1. 1.
  özellikle ses tonu ile nerde olsa ayırt edilebilen başarılı oyuncu.
  2 ... tutunamayanlardan
 2. 2.
  çok sevdiğim, sempati duyduğum, adı perihan abla ile, şehnaz tango'yla, gırgıriye serisiyle, üzgünüm leyla ile özdeşleşen çok değerli oyuncumuz.
  1 ... leggare
 3. 3.
  gırgıriyedeki oyunu klasiktir artık. onun üzerine ne yapılırsa taklidi olmaktan öteye geçemez kanımca.
  1 ... mejo
 4. 4.
  muhtesem oyunculugu, mutevaziligi ve sicacik rolleriyle gonullere taht kurmus, bugune kadar tek bir yamugu gorulmemis, elleri opulesi kadin.
  2 ... miniksaricivciv
 5. 5.
  her oynadığı filmde, dizide kendisini belli eden oyunculuğu ile gönüllere taht kurmuş efsane denilebilecek derecede etliye sütlüye karışmadan sadece işini gören tiyatrocu, sinemacı değerli insan. 1949 doğumludur, gerçek ismi perran kanat olup, koral sarıtaş ile evlidir. bu derecede naif, nazik, kibar bir diğeri için ise;
  (bkz: hümeyra)
  1 ... faidelibilgi
 6. 6.
  gırgıriyeyi, gırgıriye yapan oyuncuların başında gelir.

  - evet anam çinganeyiz ama en asilinden.

  - sus kızım muhattap olma şu pis çinganelerle, sen çeribaşı torunusun.
  5 -1 ... paleface
 7. 7.
  (bkz: perran kanat)
  ... schizofrenne
 8. 8.
  hayat bilgisi dizisinde afet öğretmeni onayan ve dizinin çekildiği okulun uyduruk adı için babasının adını * dizinin senaristi gani müjde'ye önerdiğini tahmin ettiğim aktrist. eşi koral sarıtaş bir dönem edip akbayram'ın grubu dostlarda davul çalmış, daha sonra marşandiz grubunu kurup bir albüm yapmış ve zamanla müzik patronluğuna terfi etmiştir.
  ... cemali
 9. 9.
  en başarılı kadın oyuncusu bu ülkenin belki de. en büyük eksiği az sinema filmi. yoksa ben dramı ve komediyi aynı anda bu denli başarıyla oynayan birini daha hatırlamıyorum. tamam belki fanatiğim, ama çok da haksız değilim.
  1 ... ritmik uyuz
 10. 10.
  En populer oldugu zamanlarda birkac kusaga iyi insan olmanin guzelliklerini gosteren mukemmel oyuncu, harika insan.
  2 ... xakar