bugün

ebay'in sahibi oldugu online para transferi sirketi. kolay, aracisiz ve güvenli kullanimi var.

http://www.paypal.com/
ayrıca sahte kredi kartlarıyla dolandırılma olasılığının neredeyse sıfıra yakın olduğu bir şirket. o derece güvenli. ancak çok kesinti yapıyorlar. yüzde 1,9'dan aşağı pek yok ki o da 100000 dolarlı meblağlarda, yoksa yüzde 3'e varan kesintileri var. tek kötü yanı ise firmanın türkiye'deki bankalara ödeme yapmaması. yani siz paypal anlaşmalı bir siteden alışveriş yapıp paranızı ödeyebiliyorsunuz ama sizin paypal hesabınıza yapılan ödemeler türkiye'deki bir banka hesabına transfer edilemiyor. çünkü türkiye kara listede, dolandırıcı gözüyle bakılıyor.
ayrıca türkiye; banka hesabınızdan paypal hesabınıza para aktaramayacağınız ülkeler listesindedir. bu sorun da ortadan kalktığı takdirde pek bir rahatlayacağızdır. kredi kartı kullanma korkusu olanların cebini boşaltmalarını sağlamak için türkiye'ye biraz daha güvenmek zorunda olan bir şirkettir paypal.
paypal hesabınızdaki parayı kredi kartına gondermek için 5 usd komisyon isteyen şirket. türkiye'deki banka hesaplarına para göndermediği için tek seçenek bu şu anda.*
paypal hesabimdaki parayi komisyonsuz worldcard a aktaran sirket. *
online sanal kredi kartınız. en en en güvenli kullanım için, kredi kartınız ile bir sanalkart oluşturun. paypal'a sanalkartınızın* bilgilerini verin. böylece paypal oldu ya hack falan oldu, ki imkansız, hack eden tipler anca sanalkart bilgilerinize ulaşır ve size bir bok yapamazlar.

edit : adam gibi bilgi verdik, iyilik ettik dimi eksi oy neden ?
PayPal, e-posta adresi olan herkesin güvenli bir şekilde para gönderip alabilmesine olanak sağlayan alternatif bir ödeme sistemidir. Bu sistem bazı e-ticaret sitesi tarafından temel ödeme sistemi (eBay-http://www.ebay.com gibi), birçokları tarafından da alternatif ödeme sistemi olarak desteklenmektedir.
dünyanın en büyük ekonomik olaylarından biri. frigyalılar, parayı keşfederken bu kadar büyük bir öngörüye sahip değillerdi, emin olun.

paypal'ın vergisiz, devletler üstü düzen karşıtı hali, yepyeni global bir düzenin biricik örneği.

iyi bakın paypal'a. sınırlar kalkıyor.
ebayden aldığım ürünü eleman yollamayınca paramı kendileri iade ettiler. Velhasıl güvenilir kuruluştur kendileri.
online alışverişte satıcı ile yaşanabilecek sorunda parayı geri almanın garanti yolu.
türkçe dil desteği tam oturmamış para gönderme-alma şeysi. şifremi değiştirdiğimde 'Saat diliminizi başarıyla değiştirdiniz.' demiştir kendisi.
ödeme ve iade olayı kusursuz ve mükemmel süratli çalışan canımız ciğerimiz ödeme sistemimiz.
rapidshare premium satın almak için kullandığımız yegane para aktarma şeysi.

neysi?
artık türkiyedeki banka hesaplarına para göndermeye başlamış şirket.
kendinize bir hesap açıp kredi kartınızı sisteme tanıttıktan sonra paşalar gibi türkiye'dende kullanılan online para transfer şirketi.
diyelim ki bir şey görüp almak istediniz sayfada paypal seceneği var nedense bu butonu tıkladıgınızda sayfa error verir. siteyle iletişime girersiniz böyle birşey yok der ama siz o erroru hep görürsünüz. işte böyle bir şirkettir.
rapidshareden premium almak için hesap açtırdığım ama bir türlü istediğimi elde edemediğim site. sürekli aynı hatayı vermesiyle beni çıldırtmıştır.

