bugün

entry'ler (631)

onur şipal

dünkü müsabakada neden türk bayrağı taşımadığını merak ettiğim boksör.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40186358

türkleri en çok seven milletler

araplar değillerdir.

boşuna kendinizi kandırmayın.

7 ağustos 2016 büyük yenikapı mitingi

parti bayraklarının açılmadığı, tüm milleti ve tüm milletin temsilcilerini kucaklayan, tarihi, birlik beraberlik ve demokrasi mitingiydi değil mi bu? Evet (!)

yahu Recep tayyip erdoğan'a 15 dk. methiyeler düzdüler. devlet bahçeli, kemal kılıçdaroğlu, hulusi akar kürsüye çıkarken zoraki ve sıradan bir sunum yaptılar, adam binali yıldırım'ı takdim ederken sesi kısılırcasına bağırdı. övdü. aman ne tarafsız bir miting cidden.

kılıçdaroğlu'nun konuşmasını sevdim. medyanın, adaletin, ordunun bağımsızlığı; laikliğin önemi, cumhuriyetin değeri... dobra dobra konuştu adam. ki normalde kendisini çok sevmem. diğerleri sıradan 3 haftadır söylenen şeyleri söylediler. hulusi akar'ın sesini duymak da varmış bu hayatta. sanki adamın bu güne kadar konuşma yasağı vardı, sonunda konuştu.

mezuna kalmış kişi

başlığı görünce "bu ne, mezuna nasıl kalınır, mezun kim?" gibi saçma bir şekilde sorular sorduran cümledir. halbuki ben yıllar evvel kalmışım mezuna, diğer yazılan entryleri okuyunca onu anladım. az vurun be insanlık hali *

deneyimleri hatırlayınca gelen edit: dünyanın sonu değildir mezuna kalmak. öldürmez ama süründürür. Psikolojik olarak sürünürsünüz. ama unutmayın hepsi geçecek, iyi değerlendirmek lazım günleri.

atarideki en sevdiğiniz oyun

akla ilk gelenler arasında kero vardır. kurbağalı oyun. bayılırdım bu oyuna. olsa da oynasak.

görsel

(bkz: kero kero keroppi)

bunun dışında circus vardı. Mario falan.

fethullah gülen vs abdullah öcalan

din simsarı vs bebek katili olarak da değiştirilebilir.

ahmet hakan coşkun un askerlik yaptığı yer

ilker başbuğ'un bu soruyu bilerek sorduğunu düşünüyorum. iyi yapmıştır. haddini bildirmiştir. *

sağanak yağmurda istifini bozmadan yürüyen tip

(bkz: bu ben)

koşsan nolcak ya. milletin camlarından acıyarak bakışındansa cool bi şekilde istifini bozmadan yürü. * eve gidince üstündekileri çıkarıp sıktığın zaman bi bidon su çıkacağını bil ama.

edit: başlıktaki entry leri şimdi okudum da, len oğlum siz kendi işinize baksanız ya. ıslanan o, hasta olsa olacak olan o. işinize bakın lan. gerizekalıymış bik bik bik.

(bkz: her işe burnunu sokan tip)

ilker başbuğ

Çok güzel konuşan, kendini çok iyi ifade eden biri. Program boyunca ahmet hakan'ı sıkıştırmıştır. ahmet hakan ise program boyunca tabiri caizse saçmalamıştır. En sonunda da sinmiştir.

Adam kendi kendine soru sordu. sözlü yapar gibi yokladı karşısındaki sunucuyu. söylediği her sözün altına imzamı atarım.

eşine annem daha güzel yemek yapıyor diyen erkek

evli olduğu kişiye ve evli olduğu kişinin kaynanası ile arasındaki sevgi derecesine göre cevap alacak erkektir. bana göre kavga gerektirmeyecek bir cümledir. sevsin de anasının yemeklerini sevsin yani. anne bu, anne.

sözlük yazarlarının doğum günleri

sözde ermeni soykırımı günüdür. sevmediğim tek yönü bu

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum ki ben yaşamdan, yaşamaktan hiç zevk almıyorum. Son zamanlarda çok kez keşke doğmasaymışım demeye başladım. Sanki hiç mutlu olamayacakmışım gibi geliyor. Hayatta bir amacım yok. Geleceği düşününce heyecan ve istek duymuyorum. Geçmiş benim için bitmiyor. iyice kabuğuma çekildim yine. Kötü yönde değişmeye başlıyorum sanki. Sessizleştim. Güçsüzleştim sanki. Tek isteğim sevdiklerime bir şey olmasın. Rabbim onları hep korusun.

kocaeli vs sakarya

ikisi de değil. *

3 günde aşkım diyen sevgili

aşık olmadan sevgili olmuşlara garip gelen durumdur. ayrıl sen o sevgiliden, evet. ama sıkıntı sende olduğu için.

tc kimlik numarasını 2 2 2 2 1 şeklinde ezberlemek

genelde annemin dalga konusu olma sebebimdir. daha bugün yine dalga geçti. son 1 rakamı tek şekilde söylemeye utanıp 2 2 2 2 3 şeklinde söylemeye çalışıyorum artık. Bir arkadaşım var o her rakamı tek tek söylüyor.

akın öztürk

hakkında bilip bilmeden yarım yamalak bilgilerle entry girilmiş olan yaş üyesi paşadır. evet yaş üyesidir. "hava kuvvetleri komutanı" değildir. eski hava kuvvetleri komutanı, eski. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak çok kolay ama acınasıdır.

Ben bu adamın darbeci olduğuna ya da fetöcü olduğuna inanmıyorum. adama boşu boşuna işkence ediyorlar, mahfetmişler cidden kötü bir durum. adamın suçu ispatlanmadı, adam şu anda suçlu değil ne bu işkence?

komutanların ifadelerine bakılınca bu adamın anlattıklarıyla uyuşuyor. Mehmet dişli bizzat bu adamın hiçbir suçunun olmadığını, hatta adamın darbecileri vazgeçirmek için bağırdığını ve kızdığını söylüyor ifadesinde. Akın Öztürk kesin bir şekilde "darbeyle alakam yok, hulusi akar ile birlikte hareket ettim" demesine rağmen başka bir haber ajansı adam hakkında "darbe yapmak amacıyla hareket ettiğini itiraf etti." şeklinde yalan haber çıkarabiliyor. ben suçun bu adamın üzerine yıkılmaya çalışıldığı düşüncesindeyim. bir de "darbenin bir numarası" diye yazıp çiziyorlar gerçekten yazık. Bu adam olur da aklanırsa acaba babası yaşında adama bu işkenceyi yaptıkları için utanırlar mı?

müjdat gezen in falan başımıza sanatçı kesilmesi

Sanatçı olduğu içindir. Alakasız nedenlerden dolayı adamı karalamaya gerek yok. işinize gelse de gelmese de sanatcidir. hem de gerçek bir sanatçıdır. Güneş balçıkla sıvanmaz.

türk kızlarının cahil olması

Türk erkekleri atom parçalayıp uzaya çıkarken (!) doğrudur tabii ki.

tom ve jerry

Çocukluğumun pazar kahvaltısı misafirleridirler. Kediyle fare diyip severek izlerdik kardesimle. Pardon bir de babam var tabii.

Biz hala ailecek izliyoruz itiraf ediyorum. Babam hala denk geldikçe şu "road runner" denen çizgi filmi izler ve güler.

fransız şarkıcılar

Zaz iyidir. Dinlemeniz tavsiye edilir. Özellikle; la pluie, port coton, les passants... Siz sıradan hepsini dinleyin iste, hepsi güzel.