bugün

microsoft insanları tarafından yazılan çok stratejik bir oyun.
multiplayer modunda insana herşeyden daha fazla haz veren oyun.
kendinizi (haşa) tanrı gibi hissetmenizi sağlayan yıllarca vazgecemediğim oyun...
yılların eskıtemedigi,oynanabılırlıgı super olan sıkılmadan saatlerce oynanabilen bir strateji oyunu
yakın zamanda üçüncüsü çıkan kendi ordumuzu,şehirimizi yapmamızı sağlayan mükemmel strateji oyunu.sağlam hatlarla multiplayer yapıldığında insana zevklerin en güzelini yaşatır.
(bkz: starcraft) ile birlikte efsanevi iki (bkz: multiplayer) oyundan biri. 56k dial-up zamanlarimizda arkadaslarla network yaptigimiz bir gunde oyuna ilk kez giren arkadasiminizin soyledigi laftan sonra kendisini bir daha aramiza almamiza sebep olan "kirmizi donlular benmiyim" diyişi bizi baya bi güldürmüştür.
son çıkan oyununda osmanlılar'a da yer verip gönlümüzde bir kez daha taht kuran efsanevi oyun serisi.
türklerin ortaçağdaki gücünü çok iyi yansitan oyun.age of 2'de ateşli silahlari kullanan ilk ırk türkler olurdu ve yeniçeri gücüyle rakiplerin belini bükerdi.
(bkz: age of empires 2)
(bkz: age of empires 2 the conquerors)
-madenci!!
-oduncu!!
-aLLah aLLah....!!!
-saLdır!!
bunun gibi diaLogLarıyLa oyuncuyu şaşırtır...
muhtesem bir oyun oLup bir kac arkadaş gidip saatLerce oynanır.
harika bir strateji oyunu arada bir maden yokluğunda hile yapılabilir.mancınıklarla kaleyi darma duman etmek en güzel şeylerden biri olsa gerek.
satışlarından microsoftun köşeyi döndüğü oyun aynı zamanda herkesin kendini tanrı sanmasına ve bilgisayarda kilitli kalmasınada yol açmıştır şahsen bizzat ben kendim zor kurtuldum örneklerinden biriyim
10 yıldır aralık vermeden oynadıgım oyun. Ancak Türklerle oyun kazanmayı beceremeyip ingilizlerle ortalıgı dagıttıgım için uzak durmaya calsıtıgım Microsoft şaheseri
multiplayer oynanınca ateşli chatlere ortam hazırlayan;biraz oynadıktan sonra insanın aklında oduncu madenci yaparım gibi laflar döndermeye başlatan oyun.ha tabii bu anlattığım conquerors modeli için.
(bkz: wololooo)
age of empires 15..her zaman starcraft/broodwar oyunun gölgesinde kalacak olan slow motion strategy oyunu..
dünyanın en guzel en iyi strateji oyunu..age of empires 3 cıkmasına karsın age of empires 2 the conquerors hala siddetle tavsiye edilir. bagımlılık yaratır yıllar geçmiş olsa da.
Microsoftun türkler için icat ettiği rivayet olunan bağımlılık. bir bulaştınız mı kopamazsınız. ayrı dünyalardasınızdır.
multiplayer oynandığında insanı hayattan alır goturur başka alemlere. yenildikçe bi daha bidaha ister bunye. ilk başlandığında milliyetçi bir şekilde turk ırkı seçilir ve allah allah nidalarıyla jannisary ler savaşa gönderilir. yanlız koyluler yine ezilir oyunda ,yıllarca size stable mış ,farm mış , castle mış yapan villager lar populationda yer açmak için teker teker seçilip öldürülür. guzel oyundur.
oyyooo alolooo nidalarıyla düşman askerlerini çeviren rahipleri ile meşhur oyun. age of empires 1, age of empires serisinin en iyisidir, daha sonra age of mitology gelir. age of empires 2 es geçilebilir.
turk ırkı secince replikleriyle yardıran oyun.*
microsoftun iyi denebilcek tek ürünü olan oyun serisi. age of kings: the conquers expansion gibi gelmiş geçmiş en iyi ve zevkli stratejilerden birisini barındırır bu seri. ayrıca hamachi ile oyunun tadını tekrardan keşfedebilirsiniz. *
tadı en güzel sınav gecesi sabaha kadar oynandığında çıkar.
öğrenci yurtlarında hala turnuvaları düzenlenen, bir türlü vazgeçilemeyen, herkesin hayatında bir şekilde yer eden oyundur. hala en ufak bir tarihsel bilgi edinildiğinde lan eycof'ta da vardı böyle şeyler tekrar kursam mı denilir, sonra oradan uzaklaşılarak kurtulunur. microsoft'Un tartışmasız en iyi oyunu bence. conquerors'la gelen ispanyol halkı çok yalandı ama. türklerin pabucunu dama atmak zorunda kalmıştık (bkz: swh)
ilk sürümünü age of empires 1'i aradığım fakat sadece demosunu bulabildiğim, tamamı elinde olan yada nereden indirilebileceği hakkında bilgi sahip olan yazarlardan yardım beklediğim aşmış oyun.

(bkz: forum tarzı entry girmek)