1. 1.
  ilk olarak karadeniz sahilinde çalışmaya başlamış firmadır. idealist bir yaklaşımla türkiyenin en büyük firması olmayı başarmıştır. milliyetçi bir duruşu suhip olup ayrıca namaz ve de iftar vakitlerine saygılıdır.
  15 -61 ... palta
 2. 2.
  her yolculugumda calisanlarina ayar verdigim firma*..bilet saatinden 15dk sonra gelirse kendinizi sansli hissetmelisiniz.
  12 -1 ... glosoli
 3. 3.
  genel terminali kullanmayıp kendi terminaline giden ve saatlerce servis bekleten firma.
  15 -1 ... muru4xi
 4. 4.
  nescafesi acayip kokan firma.*
  10 ... the kene
 5. 5.
  1996 tanistigim, iki katli otobüsü ile Istanbul dan Izmir e seyahat etmeye calistigimiz ama tüm günümüzü almasina sebep olan, motor arizasini gidermek icin yolcularin da müdahele etmeye calistigi, hatta bir yolcunun kolunu yanlislikla sicak motor gövdesine cosss diye yapistirdigi, saatlerce oyalan-diril-digimiz seyahat sirketi.
  10 -1 ... justice of the peace
 6. 6.
  bayramda yeğenim için üç gün bilet almaya çalıştığım, sürekli sistemleri arızalı olan ve beni halen yapmış olduğum turizm mesleğinden soğutan firma.
  8 -1 ... imhotep
 7. 7.
  şöför kadrosu tecrübe yoksunu olan otobüs şirketi. iyi bir misyon yakaladılar ama vizyonlarını genişletmek nasip olmadı bir türlü.
  7 ... karpuzkabugu
 8. 8.
  istanbul-izmir arasında sefer yapan aracı 0.20 de 4.leventte olması gerekirken 1.30 da gelen. sorunca da; köprü de trafik yoğundu diye abuk sabuk bir cevap veren seyahat firması.(istanbul u bilmiyorsak da; gece vakti köprüde ne trafiği varmış kardeşim. diğer otobüsler vızır vızır geçerken sen keyfe keder hareket ediyorsun ) normalde 1.30 da kalktığımıza göre en erken 10.00 veya 10.30 da izmir de olmamız gerekirken sabah 8.45 te bornova ya girerek bünyede ikinci bir şok dalgası daha yaratan firma. herhalde, şoför biz uyurken turboyu açtı.
  17 -2 ... balsikeste baysungur
 9. 9.
  Kaptan musait biryerde indir diyebileceğin tek firma.
  21 ... ismahael
 10. 10.
  türkiyenin en cok kaza yapan ve aynı bileti 2 kişiye satan sonrada bu başka metro yazanesinden satılmış diyebilme cesaretini gösteren allahlık bi otobüs firması...
  15 -1 ... batu04karanlik
 11. metro turizm Başlığındaki Önemli Entry'ler