1. 1.
  bir inanç türüdür. paganizme göre tek bir tanrı yoktur. bunun yerine doğada bir sürü güç ve enerji kaynağı vardır. çoğu birbiriyle uyumludur, çoğu da birbiriyle uyumsuzdur. paganizmde tek tanrıya inanmamayı "tek bir tanrı olsaydı her $eyin uyumlu bir biçimde gideceğine, ama öyle olmadığını" bu teorisiyle kendisine göre kanıtlar insan. eski roma, germen vb. imparatorluklarının inanç sistemi paganizmdi. basit bir çok tanrılı din değildir. yok olmu$ bir inanç da değildir. dünyaca binlerce inananı vardır.
  9 -1 ... randy
 2. 2.
  latince paganus kelimesinden gelmi$tir. paganus köylü demektir. eski romada köylülerin çok tanrılı bir inanç sistemi olmasıyla alakası çok büyük olabilir.
  3 -1 ... randy
 3. 3.
  Pagan dinlerine; Afrika, Asya, Amerika, Okyanusya ve Avustralya dokunulmamış ve halen uygulanan kabilesel inançlar dahildir. Ayrıca "Dünyanın en büyük dinleri" olarak da bilinen Hinduizm, Taoizm ve Shinto da bu kategoriye dahildir.
  Paganizm dünya tarihinin en eski dinidir.
  Atalarımızın Tanrıça ve Tanrıya Ay, Güneş, ekinler, mevsimler, agaçlar, su, hava, ateş, toprak vasıtasıyla tapması üzerine temellendirilmiştir. Paganizmde hayatın, dünyanın, kainatın hep zıtlar üzerine kurulu olduğundan yola çıkılır.
  Çoğu Pagan tek tanrılı inancı benimsemiştir; yani sadece dişil ve eril tanrıya inanmaktadır.Bu inancın çok tanrılı inançla karıştırılmaması gerekir.
  Bazı Paganlar Ateisttir, (Tanrı ve / ve ya Tanrıçaya inanmazlar)saf yaşam gücü enerjisi`nin canlı, cansız, görebildigimiz ya da göremedigimiz herşeyin içinde var olduguna inanırlar.
  Paganların bazılari ise Polytheist'tir. Yani çok tanrılı inancı benimsemişlerdir.
  Bazı Paganlar ise Wicca, Druidizm, Eski Mısır Dinleri gibi diğer ruhsal yolları takip etmeyi seçmişlerdir.
  5 -2 ... autumn
 4. 4.
  bir çok ritüel ve figürlerinin, çoğu medeniyet ve dine * yansıdığı görülen çok tanrılı bir inanç sistemidir..
  4 ... intensivecare
 5. 4.
  sembollerini doğaya yaymış estetiklik harikası dindir, şiir dinidir.
  8 -2 ... cunaurg
 6. 5.
  da vinci şifresi'nde de bol bol işlenmiştir bu konu.
  2 ... ben sizofren degiliz
 7. 6.
  (bkz: allah katinda tek dinin islam olmasi/#4116548)
  4 -7 ... padisah
 8. 7.
  eski tanrılara tapınmaktır.
  2 -4 ... double cross
 9. 8.
  anaerkil, çok tanrılı bir dindir. özünde doğa/tabiat ana vardır.doğurganlık kutsaldır. tek tanrılı dinler çıkmadan önce uzun zaman inanılmıştır. tek tanrılı dinler çıktıktan sonra da inananları kalmış hatta günümüzde bile paganlar vardır.
  2 ... linka
 10. 9.
  hristiyanlık adı verilen dinin biçtiği, bünyesinde "kötü"* sözünün yakın anlamı bile bulunmayan barışcıl din.
  4 -1 ... dark darkest darko