bugün

feci şekilde spoiler içeren diyalog!

b:bilgehan, n:nerde kalmistik

b: aga bu film neden bu kadar abartılıyor anlamadım!
n: manyak mısın olum görmüyor musun kurgu, intikam, plan vs olayı bitiriyor işte!...
b: olum iğrenç bir film lan ensestçi piç japonlar...bu nasıl intikam amq. hem ne intikamından bahsediyorsun hafız, benim gördüğüm en kral intikamı keyser soze reyiz almştı vakt-i zamanında. siktirin gidin, iğrençsiniz ibneler.

-öff bak yine aklma geldi. sikimsonik bir uzakdoğu filmi!
sinema tarihinin gelmiş gelmiş en iyi filmlerden biri.
sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi filmi.
Filmdeki vurucu cümleler;
--spoiler--
gülerken herkes güler, ağlarsan tek başına ağlarsın.

kum tanesi ya da bir taş farketmez; ikisi de suda batar.
--spoiler--
yahu bunları geçelim de bunlar nedir ki hacı. film insanı dumura uğratıyo. müthiş.
aşkımla izlemiştik hafif bir şok etkisi yaşadım ama olayı çözdüğüm için pek etkisi yoktuda ne yazık ki içimi bulandırdı. o nasıl senaryodur öyle?
soundtrack'ına tapılır tabi orası ayrı : http://fizy.com/#s/1lti1d

not: aşkım tamam senin sayende çözdüm olayııı.
son zamanlarda izlediğim en iyi filmdir. şiddet kullanarak çevremdekilere izlettiğim, onlarında benim yaptıklarımın aynısını yaptığını gözlemlediğim filmir. intikamın felsefesini en iyi anlatan filmdir. *
filmin sonunda ne olacagını son 10dk ya kadar kestiremediğiniz enfes filmlerden birisidir efenim mutlaka izlenmelidir zaten en iyi filmler arasında ilk yüzdedir kendileri.
Hani bazen diliniz tutulurda hiçbir şey diyemezsiniz ya işte aynen öyle oldu. Nasıl Oh Dae Su filmde dilini kestiyse benim de sanki film bittikten sonra dilim kesildi. Hiçbir şey diyemedim. Hiçbir tepki veremedim. Sadece ağzım dakikalarca açık kaldı. Harika bir senaryo, harika bir kurgu, olağanüstü oyunculuklar ve müthiş müzikler. The Last Waltz halâ kulaklarımda ve uzunca bir sürede dinleyeceğim tek şey olacak. Böyle bir yapımın önünde saygıyla eğilmekten başka bir şey yapılamaz.
her insan şiddete eğilimlidir. yanlış zamanda ve yanlış olaylar karşında tetiklenen her insan saati çalan bir bomba etkisi gösterir. bu filmde şiddet sadece araçtır, izlenmelidir..
beğenenlere (bkz: thirst)'ü tavsiye ederim.
--spoiler--
Bir kere daha söylüyorum; intikam, sağlığına iyi gelir. Ama... intikamını aldıktan
sonra ne olacak? Bahse varım, o gizli acı tekrar nüksedecek.
--spoiler--
Uzakdoğu filmleri konusunda önyarğılarımı değiştirmiş filmdir. Çekik gözlüler sadece berbat karete filmi , yada 3. sınıf komedi filmi çekerler sanıyordum bu filmi seyredene kadar. sonra kaplan ve ejderha yı seyrettim bu gazla , sonra hero yu , geldi arkası yani.
ya ben lan neyse bi şey demiyorum filmi.

filmin bazı şeyleri meşru göstermeye çalışıldığı hissine kapılmamalı. ne odesu bazı kareleri anımsayarak yaşayabiliyor, ne de woo jin lee "biz birbirimizi her şeyi bilerek sevdik.. siz aynısını yapabilir misiniz? '' dediği halde hayatına devam edebiliyor.gerçi woo jin lee nin kendini öldürme sebebi tartışılır. neyse kendi içimde çelişmeden kapatıyorum. ayrıca filmin son karesindeki, mido nun son repliğinden sonraki müzik harika.
güzel denemez ama etkileyici. kesinlikle.

--spoiler--
abi-kız kardeşin aşkını anlatan sonra; ilişkiyi yumurtlayan adamın başına gelenleri konu alan film.
--spoiler--
sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iç sikerten filmi. sanki acı çeken sizsiniz.
intikam duygusunun insan hayatını nasıl ele geçirdiğini seyrettiren zekice kurgulanmış bir film. Ancak filmin sonlarına doğru her sahnede bir acı, karmaşa ve kriz var. Özellikle son sahnede Dae Su'nun içinde bulunduğu psikolojik durum fazla abartılmış. Genele bakınca dolu ama çok iç karartıcı bir film.
sinema tarihinin en acımasız intikamının alındığı filmdir.
(bkz: insan insana bunu yapar mı) filme söz yok müzikleri muhteşemdir.
intikam hissini iliklerinize kadar ulaştıran mükemmel film. her sahnesi ayrı bir heyecan yaratan izledikten sonra birkaç saat kendine getirtmeyen başyapıt. izleyelim, izletelim.
öncelikle o kadar vahşet sahneleri yok. sırf bu yüzden izlemem diyen arkadaşlar varsa çekinmesin.

senaryo çılgın atıyor. olayı çözmek için film boyunca yırtındım ama olmadı. tahmin edemedim.

filmin ana ekseni sadece intikam değil. elinize, dilinize, belinize sahip olun. bir de geçmiş insanın götü gibidir nereye gitse oraya gelir. mutlaka izlenetto.
midesi kaldırmayan arkadaşların izlememesi gerektiğini düşündüğüm intikam filmi.
aileden biriyle izlenmemesi tavsiye olunur.
filmi anladıkça oha çüş nidalarıyla izlenen, kore filmlerine olan ön yargımı yıkan film.
kum tanesi yada bir taş, ikiside suda aynı şekilde batar.
restorandaki yemek (?) yeme sahnesinden daha mide bulandırıcı bir sahnesi olmayan, konuyu şöyle kabataslak okuyunca "hımm... intikam falan hep güzel şeyler" dense de umulmadık taşın baş yardığı, bittiğinde midede yumruk hissettiren film.
bu bünyedeki* etkisi en uzun süren filmdir efenim. film izlersin, etkilenirsin, lan arkadaşlala buluşayım da hemen kritiğini yapayım dersin, 3-5 güne hevesin geçer.. lan bu film öyle bir film ki etkisi mevsimler boyu sürdü. allah belanızı versin!
güncel Önemli Başlıklar