1. 1.
    nba da bir takim..
    resmi sitesi: http://www.nba.com/clippers/

an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

Elton Brand
    Sam Cassell
    Daniel Ewing
    Chris Kaman
    Yaroslav Korolev
    Shaun Livingston
    Corey Maggette
    Walter McCarty
    Cuttino Mobley
    Boniface Ndong
    Vladimir Radmanovic
    Zeljko Rebraca
    Quinton Ross
    James Singleton

koçlari: mike dunleavy sr.
    1 ... atan alir spor
  2. 2.
    1970-71 sezonunda Buffalo Braves adı altında nba e katılmıştır.1978 haziranında takım san diegoya taşınmıştır.Burada San Diego Clippers adını almıştır.ve en nihayetinde 1984te takım sahibi Donald Sterling takımı Los Angelesa taşımış takım da şu anki ismini almıştır.
    1 ... monolith
  3. 3.
    lakers ile eşleşmesi durumunda enfes bir "los angeles derbisi"ne yol açacak her daim lakers'ın gölgesinde kalmış nba takımı..*
    2 -1 ... tttddd
  4. 4.
    nba bati konferansi pacific grubu ve lakers tan sonra los angeles in ikinci takimi. maclarini 20000 kisi kapasiteli staples center da oynayan ve bu salonu lakers ile paylasan takimi mike dunleavy calistiriyor. nba in tecrubeli guardlarindan sam cassell ve elton brand gibi oyunculari kadrosunda barindiran clippers suphesiz 2005 2006 sezonunun en surpriz takimi olmustur. play off ilk turunda denver nuggets i 4-1 ile gecen clippers guclu phoenix suns a karsi 4-3 kaybederek ikinci turda elenmistir.
    ... plts
  5. 5.
    gençliğimi yemiş takımdır.. nba basketboluna ilk ilgi duymaya başladığım sıralarda ilk yaptığım işlerden biri de takımlarının adlarının manalarını öğrenmek olmuştu.. bazılarını zaten orta düzey ingilizcemle biliyordum (misal: jazz), bazılarını biraz takım tarihi araştırmasıyla çözmüştüm (misal: lakers), bazıları da zorlamıştı ama zamanla ingilizcemin de ilerleyip argoya da az biraz hakim olmamla üstesinden gelmiştim (misal: blazers).. ama bu takımı hiç bir zaman çözemedim.. clipper ne ulan.. zamanında bir sözlükten (sözlükten kastım normal sözlük, redhouse falan bilmiyorduk o zaman ekşisözlükmüş, uludağ sözlükmüş..) clipper için 'tırnak makası' karşılığını bulmuştum ama takdir edersiniz ki los angeles tırnak makasları çok saçma geldiği için kulağa tatmin olmamıştım.. aklıma acaip takılmıştı ama ben de daha fazla sinir olmamak adına bıraktım araştırmayı bir kaç yıl önce.. en son los angeles'ta yaşayan ve clippers taraftarı olan bir aile dostuna sorup bu soruyu, ''aa hiç düşünmedim lan, bilmiyorum valla.'' cevabını almamla pes ettim.. şu anda belki biraz daha organize ve kapsamlı bir araştırmayla bulurum ama hiç bulaşmıyorum yine bulamayacağım falan yemeden içmeden kesileceğim.. gerek yok..
    3 ... rapper ninja
  6. 6.
    (bkz: clipper)**
    ... semigod
  7. 7.
    2008 2009 sezonunda coşmaya aday takımlardandır. baron davis'i büyük ihtimalle kadroya katacaklar, üstüne elton brand de baron davis'in gelişiyle daha az para almayı kabul ederek takımda kalacak. zaten chris kaman gibi çok yetenekli bir double dobule makinesi pivota sahipler, bir de al thornton gibi geçen senenin en bomba çaylaklarından birine sahip olduklarını düşünürsek, sakatlıklardan uzak kaldıkları takdirde playoff yarışının en aktif takımlarından biri olacaklardır. corey magette'yi çok arayacaklarını düşünmemekteyim ayrıca.
    ... temporarypeace
  8. 8.
    Corey maggette'yi en azından sign&trade ile göndermesi gereken takımdır. Bu adamın mızmızlanmalarını bu kadar uzun süre çektikten sonra hiçbir şey kazanmadan yollamak pek de başarılı bir hamle sayılmaz.

Bu sezonki draftten kadrolarına kattıkları Eric Gordon ve Baron Davis'i bir araya getirerek hızlı bhasketbol oynayabilen bir takım yaratmayı amaçladıklarını düşünüyorum nedense.

Bir de Shaun Livingston vardır ki,kendisi bahtsız bedevidir. Bu eleman Charlotte Bobcats ile oynadıkları bir maçta dizini çıkarmayı başarmıştır. Geçen sezonu yatarak geçiren bu elemana kontrat önerilmemiştir. Basketbolu bırakması daha fazla acı çekmemesi açısından iyi olabilir.*
    ... balina kovalayan cilgin hamsi
  9. 9.
    lakers'ın hep gölgesinde kalan takım, los angeles'ta ki kitlenin pek bir azı clippers taraftarıdır. baron davis'in gelmesi ile takım belki daha güçlenecek.
    ... unay
  10. 10.
    los angeles'ta üvey evlat muammelesi gören takım.kanımca las vegas'a taşınsalar onlar için en iyisi olur. *
    ... kanye