bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  efes pilsen'in koçu.
  2 ... i m from absürdistan
 2. 2.
  asil ismi oktay mahmuti olan efes pilsen kocu..bu sezona kadar mentalitesiyle basarili buldugum,aslinda bu sezon da basariliydi * ta ki tbl play offs a kadar..tbl play offs da ne olduysa eski koc gitti yerini tamamen kontrolsuz bir koc aldi,oyuncular uzerindeki kontrolunu yitirdi,efes oyunculari da sakatlik,yorgunluk vs veya ulkerin avrupaya erken veda etmesi gibi nedenlerden geri kaldilar tamam da,finale gelene kadar da tekledi aslinda mahmuti pek cok kez,birinde kaya birinde de kaptan gemiyi kurtardi.neyse diyor iyi dinlenerek,yeni fikirlerle efes pilsenimizin 30.yilinda eski kocumuzu geri istiyoruz,o bunun altindan kalkacaktir..
  1 ... glosoli
 3. 3.
  saglam koctur. cok zekidir ve takıma akıllı oyun oynatmaktadır. tıpkı; (bkz: yannakis)
  1 ... anil teknik
 4. 4.
  makedon asıllıdır.
  2 ... sayid jarrah
 5. 5.
  bir efes pilsen - panathinaikos maçı sonrası verdiği demeçle beni kendisine hayran bırakmı$ insandır. istanbul'da oynanan bir efes - pana maçıydı i$te... sanırım yenmi$tik ve rövan$ı da vardı, maç pire'de yapılacaktı. spiker sordu; "sayın oktay mahmuti, çok zor bir deplasmana gideceğiz, yunan seyircisi, maçı bizim için oynanmaz hale getiriyor, neler yapacaksınız?" diye... oktay mahmuti de; "biz ülkemiz ve onun ba$arısı için oynarız. yedek kulübesine tükürseler de, molalarda kulağımızın dibinde sirenler çalsalar da, biz oraya galibiyet için, türkiye'nin ba$arısı için gidiyoruz." demi$ti. o gün bugün, severim kendisini çok... "yüreklilik budur" derim...
  4 -1 ... dom dom bullet
 6. 6.
  hiç gülmeyen duvar gibi suratı,her zaman koyu renk takım elbise ve kravatlarıyla
  basketbol koçundan çok cenaze levazımatçısını andıran insan.

  sisteme çok inanır,ağzından başka laf çıkmaz.tamam, sistemsiz olmaz, takım kişilerin
  bireysel performansına değil,oturtulmuş, saat gibi işleyen kurgusuna dayanmalıdır.ama
  mahmuti bunu abartmıştır, maçta spektaküler verim sağlamış oyuncusunu hele bir övmeye
  kalkın, o da sizi sistem de sistem diye dövmeye yeltenir neredeyse.taktiksel zekasından hep şüphe ettiğim, basketbol gibi oyunun seyrine göre müdahalelerin üst
  düzeyde önemi olan bir sporda bu anlamda çok kifayetsiz kalan,kadrosunu asla derinlemesine kullanamayan,aslında altyapıdan öteye gitmemesi gereken koç.

  ekleme: geçten kere de olsa yapılması gereken yapılmış, efes pilsen tarafından
  görevine son verilmiştir. basketbol yaz okulları onu beklemektedir,fazlası
  çapını fersah fersah aşar.
  -7 ... argiris
 7. 7.
  ispanya Basketbol Ligi takımlarından TAU Ceramica ile anlaşmasına kesin gözüyle bakılan antrenör.
  2 ... blakkheim
 8. 8.
  şampiyonluğu gayet basit hatalarla ülker e kaptırmasının ardından geçtiğimiz sezon da fenerbahçe ülker e karşı oldukça etkisiz kalan koçtur; efes pilsen in avrupa macerasına takımı horace jenkins in eline bırakarak son noktayı koymuştur.
  2 ... disco inferno
 9. 9.
  tau ceramica ile anlaşma aşamasına gelen fakat iki senelik sözleşme istemesi nedeniyle anlaşamayan eski efes pilsen antrenörü.
  1 ... johnberg
 10. 10.
  hakemin her kararından sonra ağlardı bu herif,maç keyfinin için ederdi her maçı itirazlarıyla ortalama 5 dakka durdururdu bi de maçı (bkz: avni küpeli) sunuyosa vay halimize.
  1 ... the fakir