1. 1.
  yunan edebiyatinda hayat bulmus tiyatro, roman, hikaye, sinema vesaire gibi sanatin bilumum envainda kendine yer bulmus hede.* tragedya ve komedya ogeleri iceren normal, orta seker oyunlara verilen isimdir asli esasinda.. ancak tabi zamanla tiyatrodan baska durumlarda da kullanilir olmustur.

  simdi efenim tanimini konuyu bilen bir arkadasa birakip bu dramanin bolca controversy*ye sebebiyet veren yonune inceleyelim.. batiya has bir cesittir drama.. aslinda tragedya, komedya, roman, tiyatro gibi cesitlerin hepsi batiya hastir. hatta koken olarak, yunandir hepsi de..
  batiya has derken, evet doguyla karsilastiriyorum ama medeniyetler catismasini mujdelemek amaciyla degil. estetik algisinin degisikliginden bahsediyorum.. arap belagatinda amac icaz ve i'cazda en ust noktayi yakalamakken, yunan retorigi gereksiz suslemelere daha cok deger verir. oryantalistlerin dogu medeniyetine getirdigi elestirilerden biri olarak siirden baska edebiyatin diger dallarinin islam toplumlarinda gelismemis olmasini vurgulamalari da bunu anlayamamalarindan kaynaklanmaktadir.*
  2 ... child
 2. 2.
  (bkz: drama koprusu)*
  1 ... child
 3. 3.
  tiyaro demektir.
  (bkz: dram)
  -1 ... ankebut29
 4. 4.
  Yaşamın Kırılma Noktasında Dram Sanatı, Sevda Şener.
  ... cokmugerekli
 5. 5.
  dönüşü yok ismiyle dikkate değer bir şarkı yapmış istanbullu demo grubu. vokalisti yolladıktan sonra kod olan isimlerini değiştirdiler -ki kod yan sen de adlı şahane şarkıyla nokia super sound'a katılmıştı- bir süre taksim barlarında sahne aldılar.
  ... antimatter
 6. 6.
  hafif melankolik elfonia parçası.
  ... finally free
 7. 7.
  16 kasım cuma akşamı yeni solistiyle,hücüm kediden önce sahne alıcak grup.
  1 ... bass
 8. 8.
  Edebiyatin siir ve duz yazi haricindeki bir kolu.Drama 3 tur icinde en objektif ve grift olandir.Cunku karakterler hakkinda hicbir yorum yapilmaz.Okuyucu karakterlerin konusmalaridan onlarin nasil oldugunu anlar ve ruh tahlillerini buna gore yapabilit ancak.Bu ozelligi ile drama okyucudan en cok enerji sarfetmesini bekleyen turdur.
  ... olmayan
 9. 9.
  Drama

  Doğuş Orçun Şengül (vokal) / sert
  Salih Bal (gitar) / asker şuanda kendisi
  Arda Kefeli (gitar) / pathic
  Ozan Işkın (klavye ve sapmle)
  Önder Işkın (bas gitar) / lamb of bass
  Ediz ire (davul) / e-this

  2006 yilinin yazinda kod ismi altinda kuruldu. vokal degisiligi ve birazda
  tarz degisikligi sonrasinda vokalde Doğuş Şengül ve en son eski davulculari
  Ediz ire de gruba geri döndükten sonra Drama olarak yollarini devam
  ettiren, gitaristleri salih bal askerde olduğu için gruba şu an Ekrem Turkel'in eşlik ettiği istanbullu alternatif rock - numetal grubu.

  http://www.myspace.com/dramatr

  not: salih askerden an itibariyle 3 ay sonra dönecektir.**
  ... karak
 10. 10.
  simgesi gülen ve ağlayan iki surattan oluşan hede. özellikle kolye olarak takıldığında çok hoş durur.
  ... other