir varlığa kurban gitmiş insan.

zira ne bu olay için ülkemi kötülerim ne de insanlarımı. her ülkede sapıklar bulunmaktadır. bu o ülkenin geri kalanının sapık olduğu anlamına gelmez. bir doktor etik davranmıyor diye bütün doktorları etik davranmamakla suçlayabilir miyiz? tabi ki hayır. kaldı ki ülkemizde tecavüz edilip öldürülen tek insan kendisi değildir. sanırım ki yabancı bir insan olması onun hakkında bugün bu kadar entry yazılmasına neden olmuştur. üzülmemek elbette elde değildir çünkü yaşanan bir vahşettir. yalnız daha perşembe günü taksiyle giderken radyoda dinlediğim bir haber vardı: daha 18 yaşına gelmemiş bir genç kız tecavüz edilip öldürülmüş. peki neden onun hakkında bu kadar entry girilmedi? kimliğinde t.c yazıyor olmasından mı acaba?

dediğim gibi üzüldüm hem de çok. zira bunu yapan bir hayvan için ne ülkemi ne de vatandaşlarımı suçlarım? her ülkede yaşanabilecek iğrenç olaylardan bir tanesi.

son bir hatırlatma: allah'a küfretti diye bir türk berberin kafasını kesmeyi düşünüyorlar. siz biraz da buna tepki gösterseniz iyi olmaz mı bayanlar ve baylar?
beyaz gelinliği, saf kalbi, barış dolu yüreği için fazla kirliydi bu ülke, bu topraklar.
naif ruhu ulaşır umarım beyruta.
yazık oldu masuma.
toprağı bol olsun.
işime gelmeyince türklükten utanç duyuyorum galiba dedim kendi kendime.

bu kadının katilini, katil haline getiren, belki dolandıran, belki sevgisiz bırakan vs. bizleriz. bu katil sanki bizden değilmiş gibi, ya da "biz"den değilmiş gibi aşağılamayalım, ötekileştirmeyelim.

bu adamdan tiksinirken kendimizi de temize çıkarmayalım.
bu gibi utanç tablolarında kimimiz arka planız, kimimiz ara renk, kimimiz fırça.

evet, türk olduğum için gurur duymak isterdim, ama bugün tadım yok. işime gelmiyor, kendim dahil hepimizi kötüleyesim var.
abd ve israil'i protesto etme amacı ile barış isteme amacı ile yola çıkmış, türkiye gibi, kadın tek başına geziyorsa kaşınıyordur aga, zihniyetinin hakim olduğu ülkeyi aşamamıştır. mekanı cennet olsun.
türk insanının kafasının neye çalıştığının bir ispatı.
türk olmaktan hiçbir zaman gurur duymayan türklerin bugün, bu hanım kızın başlığı altında her türlü faşistliğe karşı kinlerini kusmasına vesile olan olaydır.
türküm, ama türklükten gurur duymuyorum lan. umrumda değil kimliğimde yazan ırk zırvalığı. ne yani ben yunan olsaydım ya da ermeni, bu olaya canım yanmayacak mıydı bugün?

el cevap?

bırakın insanları sınıflara ayırmayı? ben ne bugün nefret ettim türklüğümden ne de başka zaman. ben ne bugün gurur duydum türklüğümden ne de başka zaman!

ben sadece insanım. üzerime giydirilen hiçbir ırksal, sosyal ve dinsel etiket umrumda değil. düşünebildiğime göre hala içerimde az-çok insan kırıntıları var. ve bu olay da az-çok canımı yaktığıma göre insanım galiba.

bu olayı gerçekleştiren o orospu evladına da tecavüz etmek isterdim. tecavüz edip öldürmek. sonra bir başkası da yanı eylemi ben de gerçekleştirebilirdi. ta ki insanların götü, kötülük konusunda yemeyene kadar.
(bkz: giuseppina pasqualino di marineo)
zanlısı murat karataş isimli bir adamdır ve sorgusu sürmektedir. habertürk.com adını sansürlemeye çalışmış, ama önce M.K yazmış, sonra murat k. yazmış, sonra da ifadesi alınan karataş, yazmış.
bu kadina keske birileri turkiye'de ustunde gelinlikle otostop cekmenin dograbilecegi sonuclari anlatsaydi.

hurriyet gazetesi okur yorumlari bolumunden alintidir:

10 tane daha gelsin 10'nunun da başına aynı şey gelmezse ben de neyim.
Avrupalı sevmiyormuş bizi,nesini sevecek kardeşim,ben bile nefret etmişim.
defalarca otobüse binmek beklediğim çayırova mc donalds civarında en son görülen ve piknik yaptığım ,dağın taşına tırmandığım ballı kayalar bölgesinde cesedi bulunan kadın.

