bugün

ebay'in sahibi oldugu online para transferi sirketi. kolay, aracisiz ve güvenli kullanimi var.

http://www.paypal.com/
ayrıca sahte kredi kartlarıyla dolandırılma olasılığının neredeyse sıfıra yakın olduğu bir şirket. o derece güvenli. ancak çok kesinti yapıyorlar. yüzde 1,9'dan aşağı pek yok ki o da 100000 dolarlı meblağlarda, yoksa yüzde 3'e varan kesintileri var. tek kötü yanı ise firmanın türkiye'deki bankalara ödeme yapmaması. yani siz paypal anlaşmalı bir siteden alışveriş yapıp paranızı ödeyebiliyorsunuz ama sizin paypal hesabınıza yapılan ödemeler türkiye'deki bir banka hesabına transfer edilemiyor. çünkü türkiye kara listede, dolandırıcı gözüyle bakılıyor.
ayrıca türkiye; banka hesabınızdan paypal hesabınıza para aktaramayacağınız ülkeler listesindedir. bu sorun da ortadan kalktığı takdirde pek bir rahatlayacağızdır. kredi kartı kullanma korkusu olanların cebini boşaltmalarını sağlamak için türkiye'ye biraz daha güvenmek zorunda olan bir şirkettir paypal.
paypal hesabınızdaki parayı kredi kartına gondermek için 5 usd komisyon isteyen şirket. türkiye'deki banka hesaplarına para göndermediği için tek seçenek bu şu anda.*
paypal hesabimdaki parayi komisyonsuz worldcard a aktaran sirket. *
online sanal kredi kartınız. en en en güvenli kullanım için, kredi kartınız ile bir sanalkart oluşturun. paypal'a sanalkartınızın* bilgilerini verin. böylece paypal oldu ya hack falan oldu, ki imkansız, hack eden tipler anca sanalkart bilgilerinize ulaşır ve size bir bok yapamazlar.

edit : adam gibi bilgi verdik, iyilik ettik dimi eksi oy neden ?
PayPal, e-posta adresi olan herkesin güvenli bir şekilde para gönderip alabilmesine olanak sağlayan alternatif bir ödeme sistemidir. Bu sistem bazı e-ticaret sitesi tarafından temel ödeme sistemi (eBay-http://www.ebay.com gibi), birçokları tarafından da alternatif ödeme sistemi olarak desteklenmektedir.
dünyanın en büyük ekonomik olaylarından biri. frigyalılar, parayı keşfederken bu kadar büyük bir öngörüye sahip değillerdi, emin olun.

paypal'ın vergisiz, devletler üstü düzen karşıtı hali, yepyeni global bir düzenin biricik örneği.

iyi bakın paypal'a. sınırlar kalkıyor.
ebayden aldığım ürünü eleman yollamayınca paramı kendileri iade ettiler. Velhasıl güvenilir kuruluştur kendileri.
online alışverişte satıcı ile yaşanabilecek sorunda parayı geri almanın garanti yolu.
türkçe dil desteği tam oturmamış para gönderme-alma şeysi. şifremi değiştirdiğimde 'Saat diliminizi başarıyla değiştirdiniz.' demiştir kendisi.
ödeme ve iade olayı kusursuz ve mükemmel süratli çalışan canımız ciğerimiz ödeme sistemimiz.
rapidshare premium satın almak için kullandığımız yegane para aktarma şeysi.

neysi?
artık türkiyedeki banka hesaplarına para göndermeye başlamış şirket.
kendinize bir hesap açıp kredi kartınızı sisteme tanıttıktan sonra paşalar gibi türkiye'dende kullanılan online para transfer şirketi.
diyelim ki bir şey görüp almak istediniz sayfada paypal seceneği var nedense bu butonu tıkladıgınızda sayfa error verir. siteyle iletişime girersiniz böyle birşey yok der ama siz o erroru hep görürsünüz. işte böyle bir şirkettir.
rapidshareden premium almak için hesap açtırdığım ama bir türlü istediğimi elde edemediğim site. sürekli aynı hatayı vermesiyle beni çıldırtmıştır.

"Dear Customer,

Your payment was not accepted by PayPal. Please click this button to return to PayPal and choose an alternative payment method."
dün bulaştığım olay. aslında daha önce üye olmuştum fakat dealextreme'den alışveriş yapmak için dün aktif olarak dahil oldum. sanal kart limiti belirleyip kartı da onaylatmak için girizgah yaptım. 5 tl limit belirledim sanal karttan, paypal'in onay için çekeceği 1.95 dolar için.
fakat şöyle bir şey oldu, ben onay için işleme giriştiğimde fark ettim ki 5 tl'lik limit 3.56 tl'ye düşmüş. sonra da onay için para çekildi. bankayı aradım sordum, 1.95 dolar haricinde paypal tarafından 1.44 tutarında para çekilmiş dediler.
ben bu işi anlamadım sözlükcüğüm, paypal hem onay için hem de kendi keyfi için ayrıca mı para çekti yani. ağlarım bak.
bir tür para aktarma seçenegi online alışveriş sitelerinde sıkça rastlanabilir örnegin ebay gibi.üye olduktan sonra kredi kartınızla bakiye alır sonra bu bakiye ile alışveriş yaparsınız.bakiye aktarımı 3 ila beş gün arasında sürebilmektedir
kredi kartımı tanıtmaktan tırstığım, bir türlü güvenemediğim site.
Kitapyurdu, idefixe gibi sitelerin inatla girismedigi populer internet tefecesi.

