bugün

entry'ler (98)

olgunlaşmak

Hemen hemen her şeye anlayışla yaklaşmak, kabullenmek, kolay sinirlenmeme durumu, hayatı sadeleştirmek, bunu daha önce yapmamış olmaktan da üzüntü duymadan şu anki halinizden büyük keyif almak, büyük değişim aslında.

gece mezarlıkta dolaşırken halay çeken fare görmek

hap kafası.

sözlük yazarlarının itirafları

Kendime güvenmiyorum.

bir kadını kendine köle etmenin yolları

kölesi olun.

bir erkeğe verilebilecek en güzel hediye

Gamer gözlüğüdür. Hem sağlığına verdiğiniz değeri, hem de oyunculuğuna destek olduğunuzu göstermiş olursunuz.

league of legends

Frp seven insanların başta yadırgayıp hoşuna gitmeyecek, sonradan alıştıkça ısınacakları oyun. Belli kesimlerce bebe oyunu gibi tabirlere maruz kalsa da öğrenmenin zaman aldığı, iyi öğrenmenin de teknikle alakalı olduğu sardıkça saran oyun.

league of legends da favori şampiyonunuz

Morgana'dır.

kızların arkadaşlığı vs erkeklerin arkadaşlığı

Erkekler arkadaşlığın içinde detaylara fazla inmez. Yanına gelirken beş bira aldıysa bunun hesabını tutmaz mesela. Ama kadınlar her şeyi, bugün ben sana yapıyorum, yarın da sen bana yapacaksın mantığıyla yürütür. Ayrıca bir kadın, en yakın arkadaşına bile rezil olmamak için pek çok yalan söyler. Misal terkedilmiştir, terkettim der. içten değildir. Kadınlar dostluk değil aşk odaklıdır. Bu açıdan hemcinslerimi pek çok kez kınanmaya layık bulmuşumdur üzülerek.

en sevilen şarkının en nefret edilene dönüşmesi

Eski sevgiliniz de o şarkıyı seviyorsa ve sahnede o şarkıyı söyleyip/çalıp bir yeri içinize sinmemişse, duymak bile istemez, götüm götüm kaçarsınız.

bacısını hoplatan elin herifine enişte diyen tip

Kendi karısının erkek kardeşi kendisine enişte demezse olay çıkaracak olan "elin herifi" olur kendileri aynı zamanda.

anneden nefret etmek

Xavier dolan'a bağlamaktır. (bkz: j ai tue ma mère)

evlenilecek olacak kadar sıkıcı olmak

Evlilik uzun vadede sıkıcı ve monoton bir aktivite olduğu için, evlenilecek kişi tam tersi özelliklere sahiptir diye düşünerek, yanlış bulduğum cümle.

kılıç tokuştururken kahramanlık şarkısı söylemek

Olsa da yapsak dedirten.

gelmiş geçmiş en iyi dizi jenerikleri

Walking dead, vikings ve game of thrones'dur.

yazarlar şövalye olsa kuracakları ilk cümle

Hayallerim gerçek oldu.

metal dinleyenlerin kişiliksiz olması

Metal müziğin her farklı türünü dahi farklı kişilikteki insanlar dinler. Kendi içlerinde farklı felsefelere sahiptirler. Hiçbir türü felsefesiz, dinleyenleri de kişiliksiz değildir. Kötü kişilikli olanı yok mudur? Elbette her popçu kadar piyasa ve para derdi olanı, her arabeskçi kadar demogog olanı vardır. Ama bunun müzikle değil karakterle ilişkisi vardır. Eğer "ben çarizard'ım" deyip balkondan atlamayacak kadar aklınız varsa, metal müzik dinleyip kişiliğinizi de kaybetmezseniz. Aksine bir hayat felsefeniz olur.

sözlük yazarlarının en çok dinlediği müzik türleri

Senfonik, folk, progressive, oryantel death metal.

internette görülen her habere inanmak

Bilhassa masonluk, derin devlet gibi konularda çok yapılan eylem.

bana felsefe yapma ne olur

Lisede çok duyduğum, ve her söyleyenini hayatımdan çıkarmama sebep olan lanet cümle.

runes of magic

Oyunda meslek kasma, yan çar açma, açık artırma gibi unsurlar vardır. Ayrıca bu kadar emek verilip türkçeye çevrildiğini gördüğüm tek oyundur. Şu günlerde gm ler her soruna müdahale etmektedir. Bir sıkıntı yaşamadığım gayet güzel oyundur.