bugün

babalar bunu çok sever. hem kızarmış hem fırında! yaa.
http://www.lezzet.com.tr/kabak-mucver/vg2823.aspx
kızartması yazı hatırlatan, öğleden sonraları birayla pek leziz aperatiftir. sabah sabah insanın canını çektirir.
ekmek arası patates kızartması mücver ketçap olarak tüketildiğinde insanı orgazma ulaştırabilecek gıda.
(bkz: orgazmik yiyecekler)
yapımı kolay yiyeceklerdendir. yemeğe pek benzemediği için yiyecek demek daha doğrudur sanırım.
kabak, un, yumurta, tuz, dereotu, sıvı yağ yeterlidir yapımı için.
üstüne yoğurt sosu da yapıp servis edebilirsiniz.
bunun için artı malzeme olarak: yoğurt ve isterseniz sarımsak gerekecektir.
havuçla da yapılabilen yiyecek. sanırım her şey aynı, sadece kabak yerine havuç kullanılıyor. misafirliğe gittiğim bir evde yemiştim ki orijinaliyle yarışır bir lezzeti vardı.
hafiftir. candır. hatta ramazan ayında ideal yemektir diyebilirim.
hepimiz mücver manyağıyız ulan!*
havuçlu cinsi de olan yemekötesi. ama bunu misafirlikte yedim bi kere, çok da güzeldi. tadı damağımda kaldı lan, havuçlu mücver, annem de bilmiyor yapmayı... her zıkkımdan yapılanını yedim, çok da severim; ama şu havuçlusunu yapmayı bileni bulamadım. belki şimdi yesem o kadar sevmeyeceğim bilinmezlik çekici geliyor olabilir. fakat bulsam kilo işi yiyeceğim havuçlu mücveri..
bu mezeye hafif diyen şişkodur muhtemelen.
yağda kızartılan bir yiyecek asla hafif olamaz.
ama gel gör ki sıcak-soğuk-ılık her türlü rahatlıkla yenebilen bana göre en güzel mezelerden biridir.
günün her anı yiyebilirsiniz. en iyi yanı bu.
ister kahvaltıda ister rakı masasında..
üzerine sarımsaklı yoğurtla iyi giden lezzet.
(bkz: mücver yapmayı bilmeyen kız)
Ne biçim yzdınız lan canım cekti *
kabak köftesidir.
Kabak köftesi. ayrıca bir bayan ismi

(bkz: bir demet tiyatro)
Haftasonu kahvaltılarının sultani. Dünya, kabak sevmeyen ama mucuvere bayılan insanlarla dolu.
Yeryuzunun benzersiz lezzetlerinden. Ismini duymak bile istah kabartmaya yeter. Bu saatte nerden geldi aklina diye sormayin. Birazdan yiyecegim, ondan.
ismi hep mücevherin kısaltılmışı gibi gelen değerli yemektir.
evde 3 gündür yapılması planlanan ama hep son anda piyasaya başka yemeklerin çıkmasıyla yapılamayan nefis yemek. öyle ki kabaklar çürümek üzere dolapta. en lezzetli hali ise kalın bir şekilde kızartılmışıdır. lokum gibidir o hali.
yapmayı bilmeyen kızların evlenmeyi beklememesi gereken bir tür harikadır. Denklem bellidir: mücver yapmayı bilmemek= evde kalmak.
tarifi: kabak ve patates rendelenir, üstüne yumurta kırılır, baharatlar eklenir, karışımdan köfteler elde edilir ve bunlar una bulanıp yağda kızartılır. sarımsaklı yoğurt ve salçalı sos ile servis edilen harika yemektir.
fırında değilde kızartma şeklinde pişenine kabartma tozu katınca çok daha güzel olan yiyecek.
kabak suyunu cabuk bıraktıgı icin, kıvamını tutturması da, kızartması da bir hayli zor olan yemek.
of be. çok seviyorum
beyaz un yerine içine kepekli un konulur ve az yağda kızaltılırsa diyet yiyeceği olarak da tüketilebilen yemektir.
patates, havuç, kabak, envai çeşit malzeme ile yapılabilir.
pratik ve lezzetlidir.
dünyanın en lezzetli yiyeceklerinden birisi.