bugün

çocukluğunu 80' li yılların sonu ve 90' lı yılların başında yaşamış olanların aileleri ile televizyon tek kanallıyken izlediği sıcacık diziydi. değerli oyuncu perran kutman, komşuluk başta olmak üzere çoğu değerin henüz ölmediği güzel bir mahallede herkesin derdini dinler, yardımına koşardı. o zamanın toplumu için de bu bir gerçekti ayrıca.
kuzguncuk'ta çekilen nostaljik dizi.
'' bu mahallede yaşar, bizim perihan abla, küçük büyük herkesin dostu perihan abla '' şarkısıyla akıllara kazınmış, bir zamanlar baskın olup artık çoğu unutulmuş olan değerleri de yansıtmış sıcacık bir dizi.
trt1'de kahvaltıda baktığım dizi. annemlerin babamların zamanının dizisiymiş. gram gerilim müziklerinin olmadığı sanki bir mahallede video çekiyormuşcasına diyaloglara şahit oluyormuşsunuz. sıkıcı gibi gelebilir şimdi ki zamana göre ama ben o zamanlarda yaşamak isterdim.
Bugün kanalları geçerken trt 1'de bunun olduğunu gören annem dur dedi. Bakmaya başladı. Eskiden çok seyredermiş.
(bkz: nisan bir nisan bir nasıl aldandın şakir)
80 lerde çıkan diziydi sülalecek izlerdik.
Tadını başka bir yerli dizide bulamadığım. Perran kutman, Şevket Altuğ hepsi büyük oyuncular. Büyük bir dizi ortaya koymuşlar. Aynı kaliteyi ve aynı sıcaklığı bulamıyoruz. Her geçen sene değeri büyüyor.
samimi bir mahalle kültürünü anlatan sıcak bir aile dizisiydi. sadece trt1 ve trt2'nin olduğu dönemde olduğundan çok fazla izlenmişti. ha şimdi yüzlerce kanalın olduğu günümüz türkiyesinde yapılsa izlenir mi? bence yinede izlenirdi. sanırım trt1'den trt2'ye transfer olmuştu bu dizi.
Çocukluğumuzun dizisidir.
bugünün şartlarında bile üst düzey bir dizidir.
ayrıca 30 sene olmuş, belgesel değeri hızla artmaktadır. anadollar, 302 ler vs.
inek memeli kezban. o çirkinliğine rağmen şakir'e yaptığı çalımlar tam kezban işiydi.
bizden liğini ‚ samimiyetini sıcaklığını şuan hiçbir dizide bulamayacağınız güzellikte diziydi. üzücü olan bu kalitede artık dizilerin yapılmayışı.
perran kutman, perihan abla rolünü kendinen almış. Sette kimin derdi varsa perran kutmana koşar anlatırmış. Bir nevi kendisini canlandırmış.
Yenilerin bilmediği dizi idir.

Ben de bilmiyordum ama tekrarlarına yetiştim.
Hayret kimse tüluğ çizgen ercan yazgandan bahsetmemiş.
emine ülker tarhan sayesinde varlığından haberdar olduğum giriş müziği ilginç dizi şeysi.
dizinin şarkısını halen blok flütle çalabileceğimi hissettiğim eski trt dizisi.

şevket altuğ kadrodan ayrıldıktan sonra tadı kalmamıştır.

eski zamanların samimiyetini yansıtırken, gerçekten de saf nesillerin yetişmesine sebep olmuştur.
cocuklugumun en güzel dizisi. zaten baska dizi yoktu o zaman.
süper baba ile birlikte 80-90'ların en güzel iki dizisinden biri.
galiba tekrarını hiç kaçırmadan izlediğim dizidir. zira 91liyim.
istanbul'da bilinen bir sokak ismi.
1986-1988 yılları arasında TRT'de yayınlanan Perran Kutman' ve Şevket Altuğ’un başrollerinde oynadığı, Türk dizi tarihinin öncü dizilerden birisidir. ilk bölümünü izlemek isterseniz tıklayın: http://alkislarlayasiyoru...56697/perihan-abla-1bolum
perihan abla eğer sinirlenirse çok güzel ayar veriyordu. laf sokmada birinciydi. hey gidi günler.
bu diziyi daha önce bilmeyen birisi, bu diziyi oturup şimdi izlemeye başlasa hiçbir şey hissetmez. bir süre sonra sıkılıp bırakır büyük ihtimal. çünkü günümüzdeki dizilerin çoğu tarafından işlenen "pembe dizi" veya "saçma sitcomlar" formatlarını barındırmaz.

diziyi daha önce bilenler, izlemiş olanlar için de güzel bir nostalji olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar