bugün

küflü ürünler satması nedeniyle şu an gündem olan çukulata markası.
Ben bunu pet mama markası sandım gündem olduğunu görünce.
ürünleri Migros'tan sonra A101 ve BiM’den de kaldırıldı.
Pekcok seyi siklemeyen elit tabakanin mensubu olaraktan bu kadinin ve firmanin tavri cok rahatsiz edici geldi. Hicbir firma, gercek veya potansiyel musterisine bu denli davranamaz. Baska bir firmanin adi arkasina (migros) saklanip avukat ordusuyla parmak sallayamaz. Varsa bir sorun, musteriden ozur dileyip uc bes paket urun gondererek gonlunu almak ve olayi kapatmak dururken sosyal medyada adami madam ediverirler de kimsenin haberi bile olmaz. Linc basladi mi ardi arkasi kesilmez. O hic begenmediginiz eksici picler, bunu cok iyi organize ediyor. Koskoca pinar'in icinden gecmis adamlar bir cikolataciyi mi harcayamayacaklar ?

Zaman zaman kendime ve es dosta fiyatina bakmadan urunlerinden aliyordum. Artik bedava verseler bile alacagimi dusunmuyorum. Ben bir sorunla karsilasmadim ama bu tavir bireysel olarak boykot etme karari almama yetti. Bundan sonra vakko, godiva veya lindt ile yoluma devam edecegim.
isviçreli değil, ankaralı bir marka.

adındaki "swiss" yanıltıcı biçimde isviçre çikolatası izlenimi veriyor. resmen nitelikli dolandırıcılık örneği. o nedenle isviçre devleti bu markaya dava açmalı.
çukulata deyince ülker aldığım için bu markayı bilmiyordum. ilk defa duydum. demek ki reklamın iyisi kötüsü olmaz doğruymuş. reklamı oldu yav!
Firmanin iletisim sorumlusu yokmus, o belli oldu..
---
çukulata deyince ülker aldığım için bu markayı bilmiyordum.
---

seversin tabi, ne de olsa ingiliz markası.
görsel
şirketin ceo - yönetim kurulu başkanı e. a. y. tunaoğlu istifa etmiş.
istifa dilekçesi ile istifaya neden olan durum-yaşananlara bakınca her ikisinde sergilenen davranış ile olaya yaşananlara bakış açısını görünce "bu insan nasıl ceo olmuş?" veya hadi olmuş da "bir ceo nasıl bu kadar seviyesiz avam davranış-anlayışta sorumsuz ve saygısız olabilir?" diye insan merak ediyor.
ülkemizde kamuda olan liyakat tartışmalarına bakınca bu liyakat tartışmaları artık özel şirketlere de yapılması gerek.

unutmadan...
liyakat demek gördüğünüz eğitim, aldığınız diploma, iştigal ettiğiniz alan-işgal ettiğiniz makam değildir.
eğitimize, uzmanlığınıza, görevinize, makamınıza uyun davranmaktır.
2.bir Dilan Polat vakasını yaşattı kadın firmasına. Yahu 3 tatlı dille müşterinin gönlünü alıp 3 paket yollasan reklamın alasını yapardın. Vizyon parayla olmuyor demek ki.

Bu arada Kıymetli bir ex aşkım pek sever pek överdi. Onun tavsiyesi ile almıştım 1-2 kere. Tadı güzeldi. Sonradan ayrılınca patiswiss ile de ilişkimiz bitmiş oldu.
Milyonlarca dolar ciro yapan şirketilerin sahibinin 41bin evet yanlış okumadınız 41bin tl vergi ödediği ortaya çıktı. Bir asgari ücretlinin 1 yılda ödediği vergi miktarı bu.
Devlet sade vatandaşın sırtından inmelidir. Bu yüzde 20lik zengin kesimin hakkıyla vergi ödemesi gerekir....
Allahın görgüsüz köylüsü mq dkfkfk. Patladı.
Esnafın ibanına gelene kadar bu firmaları inceleyin.
Chpliler tarafından lince uğrayan firma bundan sonra bufirmanın ürünlerini ak partililer olarak kullanacağız ve kendi sosyal medyamız da paylaşacağız işallah.
bir firmanın kalitesini marka değerini 3 şey belirler.
1. çalışanlarının kalitesi.
2. ürünlerinin kalitesi.
3. son kullanıcı tüketicilerine davranışı.

son yaşananlara bakarak...
maalesef tipik yurdum insanının iş anlayışı kapsamında davranan bir marka.
bir ürün veya hizmet eksiklik, hata içerebilir. üretim, sunum, kullanım vb aşamalarda bir sorun yüzünden hizmet-üründe eksiklik, hata, yanlışlık olabilir. bu durum markanın değeri ve kalitesini düşürmez.

konu özelinde örneklemek gerekirse; marka çikolata üretiminde hata yapmamış, raf ömrü açısından ürüne gerekli koruyucular türk gıda koteksi gerekli bakanlık talimatları gereği eklenmiş, üretim, ambalaj ile nakliye aşamasında iklimleme şartlarına uyulmuş olabilir.
satıcı olan kurum ürünü depolama ve sergileme esnasında talimatlara uymamış veya uymuş olabilir.
tüketici bu ürünü alıp (çikolata) açtığında ya da daha sonra tüketmek için açtığında saklama koşullarına uymadığı için ürünün küflü olduğunu görebilir.

tüm bunlar yaşanmış olup markanın bir suçu hatası olması bile çikolatasında küf gören müşteriye ister şirketin sahibi olun, ister ceo olun isterse şikayete gelen müşteriye "kime gelmiştiniz" diyen ister güvenlik ister danışmada personel olsun böyle avam bir şekilde davranamaz.

almış olduğu mikrodalga fırında yıkadığı kedisini kurutmak isterken kedisi ölen, almış olduğu çamaşır bulaşık makinesinde sebze-meyve yıkamaya kalkan ve ürünü bozulan insan yüzünden (bu yaşananlar şehir efsanesi değil) ürettikleri ürünlere "evcil hayvanları kurutmada kullanmayın, sebze meyve yıkamayın" uyarıları koyan markalar var.
bu markaların ceo veya başkanları ya da yöneticileri sözcüleri çıkıp kedisini mikrodalga fırında kurutanla, çamaşır bulaşık makinesinde sebze meyve yıkayanla amiyane tartışmalara girip sahip olduğu avukat ordusu ile tüketicileri tehdit etmiyor.
çünkü onların zeka ve akıl seviyeleri nelere yol açacağını anlayacak kapasitede olması yanında etik ve ahlak değerleri sorumlulukları oturmuş-içselleşmiş insanlar.

patiswiss özelinde değil, marka-ürün olarak bir şirket çok kaliteli ürün-hizmet sunabilir. çok kaliteli çalışanlar-idarecileri bünyesinde barındırabilir. enfes leziz ve sağlıklı bir yemek önünüze gelmiş, tam yemek için elinize kaşığı-çatalı aldığınızda yemeğin içine düşen bir sinek tüm yemeğin pis olmasına iğrenmenize neden olabilir.
sonuç olarak o yemekte kullanılan malzeme, o yemeği yapan şef, sunum için getiren garson, o yemek için hazırlanan mükemmel mekan bir anda değersiz olur ve o yemekten bir kaşık alıp ağzınıza götüremezsiniz.
bunun için markaların neden sonuç ilişkisine ve kriz yönetimine dikkat eden insanlarla çalışmak zorundadır.
Patiswiss ya da başka marka beni ilgilendirmiyor ama bu firmaya gösterilen tepkinin minik bir kısmı, kaybedilen cumhuriyet değerlerine gösterilseydi eğer şimdi hukukun üstünlüğü, eğitimin kalitesi, ülke ekonomisinin durumu tartışılmazdı.

Ent.
isviçreli firma, türkiye’de aynı isimle faaliyet gösteren marka ile herhangi bir ilgileri olmadığını açıkladı.
Patiswiss AG ayrıca, türkiye'deki Patiswiss Çikolata'ya karşı ticari marka kanunu kapsamında marka ihlalinden yasal işlem başlatılmıştır. Tek üretim tesisimiz isviçre'nin Gunzgen şehrinde bulunmaktadır, şeklindeki açıklamayı LinkedIn'den yayınladı.
isviçreli firmaya mARKA Patent ücreti, hakkı vs. Ödemeden nasıl olur da üretebilmiş, olabilir mi böyle bir şey?
Bir yanlışlık var bu işte bence.
https://m.haberturk.com/p...ama-geldi-3680185-ekonomi
ceo'luğa birkaç gün önce istifa eden kadının kocasını getiren şirket.
arkadaşlar Türk patent kurumunun bazı vukuatlari var. sanırım her isteyene istediği marka adını patentliyor.

daha önce de yunus emre'nin "gelin tanış olalim" dizesini birine tapulamislardi da davalık olmuştu konu. sonra iptal edilmişti. burda da buna benzer bir durum söz konusu olabilir.
Şu günler sıkça gündem olan firma. Galiba batmış olabilir.
son dönemde çingene ceo'su gündeme geldiği için öğrendiğim marka.
firmanın linç edilmesinin tek nedeni kurucusunun başarısının kıskanılması.
ben de defalarca aldım. ürünleri taze ve ve lezzetli. küf olayı da karalama kampanyasının parçası. kadının tek hatası bire bir polemiğe girmesi. sessizce tutsaydı bir avukat. firmamı kötülüyor diye dava açsaydı olay çok farklı gelişirdi.
son olaylarla reklam yapmış oldular.

kasıtlı veya kasıtsız olsun faydalarına oldu gibi.
bir daha bu markadan ürün alırsam ziksinler.
Sen de sikilmeye yer arıyorsun gibi geldi true.