bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    yayınlandıgı donemde baska kanal olmaması dolayısıyla ızlenme rekorları kıran bır dızı..
    o zamanlar ben cok kucuktum ama tulu çizgen i sakir i ve de
    küçük büyük herkesin
    dostu perihan ablaaaaa nakaratını hıc unutmadım *
    3 ... meleklerde aglar
  2. 2.
    kandemir konduk'un yarattığı fedakar abla
    1 ... olric
  3. 3.
    kimin başı sıkışsa
    koşa perihan abla
    işte bu mahallede
    yaşar perihan abla
    şeklinde süren bir şarkısı vardı. dizinin bitiminden sonra, çekimlerin yapıldığı kuzguncuk'taki sokağa perihan abla sokağı adı verildi.
    1 ... temkinli kedi kerim
  4. 4.
    ilk defa trt2'de gösterilen popüler bir aile dizisi.
    3 ... goksunv
  5. 5.
    mahalle dizileri akımının öncüsüdür.
    2 ... free zone
  6. 6.
    dizinin geçtiği sokağa adı verilmiştir. üsküdar dadır. diziyi hatırlayanların ve istanbul'da oturanların gidip görmelerini tavsiye ederim. insanı eskiye götürüyor hakikaten.
    2 ... kirmizi baslikli kiz
  7. 7.
    meraklı melahat i de vardı diye hatırladığım eski bir dizi, şimdiki diziler gibi süper görüntü kalitesi, ses kalitesi ve sinema filmi görkemine sahip olmasa da, şimdikilerden çok daha ahlaklı bir dizi idi. perran kutmanher zamnki gibi sevimliydi ayrıca.
    3 ... şakayık
  8. 8.
    televizyon kanallarını işgal eden şimdiki saçma sapan dizilerle karşılaştırıldığında emmy ödülü verilesi dizidir.
    2 ... bilgistan
  9. 9.
    pek bi naif, pek bi şukela seksen sonu trt dizisi.
    2 ... leggare
  10. 10.
    gelmiş ama hala geçememiş, yerli dizilerin en babalarından...bir diğeri için (bkz: süper baba) belki alternatifsizlikten izlenirdi herkesçe o dönemlerde ama yok yok , sanmıyorum,hakkaten de kral diziydi, çünkü bizler büyümemiştik ve dünya henüz....

bu diziye dair hiç unutmayacağım bir detay ise, meşhur perihan abla şarkısını, o zamanlar pek bi hevesliydim, dandik 45lik-60lık bir kasete kaydetmiştim, ben söylerken tabi...
    allah bilir nerde şimdi o kaset, burdan perihan abla'ya sesleniyorum: * * *

perihan abla, bak başım sıkıştı, bi koşuver be ablacım *
    4 ... nickless cage