güzel anılar silindi sanki beynimde.
evet türklük'le bağdaştırılmaması gereken bir durum belki. ama amına koyayım italya'dan çıkıp o kadar ülke dolaşıp başına bir şey gelmezken türkiye'de başına böyle olayın gelmesi nasıl bir halkımız olduğu gerçeğini göstermiyor mu? abazan halkımız kızlarımız/kadınlarımızın giyimi nasıl olursa olsun( en minisinden çarşaflısına kadar) yiyecek gibi bakıyor. insanlarımız aman bir kadın hem de otostop çekiyor kesin orospudur gözüyle bakıp bi tecavüz ediyim diye bakan it kesimi oldukça çok. ondan sonra avrupa birliğine girelim diye insanlar yırtınanlar ağlaravrupa bizi istemiyor diye insanlarımız insan değil ki avrupa birliğine alsınlar.
bu kadının amacı ile akıbeti arasındaki uçurumdan yuvarlanmayı ve parçalanmayı hakeden kişiler sarmış etrafımızı. yalan değil. adını ilk defa haber sitelerinde gördüm bu kadının. çoğumuz da öyle eminim. lakin durumun vehameti o kadar büyük ki. olayı ''taksime giden turstleri taciz eden şerefsizler gibisiniz'' titri ile düşünmemek gerek. burda bir can alma var. hem de barış için dolaşan bir insanın canını almak var.

kadın dünyada savaş olmasın, kimse zarar görmesin diye yalvarıyor. sen kadına tecavüz edip öldürüyorsun. ben senin yurttaşın, din kardeşin, hemcinsin, olmaktan, senle sahip olduğum her ortak noktadan utanıyorum.

ne kadar canice gelirse gelsin s.kmde değil. can alanın canını alabilecek cezalar olmalı.
barış için olmalı bu. yoksa daha çok güzel insan ölecek iki dakikalık, salyalı, kasık teri kokan zevk uğruna.
biz kendi kendimize zıplayıp duralım geceyarısı ekspresiymiş de, bizi yanlış tanıtıyorlarmış da, bizi çok geri görüyorlarmış da, kendimizi tanıtmalıymışız da..
yanlış falan görmüyorlar lan bizi.. anlamak lazım bunu.. seni, beni, toplasan bir yüzde onluk kesimi 'yanlış' görüyorlar sadece..
geri kalanını az bile görüyorlar..
tanım: sabah sabah kanımın donmasına neden olan, kafasıyla değil, bir mikrop gibi kötülük timsali içgüdüleriyle hareket eden, insanların yanında kalmasına rağmen evcilleşememiş bir hayvanın, yapmaya çalıştığım tanımını siktiğimin bir insanlık ayıbının, bir kanserin kurbanı olmuş, insanımıza fazla güveni olan kardeşimiz..
işallah ibret olur da bir daha böyle içinde türkiye geçen iyimserlik gösterilerine kalkışıp mefta olanlar çıkmaz..
mekanı cennet olsun..
beni bu yazıyı yazmaya zorlayanların da mekanı cehennem olsun..
ulan ne abazan ne aklı sadece donunun içinde olan bir milletiz biz be! kendimden tiskindim. kadının toprağı bol olsun, olağanüstü bi cesaret örneği gösterip bu yola çıkmış ama tam yerine gitmiş. gebze orası ya ''gebze'' adamı ayak üstü götürürler yanında bi erkek yoksa. **
bu ülkede tecavüz edilip öldüren ne ilk ne de son kadındır. savunmuyorum, çoğu yazanlar gibi ülkemden de utanmıyorum çünkü dünyanın her yerinden bu tarz mahlukatlar çıkar. sadece bizim ülkemize mahsus olmadığını hepimiz biliyoruz.
diğer şey; bu kadın barış için yürüyormuş ve anladık ki o şey hiçbir zaman olmaz dünyada. baksanıza son derece iyi ve güzel niyelerle yürüyen yola çıkan bir insana hayvanca muamele ediliyor. bu saatten sonra barış için insanlar yürür mü ki?
ben yürümem de koşmam da, ne hali varsa görsün dünya.
yanlis ulke secmistir sanatini icra etmek icin. bedelini de hayatiyla odemistir. evet sectigi yontem riskliydi. ama hangimiz sasirdik basina gelenlere? 20 yil once yapilan arabesk filminde gelinlikle kendi ulkesinde seyahat etmeye calisan mujde ar'in canlandirdigi karakter hayatini zor kurtarmamis midir tecavuzculerin elinden? ve o film benzer konulari isleyen daha eski filmlerle dalgasini gectigine gore, pippa bacca'nin basina gelenler aslinda eski ve derin bir toplumsal sorunun kendini gostermesi degil midir?

degerleriyle ovunen bir toplumun artik batiyi ahlaksizlikla suclamak yerine her gun baska bir insanin hayatina malolan kendi bastirilmis cinselligini sorgulamasi gerekir. evet, bir insanin yaptigi seyden butun toplum sorumlu tutulabilir. cunku o insan yoktan varolmamistir. yasadigi toplumun bir urunudur.
humanizm şehidi.
insan diyemeyeceğimiz şey tarafından hunharca katledilmiş, karalanmış bir insan.

