bugün

uçak inince "kocaeli karamürsel ücretsiz servisimiz vardır" diye anons yapan, sonrasında serviste 15 tl toplayan, yasal soygun şirketi.
önce ucaklardan bedava yemegi sonra uluslararasi bagaj hakkini 30 kilodan 20 kiloya indiren soyguncu sirket. sabanci holding ten bunu hic beklemezdim. tercihim artik thy. en azindan fistik gibi hostesleri var ve yemek bedava.
kanatlı minibüs hattı tadında hizmet kalitesine sahip havayolu şirketi. yurtiçi seyahatleriniz için kullanabilirsiniz. internette önceden bilet alırsanız otobüsten bile ucuzdur. 1.5 saatliğine şehirlerarası otobüs koltuğundan daha konforsuz bir koltukta seyahat etmeye katlanabilirsiniz. ama uçakta susamamaya dikkat edin, bir damla suyu bir şişe fiyatına satın almak durumunda kalırsınız. bir de istanbul'da havanın sisli olduüğu günlerde sis dağıldıktan sonra bile saatlerce beklemeyi göze almanız gerektiğini, size bilgi verebilecek bir yetkili ya da çağrı merkezi bulamayacağınızı unutmayın. para sorun değil ben kısa süren yolculukta bile rahatımdan taviz vermem derseniz o zaman thy den şaşmayın.
aslında,iyi bir havayolu şirketidir.suyun paralı olması ve koltuk arası mesafenin az olması gibi bazı kötü yanları olsa da,uçakları güvenlidir.zira,33 uçağın çoğu,fabrika çıkışlı boeing'dir.geriye alacakları 7 adet uçakları kalmıştır.40 uçak olduktan sonra,737 alma dönemi biraz da olsa kapanacaktır.
son bindiğim uçağında digital olark hiç bir şeye rastlamadım. her yerinde 12 voltluk ampüller yanıp sönen bir araçtı.

ve yine içi turist ömer uzay yolu filmindeki sahne dekorlarını andırıyordu.

ama uçtu mu uçtu namussuz.
iç hatlarda nasıl low cost olduğunu anlıyamadığım firma gecen sene iç hat 39 lirayken bu sene 65 70 lira en ucuz bilet. Şubat ayında 177 liraya bürüksele gittim kendileriyle dış hatta lafım yok fakat iç hatta thy ile nerdeyse aynı para yahu bu ne çelişki? Ha birde yolculuk boyu gofret mofret satmasalar biz istedikmi çağırıp alsak fena olmayacak wcye gitmek için 10 dakika bekledim o gudubet arabayı çeksinler diye.

Şunu söylemeden de geçemicem THY'de Miles And Smiles kartımla havalanında kiosktan ya da internetten kolayca check in yaptırıp istediğim koltuğu alabiliyorum haliyle havalnındaki sırayıda azaltmış oluyorum ama Ali Sabancı abimiz bundan 30 lira gibi insanı dumur edicek bir fiyat istiyor neymiş acil çıkış ayaklarınızı rahat rahat uzatınmış!? Varmıdır acaba 30 lira verip koltuk seçen çok merak ediyorum?
filosuna 36.ncı uçağını da katan low cost havayolu şirketi. *
http://www.airporthaber.c...agini-getirdi-31342h.html
uçak yolculuğunu tercih edenlerin her zaman son sıraya koydukları havayolu şirketidir. denize düşen yılana sarılır misali, mecbur kalındığında eller titreyerek bilet alınır. varış yerine kadar kelime-i şahadet getirmekten yorulursunuz.

(bkz: allah a emanet turizm)
yine kampanya yapmışlar: 30 ekim 2011 - 24 mart 2012 tarihleri arasında yurt içi 19.99 tl, yurt dışı biletleri ise 29.99 £
Mira, Hande, Nil ve Masal ismini verdikleri yeni uçaklarını tanıtmak için gelmiş geçmiş en sinir bozucu radyo reklamını yapmayı başarabilen hava yolu şirketi.
250 liraya yurtiçi tek yön bilet satıp bir bardak su dahi ikram etmeyen rezil firma.
çağrı merkezi çalışanları anlama özürlüdür. thy çağrı merkezi ile asla kıyaslanamaz.
su içmek için 10 TL ödemeniz gereken bir havayolu otobüs * şirketidir.ayrıca 20kg ağırlık sınıfırını 1 kg bile geçseniz para alırlar.
(bkz: yaşasın atlas)
en son tercih olan havayolu şirketidir. bununla beraber bütün vatandaşlar böyle görüyor olsa gerek ki uçağa binmeden bir önceki gün bütün masraflar dahil 80 liraya bile bilet bulabilirsiniz. bilet alırken dikkat edilmesi gereken yer ise zorla sigorta yaptırırlar. Ancak bu sigortayı istemiyorum diyerek sigorta parasını vermezsiniz. BUnunla beraber 5 kere bindiysem 4ünde rötar yapmış şirkettir. Son binişimde yapmadı valla şaşırdım. su ise 3 liradır ve kola mola neyse onu geçtim de suyu bile parayla satmaları hiçbir mantıkla izah edilemez. Ayrıca bindiğim 5 uçuşta da hostesleri çirkin hostları da bir o kadar gariban tiplerdi. işin kötü yanı ise pegasus kafe geyiğine milletten bozuk para dilenecek hale düşmüşlerdir ki çalışanlar da host muyuz hostes miyiz yoksa fast food kasiyeri miyiz diye sorgulayıp hallerine üzülüyor olsa gerektir.