"Dear Customer,

Your payment was not accepted by PayPal. Please click this button to return to PayPal and choose an alternative payment method."
dün bulaştığım olay. aslında daha önce üye olmuştum fakat dealextreme'den alışveriş yapmak için dün aktif olarak dahil oldum. sanal kart limiti belirleyip kartı da onaylatmak için girizgah yaptım. 5 tl limit belirledim sanal karttan, paypal'in onay için çekeceği 1.95 dolar için.
fakat şöyle bir şey oldu, ben onay için işleme giriştiğimde fark ettim ki 5 tl'lik limit 3.56 tl'ye düşmüş. sonra da onay için para çekildi. bankayı aradım sordum, 1.95 dolar haricinde paypal tarafından 1.44 tutarında para çekilmiş dediler.
ben bu işi anlamadım sözlükcüğüm, paypal hem onay için hem de kendi keyfi için ayrıca mı para çekti yani. ağlarım bak.
bir tür para aktarma seçenegi online alışveriş sitelerinde sıkça rastlanabilir örnegin ebay gibi.üye olduktan sonra kredi kartınızla bakiye alır sonra bu bakiye ile alışveriş yaparsınız.bakiye aktarımı 3 ila beş gün arasında sürebilmektedir
kredi kartımı tanıtmaktan tırstığım, bir türlü güvenemediğim site.
Kitapyurdu, idefixe gibi sitelerin inatla girismedigi populer internet tefecesi.

Yanlis anlamayin iyi tefecilerden. baska var mi bilmiyorum bunun gibisi.

Yazar der ki;

Ne zorunuz var paypali desteklemiyorsunuz. Kredi karti kullanmayanlari da dusunun lan az birazcik.
paypal kullanmadan önce yapılacak en önemli şey: (ki ben aynen yaptım.)kredi kartı kullandığınız bankadan "sanal" bir kredi kartı alacaksınız. aynen gerçek bir kredi kartı
gibi herşey var; ancak, "sanal" bir hesap. oraya alışveriş yapacağınız kadar para transfer ediyorsunuz.( ki, bu yazdıklarım, internet şubelerinde anında oluyor.)sonra
kredi kartı bilgileri olarak oradaki bilgileri giriyorsunuz. kartın arkasındaki "güvenlik
numarası bile var.üyeliğiniz çok kısa sürede oluşuyor.böylece internet'de her alışverişte
ad,soyad,adres,falan filan kredi kartı numaraları girmiyorsunuz,sizin paypal'a tanıttığınız şifrenizi giriyorsunuz o kadar.
WikiLeaks'in parasını vereceklerini açıklamışlarıdır. ilk zafer kazanıldı.
hala ''neden var olduğunu'' çözemediğim ve çok gereksiz bulduğum,muhtemelen kurucusu bir yahudi olmasa kimsenin dönüp de bu aptal ödeme sisteminin suratına bile bakmayacağını düşündüğüm gereksiz zımbırtı...

normalde bir kredi kartı yada çok basit temin edilecek sanal bir kart ile işinizi kolayca halledebiliyorken, bu gerizekalı sisteme bulaşıp da yok yere elin yahudisine komisyon ücreti kaptırıp, birde üstüne ürünü satın alamadığınız ile kalmayın derim ben..
Türk kullanıcılara yurtdışı harcamalarında kredi kartı zorunluluğu getiren ödeme sistemi.

Önceden domain alımı, hosting alımı veya internet sitelerinden alışveriş için paypal hesabınızdaki paraları kullanabiliyordunuz. Yurtdışındaki paypal kullanıcılarına para transfer edebiliyordunuz. Artık bunları yapamıyorsunuz. Hesabınızda para olsa bile, harcamayı kredi kartından çekiyor...

Bu tarz harcamaların yapıldığı yerlerin %99,9'u kredi kartı desteklediği ve Türk internet sitelerinde paypal ödeme seçeneği yok denecek kadar az olduğu için Türkiye için bitmiş olan sistem.
güncel Önemli Başlıklar