Yanlis anlamayin iyi tefecilerden. baska var mi bilmiyorum bunun gibisi.

Yazar der ki;

Ne zorunuz var paypali desteklemiyorsunuz. Kredi karti kullanmayanlari da dusunun lan az birazcik.
paypal kullanmadan önce yapılacak en önemli şey: (ki ben aynen yaptım.)kredi kartı kullandığınız bankadan "sanal" bir kredi kartı alacaksınız. aynen gerçek bir kredi kartı
gibi herşey var; ancak, "sanal" bir hesap. oraya alışveriş yapacağınız kadar para transfer ediyorsunuz.( ki, bu yazdıklarım, internet şubelerinde anında oluyor.)sonra
kredi kartı bilgileri olarak oradaki bilgileri giriyorsunuz. kartın arkasındaki "güvenlik
numarası bile var.üyeliğiniz çok kısa sürede oluşuyor.böylece internet'de her alışverişte
ad,soyad,adres,falan filan kredi kartı numaraları girmiyorsunuz,sizin paypal'a tanıttığınız şifrenizi giriyorsunuz o kadar.
WikiLeaks'in parasını vereceklerini açıklamışlarıdır. ilk zafer kazanıldı.
hala ''neden var olduğunu'' çözemediğim ve çok gereksiz bulduğum,muhtemelen kurucusu bir yahudi olmasa kimsenin dönüp de bu aptal ödeme sisteminin suratına bile bakmayacağını düşündüğüm gereksiz zımbırtı...

normalde bir kredi kartı yada çok basit temin edilecek sanal bir kart ile işinizi kolayca halledebiliyorken, bu gerizekalı sisteme bulaşıp da yok yere elin yahudisine komisyon ücreti kaptırıp, birde üstüne ürünü satın alamadığınız ile kalmayın derim ben..
Türk kullanıcılara yurtdışı harcamalarında kredi kartı zorunluluğu getiren ödeme sistemi.

Önceden domain alımı, hosting alımı veya internet sitelerinden alışveriş için paypal hesabınızdaki paraları kullanabiliyordunuz. Yurtdışındaki paypal kullanıcılarına para transfer edebiliyordunuz. Artık bunları yapamıyorsunuz. Hesabınızda para olsa bile, harcamayı kredi kartından çekiyor...

Bu tarz harcamaların yapıldığı yerlerin %99,9'u kredi kartı desteklediği ve Türk internet sitelerinde paypal ödeme seçeneği yok denecek kadar az olduğu için Türkiye için bitmiş olan sistem.
korku filimi gibi bir şirket.

ebaydan toplam 300 dolar değerinde beş kitap aldım. ödemeyi paypalla yaptım. alışverişten bir kaç dakika sonra ebay adresime şöyle bir email yolladı:

"Sorry, your recent PayPal payment did not go through. As a result, the
item(s) below have not received payment.
Please return to eBay to resubmit your payment again."

yani: ödemeniz elimize ulaşmadı. lütfen ebay'a girip ödemeyi tekrar yapınız.

ebay sayfasına gittim. hakikaten de kitaplar ödenmemiş görünüyor. ben de tekrar ödedim.

bir hafta sonra kitap aldığım satıcılardan birinden bir email geldi. paypal'in aynı kitap için iki kere ödeme yaptığını, ödemelerden birini iade etmek istediğini söylüyordu. Banka hesabıma girince paypal'ın hesabımdan peşpeşe iki kere 300 dolar çektiğini gördüm.

adamlar 300 dolarlık ödeme için 600 dolar çekmişler!

hemen paypal müşteri hizmetlerine mektup yazıp durumu bildirdim. iki gün sonra şöyle bir cevap aldım:

"paranız satıcıya aktarılmıştır. paranız satıcıya aktarıldıktan sonrasına biz karışmıyoruz. paranızı geri almak için satıcıyla temasa geçmenizi öneririz";.

üç cümlelik cevap. ne özür, ne hatayı kabul etme, ne yardım önerisi. açıkça ne halin varsa gör diyorlar.

tüylerim diken diken oldu. Şu anda sağlam bir avukat arıyorum.

adamlar resmen beni 250 dolar zarara uğrattılar. şimdi uğraş dur, onca iş arasında avukat bul, mahkemeye git.

ebay ve paypal'ı kimseye tavsiye etmem.
kredi kartı olmadan üye olunamayan dava.
hesabınızı kapatmanızın aşırı derecede dramatize edildiği websitesi.

hesabı kapatmayı seçtikten sonra kapatma işlemi tamamlanana kadar yaklaşık 7-8 sayfa geliyor önünüze.