ayrıca son uçuşumda yeni uçaklarına denk geldim herhalde uçak diğer uçaklara göre baya güzeldi. otobus usulu dijital ekranlar falan. Ama yine de rötar ihtimalinin yüksekliği yüzünden dediğim üzere en son tercih edilmesi gereken firmadır.
yerden yüzlerce ft yüksekte 5 tl karşılığı su satması önceden alınan yemeklerle 19 liraya enfes bir bonfile yiyebileceğiniz makul hava yolu şirketi. 29 euroya yurt dısı yapıyor zaman zaman kaçırmamak gerek.
kalkışında hiç gecikme yaşamadığım ucuz hava ulaşım şirket. ucuz ve tam zamanında, yurt içi daha ne beklenir ki? yolculuk en fazla 45 dakika sürüyor. sık dişini, içme 5 liralık suyu.
+uçuşlarda suyu parayla veren havayolu şirketi. *
-lowcost dostum lowcost * *
biletleri önceden alırsan ne ala ama nezaman nereye gideceği belli olmayan izin alabilmekte zorlanan çalışan kesimin son gün görebileceği bilet fiyatları oldukça astronomik. Nerdeyse asgari ücretin yarısı kadar bilet fiyatları var. Ayrıca yemek ücretli ve orda da bir inme geliyor insana. THY ile kıyaslanmaz diyeceğim ama onunda fiyatları çok uçuk. Birtek reklamlarını beğendin pegasusun. Çocuklarla çekilmiş yaratıcı bir reklam.
hepsini geçtik hadi. iş başvurusu yaptığınızda sizden 15 tl isteyen hava yolu şirketidir. sahibinin kod adı cin ali olmasından olabilir bu durum. iş başvurusu yapan insan evladı %90 işsizdir zaten, üstüne para istemek nasıl bir iş tir?
sadece yurt içi uçuş sistemlerinde başarıya ulaşmış bir havayolu şirketi.
1.check-in den hep ücret alan firmadır. yeni değildir.
2.rötar yaptığını görmedim ben ki şu istatistikler de bunu doğruluyor. http://www.flypgs.com/peg...a-kalkis-performansi.aspx

bilip bilmeden bok atmayalım.

not: pegasus'lu değilim.
ucuz uçak bileti bulabilme ihtimaliniz yüksek fakat uçak kalkışa geçtikten sonra, o uçak içerisinde catwalk yürüyen ve ağzını ayıra ayıra yüzünüze gülen, işini ciddiye alıyormuş imajı veren hostesler, aniden üstelerine pegasus cafe önlüklerini giyip bedava bir damla su verilmeyen uçakta bir adet kahveyi yedi liraya kakalamak için satışa başlıyorlar. o andan sonrada o ciddi tavırlarından eser kalmıyor.
türkiye şartlarında iyi hizmet veren bir şirkettir. sen air france´da uçsan, lufthansa da uçsan, domestic uçuşlarda yediğin içtiğin şeyler genellikle para karşılığı satılır. kıran kırana rekabet var havada. adamlar 29 euro´ya almanya´ya uçuyorlarmış, arabayla gitsen 3 depo benzin yakarsın, bu nesne de sonuçta dua´yla uçmuyor. kerosin yakıyor. bu parayı bir yerlerden çıkarması lazım.

lufthansa bile normalde burnundan kıl aldırmazdı, ama bak onlar bile yelkenleri suya indirmiş adam 40 euroya stuttgart´tan berlin´e domestic bilet satmaya başlamış. e bilet öyle ucuz olunca uçağın bakımıdır, kerosinidir, personelin ücretidir, havaalanı vergisidir, bunları verecek bi de suyu parayla satmayacak. n´apsın, "amme hizmeti veriyorum" diye batsın mı adam yani?...amma bedavacı lan bizim millet. hayret valla...

pegasus gayet iyi yapıyor , devam etsinler..başarılar onlara.
(bkz: #13322966)
havadaki metro turizm.