bugün

o zamanlar 1.200 teleydi ilk çıktığı zamanlar almıştım sonra bir gece kafam bozulmuştu da üzüm suyu almak için satmıştım 300 liraya...

duygulandım.
gençliğimin telefonu. hep sahip olmak istemişimdir.
günümüz pahallı telefonların desteklemediği bir çok proğramı, destekliyen bir modeldi.
edge özelliği bile yoktur.evet internete bildiğiniz grps üzerinden bağlanır.anlık indirme hızı 1-2 kb/s arası.tasarımı nokia 3310'nun modern haline benzer, tombulcadır.açabildiği en büyük hafıza kartı 512 mb olandır.1 gb taksanız kartı görmez.usb girişi yoktur.bilgisayara bağlayamazsınız.kulaklık girişi 2.5 mm jacklidir.nokia nedendir bilinmez bu telefona mp3 codeci yüklememiştir.mp3'leri telefon direkt görmez.sonradan sizin mp3 player programı yüklemeniz gerekir.ayrıca maksimum video kaydı 14 saniyedir.sonradan video kayıt programları yükleyebiliyorsunuz ama onlardada videolar takılarak kayıt ediliyor.en büyük numarası ise kızılötesi üzerinden televizyon kanalı değiştirebilmesidir.ama kanalı değiştirebilmek için televizyonun, telefonun kızılötesini görmesi lazım bunun için televizyonun 30 cm kadar yakınına kadar gitmeniz gerek.tabi bu kadar yakına geldiyseniz telefonlar uğraşmazsınız direkt televizyonun üzerindeki tuşlardan kanalı değiştirirsiniz, orasıda ayrı bir olay.ama sonuçta bu olayı iphone yapamıyor değil mi ?
zamanının iphonesi. bir milyardan fazlaydı fiyatı ilkin. forumlar bunun programları ile kaynardı.hoş ondan öncesinde de ericsson 788 ler falan için millet banka kredisi çekip alıyordu o da bizim milletin telefon manyaklığının ezeli ve ebedi olduğunu gösteriyor.
ilk çıktığında sıra arkadaşımın, yanlış değilsem 1 milyarı aşan bir para vererek sahip olduğu telefondu. sene 2003, sınıfça şok olmuşuz, başka sınıflardan bakmaya gelenler var, bildiğin uzaylı muamelesi. o zamanın teknolojisine göre yok yok. çocuk allah bilir anca akşam eve gidince telefonu eline alabiliyordu, öğretmenler bile inceliyordu ders içinde. yalnız çok şükür liseliliğim tutupta aileme alması için baskı yapmamışım, kafalarını ağrıtmamışım, çok paraydı meret.
işletim sistemli telefon olarak piyasaya girerek ilk çıktığında herkeste galaxy s3 havası yaratan zamanın iyi telefonu.
Ne zaman görsem bana gamze özçelik'i hatırlatan cihaz.
o zamanların iphone 5' i, galaxy s3' üdür.
sevdiğim kız bana abi deyince kullanmaya başlamıştım. hey gidi hey...
sevdiğim kızı kullanıyordu. hey gidi...
sevdiğim hermafrodit kullanıyordu. hey gidi hey...
9 saniyelik kısa filmlerin üretimine büyük katkı sağlayarak, sinema dünyasına önemsiz hizmetler vermiştir.
Yılan oynaması çok eğlenceli olan telefon.

Ah eskiler.
Kullandığım en iyi telefon.
2013'te bile kullananı bulunan efsane telefon.
bir zamanların meşhur kameralı telefonlarından, çocukların para biriktirme nedenlerindendi.
israil reklamcısı psilik yazar..
bi din kültürü hocamız vardı, ilk onda görmüştüm. o zamanın parası ile 1000 tl saydığını söylemişti. şimdinin 5 bin tlsi falan. bluetoth falan diyodu ben de ne bu amına koyum diyodum. gülüp duruyodu ibneleşircesine, hatta hiç unutmam o gülüşü "fakir piçler sizi" der gibi bakıyordu etrafa.. o kadar klas bi telefondu amk. 1.3 kamera. adamlar şimdi 13 megapixeli çıkarttı. aslında teknoloji birden de gelişir, mesela samsung istese şu anda tuvalet kağıdı çıkaran telefon yapabilir, e ama olmaz işte, gelişmeli yavaş yavaş. her dönem de ayrı para kazanmalı. ibnelik yapacaklarya.
bağzı selebritilerin uyurkenki görüntülerini izlerken 90'larda çocuk olan nesil tarafından kullanılmış aygıt. hatta blutut özelliği sayesinde pov açısıyla çekilmiş bahsedilen bağzı videolar geniş bir kitlenin eline ulaşmıştır. daha sonra bağzı ablalar kameralar önünde epey ağlamıştır.
kendinden mp3 açma özelliğini olmadığını öğrenince şok olduğum telefondur.
Kaba duruslu bir telefon olduğu için genelde erkeklerin tercih ettiği bir telefondur.
Gamze ozcelikli yasaklanan reklami vardir.
nam-ı diyar panda.
(bkz: gamze özçelik)