bugün

entry'ler (2340)

çırılçıplak denize giriyoruz zirvesi

bu kış vakti uygunsuz zirve. illa yapılacaksa katılan arkadaşlar kalın bi'şeyler giysinler. üşütmeyin.

halı sahada yenilince kol bozuk demek

yanlış anlaşılmaktır. gol bozuk denmiştir. haklıdır da. günümüzde halı sahalarda atılan birçok gol bozuktur.

ssg

ikimizin arasında tek fark şu; o oturduğu yerden ayda ortalama 100 bin lira kazanıyor, ben oturduğum yerden ayda ortalama hiçbir bok kazanamıyorum. acaba sebep oturduğumuz yerle alakalı olabilir mi? mmm sanmıyorum. peki neden o oturduğu yerde ayda ortalama 100 bin lira kazanıyor da ben neden oturduğum yerde ayda ortalama 100 bin lira kazanamıyorum? acaba oturmadan önce o ayda ortalama 100 bin lira kazanmak için bir şey mi yaptı? allah allah ne yapmış olabilir ki? çok saçma.

türk halkı yerine türkiye halkı olması gerekliliği

bu gereklilikten önce şu gereklilik önemli, "türk halkı" diye bir ifade, bir kavram yok. bu ifade çok sonraları uydurulan bir şey. doğrusu "türk milleti". arasında dağlar kadar fark var. millet, halkların biraraya gelip değer kattığı ve değer kazandığı bir seviye. zaten türk milleti tarih sahnesindeki büyüklüğünü ve ağırlığını buna borçludur. millet olmasına. millet nedir sorusu ise ayrı bir başlık konusu.

güzel bir kızı öperken düzgün araba kullanabilmek

zor olmasının sebebi bir kızı öpmek mi yoksa güzel bir kızı öpmek mi? misal çirkin bir kız öpülüyorsa kullanılabilir mi? madem anlatılmak istenen bir işi hakkıyla yapmanın önemi ise neden "kız" değil de "güzel kız"? neden illa "güzel" nitelemesi. yakışmadı einstein'a. bıraksın bu işleri.

zombi tarafından ısırılan türkün ilk sözleri

- karı mısın oğlum sen? ne ıssırıyon kancık gibi göt.

sarhoşken uçak kullanmak

vecihi olabilir bunu yapan. yaptığı şeyler ancak kafa güzelken mümkün. bunun başka izahı yok. düşün artık ne içtiyse.

(bkz: gülen gözler)
(bkz: şener şen)

acun ılıcalı

(bkz: resmi hizmete mahsustur)

yıldız savaşları 7

bunun bir de star wars diye bir çakması var. onla karıştırılmaması önemle rica olunur.

galatasaray

nadal 41 ya da 42 maç toprak kortta yenilmemişti. hamburg masters finaliydi sanırım, federer kendisini yenerek bu seriye son vermişti. maçtan sonra bu durumu sorduklarında nadal şu minvalde bir şeyler söylemişti; "öyle ya da böyle bu sonlanacaktı. hiç üzgün değilim. çünkü buna biri son verecekse bu roger olmalıydı ve öyle de oldu"

bizim de 47 maçlık yenilmezlik serimize antalyaspor değil ezeli ve tek rakibimiz galatasaray son vermeliydi. bir fenerbahçeli olarak beni en az üzen bu olurdu. böyle değerli bir seriyi ancak en büyük rakibimiz bozmalıydı. hem bizim hem de galatasaray'ın büyüklüğüne yakışan bu olurdu bence.

osmanlı diye bir devletin olmaması

- olm osmanlı devleti yok aslında. çünkü kuran adamın adı osman değil otman.
- e o zaman otmanlı devleti var.

şaka maka bi yana da, otman denmesinin sebebi şu; "otman" kelimesinin tarihte kayıtlara ilk geçildiği sırada "s" yoktu. haliyle sırada da "t" olduğu için ona kısmet oldu.

(bkz: s şimdi asker)

bir rivayete göre de otman devlet kurduğu sıralarda danışmanlığını yapan firma otmanlı devleti isminin tutmayacağını otman bey'in tarih sahnesindeki isminin osman bey olması gerektiği görüşüdür. zaten sahne ismi fikri de ilk burda çıkmıştır.

zombi ve yamyam arasındaki farklar

sonuç mükerrer oyla belli olmuştur. tek fark aynştayn.

zombi ve yamyam arasındaki farklar

genelde yamyam etini pişirir yer. daha insani yani. zombi ne o öyle çiğ çiğ.

bakanını uluslararası platformda yuhalayan ülke

bakanı ne kadar hatalı olursa olsun orada bulunan halkın daha olgun olması lazımdı. ki bulunan insanlar belli bir gelir ve eğitim seviyesinde muhtemelen. orası hesap sorma yeri değil. tenis izleyicisi bunu daha iyi bilmeli. olmamış. hedeflenen akp'li bakanın prestiji olsa da olan ülke prestijine olmuştur. diyebilir bazı arkadaşlar çok mu önemli?. evet bu tür turnuvalara talipsen çok önemli. bu kimin umrunda. kimsenin. ne bakanın ne de onu yuhalayan seyircinin.

uzay gemisi alırken dikkat edilecek mevzular

faturasını fişini alın. garantisi yanmasın.

zombie saldırısında sığınılması gereken ilk yer

yaradana sığınılır sonra allah ne verdiyse zombilere girişilir.

düşünce özgürlüğü diye bir şey yoktur ve olamaz

mesnetsiz bir iddia. bilakis vardır ve olur. bizatihi allah'ın kuluna lütfudur düşünce özgürlüğü. insanı eşref-i mahlukat yapan özelliklerindendir.

gümüş kurşunla vurulduğu halde ölmeyen kurt adam

belki merminin gümüş ayarı düşüktür. en az 925 olması gerekiyor işlemesi için. biliyoruz da söylüyoruz.

salih uçan

gören de kariyerinin sonuna geldiğini zanneder. 18'inde henüz. hoca açıkladı. bu sezon değil ama gelecek sezondan itibaren kadrodaki yerini alacak. sabır.

general electric

bilmiyorum ama ordunun sermayeye bulaşmaması lazım. tasvip etmiyorum böyle bir oluşumu gezegenin bekası için.