bugün

entry'ler (2341)

cumhurbaşkanlığı sarayına verilen ödenek

cumhurbaşkanının bile geçim sıkıntısı çektiği bir ülke olduğumuz gerçeğini idrak etmemiz gereken ödenektir.

şaka lan şaka almasaydılar 1000 liralık su bardağı. ayrıca sefasını sürdüğü yeter.

o keleşi size çevirmesini çok iyi biliriz

muş milletvekili burcu çelik'in kendilerini ve halkı sürekli tehdit eden akepe yalakası korucular için sarffettiği sözlerdir.
kadın haklı beyler. sen silahla milleti tehdit et, karşındakinin eli armut toplamıyor herhalde? o da sana silah doğrultabilir. ancak bunu yapmıyor. hala barış diyorsa, bir dön kendine bak. hem koruculuk nedir ya? şerefi olan adam pazarda soğan satar koruculuk yapmaz.

3 ermeni 1 roman mecliste

meclisin daha renkli olduğu belirten durumdur. en güzeli de hdp'li garo paylan'dır. ayrım yapmıyoruz tabi ki diğer vekiller de iyi ki varlar ama garo başka.

kalkan götlerin indiği gün

1,5 milyon türk kardeşimizin hdp'yi barajı aşırttığı gündür. yani dündür. 1,5 milyon türk hdp'ye, barışa ve kardeşliğe elini uzatmıştır. kürtlerin ve ezilen tüm halkların uzattığı eli tutmuştur. şimdi katil ve hırsızlar düşünsün. mazlumun ahını almaya başladığı gündür.

kürtlerin akp ye attığı tarihi kazık

elinde kuran, dilinde yalan, boğazında haramla gelip, katil işidcilere verdiği desteği inkar edip, diyarbakırda bomba patlatanlara kürtlerin attığı kazıktır. gelecek seçimlerde giderek de büyüyecek kazıktır.

mazlumun ahını alacağı gün

zalimin zulmettiği günden daha acı olacak gündür. (hz. ali)
türkiye'de bu tarih diliyoruz ki 7 haziran akşamı olsun. mercedes filo kuranlara bu gariban halk en güzel şekilde cevabı versin.

mazlumun ahı indirir şahı

7 haziran 2015 genel seçimlerinin özet cümlesi olacak sözdür.
hadi inşallah.

ben vatan haini değilim

şu yazıyı okuyup anlayacak ve küfür etmeden, pkk, terörist, yasin börü kelimelerini kullanmadan eleştirebilecek ulu sözlük yazarlarının sayısı 10 (on) kişiyi geçmeyecek, ''neden hdp'ye oy verdiğini anlatan'' yazar beyanıdır.

istanbulda hdp ye veren semtlerin özellikleri

genellikle entelektüel seviyeleri yüksek, okumuş etmiş insanların yaşadıkları semtlerdir.

erzurum hdp mitingi

selahattin demirtaş'ın sahneden konuşmasını normal şekilde yaptığı mitingdir. yaşlı nineleri bile taşlayan ırkçı-faşistlerin savunmasız 1 kişiyi de araç içinde benzin dökerek diri diri yaktıkları miting.
bu insanı yakanlarla, esir pilotu yakan işidiçiler ve sivasta insanları yakan kana susamış mahluklar arasında bir fark göremiyorum.

ayazağa

105 tane daha üniversite bile açılsa, bu mahalledekilere zerre faydası olmayacak mahalledir.
gecekondudan 10 katlı paratmana evrilmiş, yolu olmayan ve yüzbin insanın yaşadığı istanbul'un remsen küçük bir özetidir.
alt yapı sıfır ama mahallede elinde iphone'la gezen fakir fukadaradan bol bir şey yok.

2015 genel seçim tahminleri

hdp'nin barajı aşmadığı tüm kombinasyonların sonunun diktatörlüğe çıkacağı tahminlerdir.
%10.01 olsun bizim olsun.

batsın bu dünya

soma katliamıyla ilgili yapılmış 1 dakikalık videonun adıdır.
https://vimeo.com/127633391

onlar konuşur ak parti yapar

akepenin reklam sloganıdır. malum reklamlarda tiyatrocularla çalışılmış ve rol yapmaları istenmiştir.

alternatifinde rol yapmayan ve gerçek karakterlerin yer aldığı şu videonun izlenmesinde fayda vardır. (üzücü ama) https://vimeo.com/127633391

hdp dururken akp ye oy veren kürt

akepe'nin dini sömürme oyunlarına alet olmuş kürt olabilir.
yandaş kürt olabilir bir maddi beklentisi vardır.
feodal kürt olabilir, eşi dostu akrabası adaydır oy yabancıya gitmesin diye düşünmüş olabilir.

ancak bu seçimde sayısında ciddi düşüş olacak kürttür.

meral akşener

hakkında asıllı ya da asılsız bir kaset mevzusunun yapıldığı kadın siyasetçi.
kaseti varsa yoksa da bizi ilgilendirmez. özel hayat kişiye özeldir. bir kadın olarak bu şekilde itibarını yıpratacaklarını zannedenler kendi ağababalarının kasetlerini dinleyebilirler. ''alo babacım sıfırladım.''
meral hanımın hayatı özeldir kendisini ilgilendirir ama berikinin yaptığı milletin parasını çalıp dünyalık yapmaktır. bunu yaparken de halkı aptal yerine koyması da cabası.

soma

yeşil portakal adlı bir marklete giren dönemin başbakanının ki rte olur kendisi, bir vatandaşı yumruklarken, ''ne kaçıyorsun israil dölü'' diye bağırdığı acılı ilçe.

soma maden ocağı kazasından akp yi sorumlu tutmak

kaza olması için tüm önlemlerin alışnmış olmasına rağmen öngörülemeyen bir sebepten kayıpların veya zararların ortaya çıkması gerekir ancak soma bir kaza değildir. soma bir toplu cinayettir, kıyımdır.

o nedenle bu kıyıma göz yuman ve bir madende meydana gelmesi en muhtemel olay olan göçük ve patlamaya karşı yaşam odaları almayan şirket ile denetime giden müfettişler ve bu müfettişleri pışpışlayan devlet yetkilileri ,ki günümüz türkiyesindeki yoğun kadrolaşmaya bakarak hepsi akepelidir, sorumludur ve suçludur.

akepeyi sorumlu tutmamak için ortada bir neden yoktur. emir komuta zinciri içerisinde bütün bu memurlar akepelidir ve hükümete yakın işadamlarının hatalarına sessiz kalmaktadırlar.

kaza değil cinayet !

soma maden kazasından siyaset yapan insan

soma'da eşini kaybeden kadınlar için, çocuğunu kaybeden kadınlar için evlatlarını kaybeden kadınlar için sorumluların niçin hala ceza almadıklarını soran insandır.
enerji bakanından tutun da , buı işin fıtratında var diyen dönemim başbakanına kadar tüm sorumluların neden hala ellerini kollarını sallayarak gezdiklerini soran insandır.

301 insanın rant uğruna nasıl ölüme gönderildiklerini soran insandır.

hdp ye oy vereceklere ufak hatırlatmalar

yaklaşık 20 ilde milletvekili olarak birinci sırada alevi aday göstermişlerdir. akepe ile koalisyon yapacaklar diyenlere bunu hatırlatınız. barajı geçince 70 vekilinin 20'si alevi vekillerden oluşacak. sanmıyorum ki bu 20 vekil akepe ile bir işbirliğine yanaşsınlar. hani hdp'nin böyle bir yaklaşımı olmaz olamaz ama aklı almayanlara bir de bu yönden yaklaşmak lazım.