"neden kapatmak istiyorsun?"
"bize yorumlarını ilet"
"kapatma sebebin ne?"
"paypal çok güvenli çok güzel hariga bi yerdir bırakma bence"
"bak şu numarayı ara konuşalım derdin sıkıntın neyse"
"nolur kapatma"

akşam akşam hiç güleceğim yoktu amk.
insanı kredi kartı almaya mecbur eden, haliyle benim için alışverişi kolaylaştırmak yerine zorlaştıran saçmalık. kredi kartına para basacağıma kullanmam daha iyi.
ebay denen cevheri kullanabilmeniz için zorunlu olan sistem. gayet de hızlı ve güvenlidir.
250 dolarımı resmen çalmış şirket.

29 numerolu entaride paypal'ın benden nasıl para çaldığını anlatmıştım. çok uğraşmama rağmen parayı geri alamadım. 250 doları resmen, gözümün içine baka baka yürüttüler.

paypal'ı belki de binlerce kez kullandım. kesinlikle çok güvensizdir. işler ters gitmezse mükemmeldir, ama işler ters gittiği anda paranızı asla geri alamazsınız. malesef çalıştığım bazı satıcılar paypal'ı şart koşuyorlar. o yüzden (çok tedirgin bir şekilde) kullanmaya devam ediyorum.

sonradan gelen edit: paypal sadece benden değil, binlerce insandan para çalmış. paypal kurbanları aralarında birleşip bir web sitesi oluşturmuşlar:
http://www.paypalsucks.com/
Sanal Kredi Kartı kullanıldığı Zaman oldukça Güvenli Olan Ödeme Sistemi.
kredi kartı bilgileri ekleyip eklemede tereddüt edilen site. neyse biz hesap kartıyla devam edelim. o da paracıkları aktara dursun cağnım hesaplarıma. *
Birdeen bire kredi kartıma çalıntı duyurusu yapılmış olması ıhtımalıyle sınırlanmıs olan ödeme yöntemi.
ebay'dan satın aldığım ürünün 1 aydır elime geçmemesi üzerine hak talebi başvurumu anında cevap verip, 6 saat içersinde paramı geri iade edebilmiş şirket. varsın kur cevriminde üç beş kuruş tırtıklasın
gittigidiyor.com da kullanılabilen bir ödeme aracıdır.
kullanmaya başladığım güzel bir şeye benzeyen para sistemi. ancak para çekmeyle ilgili bir kaç sorunum var. uzun süredir kullanan detaylı bilgiye sahip sözlük arkadaşlarımı mesaj kutuma bekliyorum.
içerisinde hala paramın olduğu, zamanında D & R gibi kitap sitelerinden alışveriş yaptığım online hede.
PayPal bakiyem: 1,31 TL *
kullanan yazarlar mesaj ışığımı aydınlatırlarsa sevinirim. minik birkaç sorum olacak. *
Her ay bir çok rakam bağış almamı sağlayan, para transferi kuruluşu.*
gayet güvenli olan, şu ana kadar bir sorun yaşamadığım site. sürekli kullandığım için herhalde geçenlerde para hediye etmişlerdi. beleşe bir sürü şey almıştım sayelerinde.
hesabınızdaki parayı, para çekme talimatından sonra 8-10 günde gönderip bu süreçte parayı bir güzel işleten web sitesi. o süreçte faiz falan alıyorlardır kesin.
parayı çekebilmem için 1 senedir 3 lira eksik olan güzel olan bir şirkettir.
sözlük 3 lirası olan yollasın lütfen.
internetten verilen siparisler icin ideal sanalkart sirketidir.
içinde 600.000 dolarımın olduğu sistem. adam olun !!!!!!!!!!
ptt kartı maestro olmasına rağmen kabul etmeyen sistem.
Online alışverişlerimde kullandığım güvenilir sistem.
Özellikle yurtdışı online alışverişlerde kullanılan sistemdir, güvenilir olmakla beraber bazı açıkları vardır.

Açıklarından bahsetmek gerekirse bu şirket daha çok ürün aldığınız şirketi tutar, herhangi bir sorun yaşadığınızda size ter attırır. Fakat onun dışında rahatça kullanabilirsiniz, eğer iade gibi bir sorununuz olmayacaksa.

Ayrıca tıkla paran kazan sitelerinin size kazandırdığı paraları kendi hesabınıza aktarmanızı da sağlar, kesintileri çok olsa bile işinize yarayacaktır.
babama güvenmem sana güvendiğim kadar diyebileceğim kuruluştur. bankalara yatan paranın devlet garantisinde olmasına rağmen paypal ile karşılaştırılması söz konusu bile olamaz.
ödemeniz gerekenden fazlasını hesaptan kesen dolandırıcı bir aracı firmadır, beni mağdur etti, uzak durmanız tavsiye ederim.