1. 1.
  bu yıl son sırada NBA de draft edilen yakın gelecekte semih erdenle beraber geleceğin yıldızı olacak gözüyle bakılan henüz 19 yaşındaki çıtır yetenek
  2 ... pandora
 2. 2.
  16 nisan 1987 dogumlu 1,97 boyundaki forvet. 2005 nba draftinde atlanta hawks tarafindan 59. siradan secidi.su an ulkemizde efes pilsen forması giymektedir.uzun kolları nın da avantajı ile iyi bir savunmacıdır.iyi bi basketbol zekası ve saglam bir fandımentıla sahiptir.kendisinin turk basketbolunun geleceginde onemli bir yer tutacagını dusunuyorum. kendi jenerasyonunda da istikbal vaadeden oyuncular var.bu oyuncularla evimizde duzenlenecek 2010 yılındaki dunya sampiyonasında kendilerinden madalya bekliyoruz.
  2 ... jordan
 3. 3.
  şımarmaması durumunda star olabilecek bir yetenek..
  2 ... tttddd
 4. 4.
  kendisinden önce 1.lige şöhreti gelmiş oyuncudur. hep genç takımda yaptıkları efsane gibi dilden dile dolaşmış, süper oyuncu geliyor denmiştir. fakat a takımlar düzeyinde kendisinden beklenen patlamayı yapamamıştır.
  2 ... monolith
 5. 5.
  milli takımımızda hidayet türkoğlunun yerini fazlasıyla doldurabilecek yetenek. *
  1 -2 ... ozsaycan
 6. 6.
  cenk akyol ileride buyuk bir yetenek olamayabilir.hatta bu ihtimal oldukca yuksek..nedenleri
  1.genc bir oyuncu olmasina ragmen oyunu agziyla oynamaya simdiden baslamis,ellerinden cok agzi calisiyor.
  2.onun artik sutunda istikrar yakalamasi gerekiyor lakin buyuk yetenek olacak diye lanse edilen oyuncular bos sutlarda bile rahat konsantre olabiliyorlar (bkz: jaka klobucar)
  3.savunmasi cok iyi olan cenk cani isteyince savunma yapiyor..

  ama o gercekten yetenekli ve biraz silkinirse gercekten buyuk oyuncu olacak.sadece bazi seylere dikkat etmeli.bu yetenekle buyuk oyuncu olmak yetmez.oyunun iki yonunu de iyi oynayan cok fazla turk yok..
  1 ... glosoli
 7. 7.
  maçtan alındığı zaman morali hemen bozulacak kadar duygusal basketbol oyuncusu.
  ... viceversa
 8. 8.
  ersan ilyasova mvp olurken kamera ondaydı. kendisi bayagı bozulmustur. ama ersan ı ilk tebrik edenlerden olmustur.
  ... anil teknik
 9. 9.
  efes tarafından kadro dışı bırakılan ve Pertevniyal ile antremenlara çıkan oyuncu.

  http://www.basketbolsever...729F0048AAC0?OpenDocument
  1 ... stockton to malone
 10. 10.
  ntvmsnbc'ye verdiği röpörtajda "bu sezon karşı takımdan daha fazla skor ürettiğimizde maç kazandığımızı düşünüyorum" gibi bir cümle kurarak zeka seviyesinin de basketbol zekası seviyesinde olduğunu göstermiştir. oynadığı takımın rakip takımdan daha fazla sayı atıp kazanamadığı maçlarda olmuş demek ki cenk'in, bu kafayla giderse gideceği yer atlanta hawks değil efes'in pilot takımı pertevniyal olacaktır. röpörtajın tamamı için
  --spoiler--
  http://www.ntvspor.net/Pages/11813.ASP
  --spoiler--
  3 -1 ... sessiz harf