1. 1.
  işletmenin amacına ulaşması ve müşteriyi tatmin için, mal ve hizmetlerin üreticiden tüketiciye doğru olan akışına yön verilmesini sağlayan işletme faaliyetidir. Satış, dağıtımı reklam gibi doğrudan ve ürün farklılaştırılması, pazar araştırması gibi dolaylı faaliyetleri kapsar.
  (bkz: marketing)
  1 ... cell-im
 2. 2.
  öz türkçesi ; allayıp pullama , tuttuğuna kakalamadır.
  işletme profesörleri tarafından binbir çeşit isim ve alt konu başlıkları oluşturulmuştur.mülakatlarda da bunları kullanmamız beklenmektedir.iş dilidir , yerleşmiştir , yapılacak bişey yoktur.
  2 ... obsessive
 3. 3.
  marketing bile pazarlamanın pazarlama takdiği olarak dilimize pelesenk olmuş bir kelimedir.ordan anlayabilirsiniz bu pazarlamanın ne menem bir şey olduğunu.ne iş yapıyorsun sorusuna direkt''pazarlama'' derseniz,burun kıvırabilir insanlar lakin ''marketing,pr üzerine çalışıyorum'' dediğinizde aslan,kaplan oluverirsiniz.genede yiğidi öldürelim hakkını verelim,pazarlama ciddi bir bilim dalı olmuştur günümüzde.bu mevzu üzerine onlarca ders görmüşümdür ben de.ayrıca''marketing pr işindeyim''kendim. *
  3 ... veritaserum
 4. 4.
  (bkz: pazarlama karması)
  1 ... cell-im
 5. 5.
  her yöneticinin * çok iyi bildigi ama bazı insanların hiç bilmeden saçma sapan sözler sarfettigi faaliyeter bütünü
  2 -1 ... cell-im
 6. 6.
  en kotu orneklerini herbal life ve aloe vera urunlerinde gorebilirsiniz.bunun disinda en cok gelistirilebilir meslektir nazarimda.kendini gelistirmek isteyene de nlp tavsiyedir.
  ... ugly
 7. 7.
  4p olarak da anılan place*,price*,product*,promotion* öğelerinin doğru ve uygun yönetimidir.
  2 ... riggo
 8. 8.
  (bkz: ben ulkemi pazarlamakla mukellefim) *
  ... thedewil
 9. 9.
  havayolu şieketlerinin gayet iyi yaptıkları para kazanma stratejisi.
  -1 ... latenfall
 10. 10.
  şirketlerde bir departman. bu departmanın müdürü pazarlama müdürüdür. görev tanımı çok geniştir. pazar araştırması yapmak da bu departmanın görevidir, şirketi tanıtıcı broşür hazırlamak da, ürünlerin reklam stratejilerini belirlemek de.
  ... delikedi