bugün

(bkz: havada durdum şahitlerim var)
youtube'da videosu olsa; fake ya, montajla yapmışlar bunu denecek bir kontroldür.
fakat kendisi hiçbir halı saha maçına gelmemiştir, davet edildiği halde. tesadüfi mi yoksa teknik sonucu mu oluştu o kontrol, sağlamasını yapamadık. gelse benimle aynı takım yapıcam onu, korkmasın gelsin.
ibretlik top kontrolü ile mangal maçına damgayı vurmuştu.
(bkz: oradaydık)
ahaaa. bişeyler dank etti. o topun hiç ivmelenmeden lank diye ayağına yapışması başka hangi fizik, kimya, beden eğitimi, ev ekonomisi kuralı ile açıklanabilir ki? *
gözlerimle görmesem inanmazdım.

olay mahalindeydim ve pozisyon icabı catstark'ı savunuyordum. sol kanattan açılan orta, ilk hamlede savuşturulmuş, top havaya dikilmiş giderek yükseliyordu, ben diyeyim 25 metre, siz deyin 26,5 metre. ( küsürlü rakam vereyim de inandırıcı olsun amk ) her çıkışın bir inişi olduğundan kella, top inanılmaz bir hızda ve farselli bir şekilde hunharca bize yaklaşıyordu. 2010 yazının en kavurucu sıcağını barındıran bir bursa gününü toplu olarak değerlendirmiş, tasımızı topumuzu ve mangalımızı toplayıp, hoplaya hoplaya uludağ'a varmıştık.

ne yapak kankalar inanak mı yoksa hazır gelmişik maç mı yapak diyerektenhallice, aldım verdim sayımı neticesinde takımlar oluşturulmuş, maç öncesi toplu fotoğraf çekilinilikdikten ( imal hatası içeren entry ) sonra maç top dikimiyle başlamıştı.

elbette ve kesinlikle yani sanırsam maçın en iyi top kontrolcüsü, en iyi top sektireni, en iyi top süreni, en iyi süre yiyeni, en iyi toplu sünnetçisi, en iyi mangal cızbırdatçısı olan über nesne catstark kod adlı hem sağ açık hem sol kanat, hem orta sahanın rakip yarı alana bakan pastasından en hızlı dilim çalanı, hem de orta yanağı mıncırtılası gadası yalanası fuleli forvet oyuncusuydu.

neyse, top hunharca ve zalimce yaklaşmaktaydı. yan tarafta duran lets write kod adlı ( hiç hazzetmedim kendisiynen, görsem öpüşmem yani o kadar )pilotmont giymiş bir dönüp bana;

- ya abi, bu top ne zaman iner ?

+ bi kere o el bi inicek !

- yok abi geçikecekse şu mangaldan iki köfte araklıyayım.

+ valla dün bu saatlerde inmişliği var.

- dün bir biranı içemedik ömer bey, nasip bugüneymiş.

+ adım ömer değil ve ayrıca bana yalnız iş arkadaşlarım ömer der.

- abi top geliyoooooooooo...

catstark: ben geldim, baktım topun ineceği yok, bla bla...

ve beklenen olmuş, top yere tam ineceyken, sağ yamacımda duran ve kendimden emin bir halde markaj altına almış olduğum catstark kot altlığı, topu tek ayak oyunuyla kontrol etmiş, o şaşkın bakışlarıma hiç aldırış etmeden aynı topu yine tek ayak darbesiyle ağlarla buluşturmuştur.

o topu bir kontrolü var göreceksiniz, lakayıt, salaş, umarsız ve hepsinden önemlisi ağzında sigara, bir elinde içi köfte dolu ekmek ve diğer elinde dışı, tıka ve basa dolu kola bardağı.

ya işte, biz ne adamlarla mücadele verdik çanakkale'de yeğen...
cokacayipsey yazdıklarını okudum ve sen haksızsın ibne.
öncelikle cacayipşey, catstark ile aynı takımdaydı. birbirlerini savunmaları futboldan öte tamamen duygusal kavramlar dahilinde açıklanabilir.
lets write'ın adı ömer değil ama ona sadece ben ömer diyebilirim bu iki.
maç yaparken etler daha olmamıştı, elinde ekmek yoktu o çocuğun üç.
nerden baksak yalancısın.
laf yarıda kaldı, devam ediyorum...

neyse uğur döndü "ya abi bu piç topu görse kabak diye sapını arar" dedi. sonra "siktir lan" dedim, demez olaydım. meğer bu catstark denen kames büyücü okuluna gidiyormuş ve o kontrolde ip kullanmış.

uğur aşkım sevişelim mi ?
uzerinden yillar gecmis olsa da hala hafizalardaki tazeligini korumakta olan olaydir.
Dünya futbol tarihi böyle bir kontrol görmemistir, daha da göremeyecektir.

Huzurla uyu, elbet birgün o maçın tekrarı olacak.
o anı canlı yaşayan bizler olarak bir mucizeye tanıklık etmek anlamındaydı.

hep hatırlayacağız bu güzel anı ve insanı. zafer canım benim.