bugün

entry'ler (512)

yaşlandığını hissettiğin anlar

(bkz: #37056504)

yaşlandığını hissettiğin anlar

yıllar sonra uludağ sözlüğe giriş yapılan an.

bir semtin varoş olduğunu anlama yöntemleri

sokağın ortasında kurban kesmek.

toplumsal barış

yaşadığımız cumhuriyetin sınırları içinde, hemen hemen her konuda farklı yapı ve düşünceye sahip olan insanların birbirlerine karşı kin ve nefret dolu olmasından ötürü mümkün olmayan şey. farklılıklara saygılı olmanın, empati kurup sevebilmenin erdemine erişemeyen insanlar kutuplara ayrılıp, kendi fikirleriyle kurduğu kafes içerisinde yaşamını sürdürmeye mahkumdur.

maggie flisher

büyük britanya'nın doğurgan anası. Gavin ağabey üzerine cekedini atsa hamile kalıyormuş. bu durumdan ötürü maggie, "kraliçe bize bokmir" açıklamasıyla yetkililere seslenmiştir. http://fotoanaliz.hurriye.../4369/1/6-cocuk-bir-odada

bir semtin varoş olduğunu anlama yöntemleri

zerzevatçıların fazlasıyla turlayıp "üş gilo patıtis bi milyın" diye hoparlörden ses çıkarmaları.

bir semtin varoş olduğunu anlama yöntemleri

sokaktaki çocuk sayısı göreceli olarak fazladır.
(bkz: doğurup doğurup sokağa atmak)

bir semtin varoş olduğunu anlama yöntemleri

varoşları varoş yapan şeylerin ne olduğunu soran soru. mesela, o semtte overlok makinesi sürekli ayağınıza gelir. nasıl bir hizmet anlayışıdır bilmiyorum ama gördüğüm bütün varoş semtlerinde overlok makinesi ayağa geliyor lan. hem de her gün!!!

ielts

deneyimli olanlardan mesaj beklediğim sınav. yakında sınava gireceğim, şunlara dikkat et, şunlara özellikle çalış diyecek olan tecrübeliler pm...

30 mart 13 antalya marta kapıdan bakıyoruz zirvesi

sözlüğe iki gün önce girseymişim katılacağım zirve olacakmış. bu gibi durumların hemen ertesinde görüp "lan ben de gitseydim keşke ya" diye çocuklar gibi ağlamaklı olan gözlerimle iyi geçtiğini umduğum zirve. neyse, bir dahaki sefere kaldı...

(bkz: eğlendiniz mi lan)

uludağ sözlük toplu silkme şenlikleri

pazartesi itibariyle başlayacak şenliklerdir. tüm silkinen yazarlar arasından en çığırtkan olana benden bi' kutu kola.

insan kitap

internette en ucuza kitap alabildiğim kitabevi. tedarik süresi, kargo avantajları ve hediye kitaplarıyla beni benden alır. kitap alacak olanlara tavsiyem; insankitap.com'a girip karşılaştırma yapsın ve öyle alsınlar.

sevgili aranıyor duyuruları

bu yılki seçmeler başlamıştır. ilgilenen, boşta kalan ve bu 14 şubat'ı yalnız geçirmek istemeyen kızlarımız, ameleyim size bir özel mesaj kadar yakın.

gelir vergisi

"faaliyet grubuna göre 2012'de noterlerin birinci, lokantaların sonuncu olduğu maliye bakanlığı verilerinde yer almakta."

yukarıdaki cümlede kayıt dışılık aşağıdakilerden hangisidir?

a) gider gösterememek

b) 10 lira kazanarak geçinmek

c) vergi vermeyip hizmet beklemek

d) kişisel vergi ve cezaların arttırılması

e) yarım döner + ayran 3 lira

110 savaş pilotunun istifa etmesi

hemen hemen her yıl bu şekilde -sayıları biraz daha az da olsa- istifalar olur, normaldir. serbest piyasa koşullarına göre memuriyeti ve çalışma zorunluluğu bulunmayan asker pekala istifa edip özel sektörde mesleğini icra edebilir.

vay efendim ülkede uçakları kullanacak pilot kalmadı veryansını yapmaya gerek yok. o pilotları yetiştiren okul, yeri ve zamanı geldiğinde gereken fedakarlığı gösterecek bilinci de öğretmiştir. yani savaş çıkarsa klavyeyi bırakıp jet kullanmayacaksınız. tüh yazık oldu bak.

uludağ sözlük

girmediğim site oldu. çünkü burası benim için öylesine bir yer bile değil artık. biraz önce girerken karşıma çıkan reklamda şunu farkettim; bu reklamı izleyen ergenler otuzbiri bıraktığında durex ürünlerine yönelecek. bu reklamı izleyip hemen etkisini görmek isteyen firma yetkililerini şimdiden uyarayım istedim. 3-5 yıllık yatırımınızı ona göre yapın.

ve son bir tavsiye sana durex: peçete yap!*

bir zaman sonra acıları hissedememek

çaresizlikten, alışmışlıktan, yorgunluktan ve hayatın kötülüğünden gelen bir olgu. belki de en acısı bu olsa gerek.

bütün entryler şukela olsun kampanyası

uygulanabilirliğini sınamak için benim entrylerimden bir başlangıç yapılmasını istediğim kampanyadır.

mahalle maçına alınmayan çocuğun futbolcu olması

artık halı saha maçlarına da alınmayacağı kesinleşmiştir. karşı takım "futbolcu oynatmayın moralimizi bozuyor amk ya" diyeceğinden bizim samet için ikinci bir şok etkisi yaratıp, bu sefer içindeki messi'yi ortaya çıkarabilecek mi merak etmekteyiz.

mahalle maçına alınmayan çocuğun futbolcu olması

yeteneğini zamanında ortaya çıkarmamış çocuktur. gidilen bir ikinci lig maçında kendisini görmemle şok oldum. "lan bu bizim samet değil mi erdem?" dememle birlikte, bizim aynı anda "vay amına koyayım!" deyişimiz... o çocukluk maçlarını hatırlayışımız vs.

ulan yedek oğlu yedek samet, yenildiğimiz o zorlu mahalle maçlarında neredeydin pezevenk? şimdi futbolcu olmuşsun ama o zamanlar lazımdın lan bize.