1. 1.
  nba da bir takim..
  resmi sitesi: http://www.nba.com/grizzlies/

  an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

  Chucky Atkins
  Antonio Burks
  Brian Cardinal
  Pau Gasol
  Bobby Jackson
  Dahntay Jones
  Eddie Jones
  Mike Miller
  Anthony Roberson
  Lawrence Roberts
  Damon Stoudamire
  Jake Tsakalidis
  Hakim Warrick
  Lorenzen Wright

  koçlari: mike fratello
  1 ... atan alir spor
 2. 2.
  yanılmıyorsam iki sene kadar önce isim değişikliğine uğramıştır.eski adı vancouver grizzlies di.
  1 ... disco inferno
 3. 3.
  14,688 seyirci ortalamasına kadar düşmüş nba in en az seyredilen takımı.
  ... serander
 4. 4.
  nba'de bu sezon an itibariyle 10 galibiyete ulaşamamış tek takım durumundalardır. son üç sezonda üstelik batı konferansı'nda play off'a katılma başarısını göstermiş bu takım, kadronun yaşlanmış olması ve pau gasol'un da sezona sakat başlamasının etkisiyle dibe vurmuş durumdadır. bir yeniden yapılanmaya gidileceği açıktır, ancak bunun yalnızca elde edilecek draft hakkıyla gerçekleşmesi oldukça zor görünmektedir. ayrıca 12 play off maçı oynamasına karşın halen bir play off galibiyetine sahip olmamak gibi enteresan bir özelliğe sahip takımdır ve şu anki durumlarına bakıldığında değil play off galibiyeti yeniden play off maçı oynamak için dahi epeyce bir süre bekleyecek gibi gözükmektedirler.
  3 ... schenardi
 5. 5.
  jerry west' gibi isini bilen ve usta bir ismin gm'lik ettigi takım.
  2 ... mulayim
 6. 6.
  geçen sezon (05/06) play off ilk turda (bkz: dallas mavericks) tarafından süpürülmüşlerdir.
  1 ... evildeth
 7. 7.
  yeni koçları bariz bir şekilde mafya babasını andıran takım. adam resmen sopranos dan kaçma gibidir. hubie brown ve mike fratello dan beri savunmayı öne çıkaran memphis artık phoenix gibi koşarak oynamaya çalışmaktadır. all-star arasından sonra bu koşma onları şahsi kanaatime göre sonunculuktan daha yukarıya çıkaracaktır. ayrıca nba de en sevdiğim şutör olan mike miller i da bünyesinde barındırması bu takıma ayrı bir sempati duymama sebep oluyor. ayrıca maçlarını fed-ex forumda oynamaktadır ve tarihinde henüz bir play-off galibiyeti bulunmamaktadır.
  1 -1 ... sayid jarrah
 8. 8.
  pau gasolun gitmek istemesiyle önümüzdeki yıllarda da dipte kalacağının sinyalini veren nba takımı
  ... comedia
 9. 9.
  nba bati konferansi southwest grubu takimi. maclarini 2004 yilinda yapimi tamamlanan 18119 kisi kapasiteli fed ex forum'da oynayan takimi tony barone calistiriyor. kadrosunda iyi bir sutor olan 2.15 lik ispanyol pau gasol ve mike miller gibi isimleri barindirir. 2005 2006 yilinda play offlara kalmasina ragmen guclu dallas mavericks karsisinda caresiz kalmis ve 4-0 yenilerek elenmistir.
  ... plts
 10. 10.
  1995'de nba'in genişleme kararı sonucunda kanada'nın vancouver şehrinde kurulmuştur. vancouver'da yeterli ilgiyi görmemisini öne sürerek 2001 yılında memphis'e taşınmıştır.
  ... blakkheim