bugün

türk sinemasının eski ama unutulmaz jönlerinden biri. şu sıralar acı hayat dizisinde kenan imirzalıoğlu'nun babası rolünde oynamaktadır. an itibariyle bir yastıkta iki baş olmaz sözüyle vay be dedirtmiştir.
türkan şoray ile müthiş güzel filmler yapan jön. briyantinli simsiyah saçlar, delice bakan mavi gözler . yeşilçamın gelmiş geçmiş en yakışıklı jönlerindendir. salon filmlerinde çokca oynamıştır.
kabartma tozunun bile başaramayacağı bir kabarma gücüne sahip saçlarının üzerine bahriyeli subay şapkası takarak perdede salındığında gülmekten altıma işerdim. nasıl bir deniz kuvvetleriyse o artık.
gençliğinde ne ise yaşlılığında aynı olan aktör.
asıl adı "rüjdan tercan" olan aktör.
gençken balkan göçmeni olduğu aşırı belli olan,(lüleburgazlı) , yaşlılığında beyaz saçı ve sakalı ile tam bir noel baba olan sempatik adam.
tavuk götü saçıyla deniz subayını oynayan bir zamanların yakışıklı oyuncusu.( (bkz: genç subaylar rahatsız))
bir de 1994' te '' yatak sakin '' ve '' benim kanım deli '' ile bir süreliğine iyi bir çıkış yapmış bir şarkıcı vardı bu isimde.
türk sinemasının eski jönlerinden biri ama nedense bir kadir inanır bir tarık akan yada bir cüneyt arkın olamamıştır kendisi, tamam sevilir, sayılır halen de hatırlanır ama türk sinemasının en 10 jönünü sayın deseler aralarında olur mu orasını bilemem.

ayrıca aynı ismi taşıyan bir murat soydan'da 90'lı yıllarda çıkmış benim kanım deli isimli şarkısıyla o dönem iyi çıkış yakalayan bir popçu vardı.
soyu tükenen yakisikli ve efendi erkek kalibina sip diye uyan eski yesilcam oyuncusu.
yesilcam in fevkalade yakisikli jönü.
79.ncu yaş gününü çocukları, gelini ve torunlarıyla kutlamış.

görsel

http://www.hurriyet.com.t...0614634&utm_term=post
gidici...
Adama birşey olsan götten gitti mi diyeceğiz?
90'lı yıllarda patlama yapmış türk pop müziğe iki değişik şarkı kazandırmış şarkıcı. isimleri benim kanım deli ve yatak sakin idi.

--spoiler--
sana ihtiyacım olduğunda, kandırıp da kendimi, diyorum: '' dünya benim ''.
--spoiler--