önce kadınlığına, insanlığına kastedilmiş, sonra hayatına.

tecavüzü anlayamıyorum. seni istemeyen birine kendini nasıl dayatırsın, bu nasıl bir ruhtur, nasıl bir hissiyattır. nasıl kendini bu kadar aşağılarsın.

bir insanın bir hayvandan daha aşağılık olabileceğinin göstergesidi değil midir tecavüz. hayvanlar birbirlerini avlar, öldürür. içlerinde pis olanları, pislik yiyenleri vardır. ancak hiçbir hayvan tecavüz etmez.

ne oldu bizim insanlığımıza, türklüğümüze, değerlerimize. yok mu senin annen, kızkardeşin, kızın. onlara aynısı yapılsa diyeceğim ama sen öyle şereften yoksun kılınmış öyle insanlıktan çıkmışsın ki onlar hakkında da düşünürsün aynı fiiliyatı.

son olarak idam geri gelsin kampanyasına imzamı atıyor, tüm tecavüzcülere lanetler yağdırıyorum...
kim ne derse desin, ülkemizin erkeği abazan. cinselliği bastırışımız artık tabana inmiş durumda. karımızı kızımızı denize elbiseleriyle sokup, biz sahilde güneşlenirken radarları açıyoruz, gördüğümüz her bikinili kadını aklımıza kazıyoruz. yol sorarken teşekkür edip, gülümseyene "dur iş çıkar, kesin verecek." damgasını yapıştırıp taciz ediyoruz. yılbaşında turistleri "potansiyel orospu" olarak görüp taciz ediyoruz. "ya senin bacına aynısını yapsalar?" diye sorunca "akıllı ol lan! anamı bacımı karıştırma! onlar alkollüydü unuturlar, hem zaten gavur bunlar, ne işleri var o zaman burda?" cevabını veriyoruz.

ben bugüne kadar bu italyan kişisini hiç duymadım. haberlerde de görmedim. bana sorarsanız avrupada gelinlikle yolda yürümek, otobüse binmek, otostop çekmek tehglikeli bir iş olmasa gerek. alakasızdır belki ama iki yaz önce evlenen ablamın marmaris-crazy daisy barda sahneye çıkıp dans ettiğini hatırlarım. insanların tepkilerini merakla izlemiştim. "lan rezil olduk kesin var ya" derken yanına 1-2 rus hollandalı çıkıp gelinlikle oynayan ablama eşlik etmişlerdi. biz de "hey yaşasın!" konumuna girip sevinmiştik.

avrupada dedik ki böyle şeyler nadir yaşanır. şimdi efendime söyleyeyim bazı arkadaşlar çıkıp da "ulan tecavüz sadece türkiyede mi oluyo? heryerde oluyo!" şeklinde savunmaya griyorlar ki gülmekten altıma sıçtım feci derecede. elbetteki yurt dışındaki erkek de bizim kadar abazan. yazın geliyor turistler, misal adam ingiltere'den gelmiş, bıkmış artık çirkin kız görmeye. diyor bana "siz bu türk kızlarına nasıl dayanıyorsunuz paşam? çok güzeller, her gününüz cennette geçiyor!" diyor. ben şimdi nasıl anlatayım adama benim halkımın cinselliğe geleneksel, kültürel olarak baktığını? sevşmenin tabu olduğunu? nasıl anlatayım bizim için namus un sadece bacak arasındaki bir delikten ibaret olduğunu? kadının saç telini görünce bile azan bir toplum olduğumuzu, bu yüzden kadının (sözde) saçlarını kapattığını falan filan. tecavüz bu ülkede de oluyor, rusyada da oluyor. ama bu ülkenin erkeğinin %90 ı, bir kadını gördüğü zaman aklına gelen ilk şey "am göt sik yalamak sokmak karı ibne"***
ben pippa yı görseydim herhalde sınırda, ayaklarına kapanıp kesin "yapma abla, girme bu ülkeye, vallaha bak öyle bir yer değil burası, lütfen geri dön veya çık romanya tarafından karadenizi dolaş, ordan git gideceğin yere" derdim. ne kadar hayvansal içgüdüler ile yaşadığımızı, eşek, tavuk, öküz vs bilimum hayvan siktiğimizi anlatırdım ona. elalemin kendi ülkesinde "ali bana sulanma" diye kampanya hazırlattığını, "kendi karılarını kapatıp bizim kızlarımıza sulanıyorlar"* dediğini anlatırdım.

neyse bu da ders olsun avrupaya. artık gelmeden önce iki kere düşünün. hümanist eylemlerinizi, hele ki barış adına, başka ülkelerde planlayın. zira biz o kadar çok orospu çocuğu barındırıyoruz ki, bizim ne barışa, ne de kardeşliğe ihtiyacımız var. ha olur da bir gün dünya barışını sağlarsanız sonra dua etmeye başlayın, bir parçası da türkiye'ye vursun diye.

daha fazlası paklamaz bizi..
güncel Önemli Başlıklar