bugün

eski filmleriyle yaran türkiyenin sayılı aktörlerinden...
imparator diye bir filmi vardı,bir mafya babasıydı bu abi, sonra vurulup hastaneye düşüyodu. hastanede karısızlıktan sürekli etrafa saldırıp yemek getiren hemsirenin suratına eşşek gibi tabldotu direk fırlatmıştı.
sonra imdadına kim mi yetişti? *
bonus reklamlarına kadar hastası olduğum adam...
jön..harbi jön..
yılanların öcü filmiyle gönlüme taht kurmuş sinema sanatçısı
(bkz: ağır abi)
bakışları ve motive eden msjları ile ünlü aktörümüz.
(bkz: deli kadir)
son zamanlarda her turlu magazin programinda boy gosterip hep ayni seyleri telaffuz eden * * * turk sinemasinin onemli aktorlerinden biridir.
kadirizm ideoloisinin kurucusu.
bence karizmasını büyük kısmını tatar ramazanfilmine borçlu olan sanatçı.
tatar ramazan ..
-buna kim inanır
-kadir inanır
diye igrenc espriye konu alan oyuncu
(bkz: igrenc espriler)
hekim oğlu türküsünü kadir inanır'ın yazdığı rivayet edilir.
(bkz: kadirizm)
an itibariyle kafası güzel bir şekilde televizyon makinasına bağlanıp osman yağmurdereli'ye bu osman yağmurdereli var ya osman var ya osman bu var ya osman diyen stüdyodakilerin anlamasıyla onlara soğuk terler döktüren aktör

(#310091)
lisedeyken bir sınıf arkadasımın adı ve soy adı.
hatta yıllıga da kadir inanır fotografı koydurmustu.
agır abiydi.
(bkz: seviyorum de)
hekimoğlu gibi bir halk türküsünü yazmak bir yana, iki cümleyi bir araya getirmekten aciz türkçesi ile kasılmayı karizma zanneden, içi kof, hafif abi. rol yapmayı bilmeyen, neyi yakışıklı bulacağını şaşırmış dayak-sever türk kadının gazıyla, yönetmenlerin "görünsün yeter" jönü yaptığı pabucumun aktörü. doğal kazma görüntüsü dışında hiç bir rolü oynayamayacağını bilmeden "homoseksüel rolü kesinlikle oynamam" diyen, "bütün karılar bana hasta" hastalığından muzdarip, komşusu olsan, karını kızını kaçınacağın maganda tanımına uyan, yiğeni soner arıca kadar mert olamamış errkek.

selvi boylum al yazmalım, yılanların öcü gibi filmler, o olmasa daha güzel olurdu.*
Bir noktaya sabit olarak bön bön bakmayı oyunculuk sayan tipiyle işi götüren * oyunculuk istemeyen işlerde rol aldığı için oyuncuymuş gibi görünen kişi
1982 den beri tüm dünya kupalarını yerinde izleyen aktör
yeşil çamın gelmiş geçmiş en karizma en yakışıklı en baba adamıdır kendileri kadir abi büyüksün.seni örnek aldı bu nesil hep.
kadir abiye sorarlar:
A:abi inanır mısın?
K:evet inanırım.
sms yoluyla motive etme yöntemini icat etmiş, geliştirmiş bir türk büyüğü.
-pis bir bataklıkta dövüşken bir horozmuşum.. delikenlilik mertlik adına ne yaptımsa rezillikmiş meğer...
bu repliği gayet ciddi söyleyebilen jön..
ismini hatırlayamadığım bir filminde geçen bir sahneyle beni koparmış karizmatik aktör.
sahnede kadir inanır'ın sevgilisi olan kadın ona seni seviyorum der ve şöyle devam eder;

- seni seviyorum !
+ * bir daha söyle.
- seni seviyorummm!!
+ nnbir daha söyle!!
- seni seviyorum!!! *
+ * yalan konuşuyorsun öleynnn!!! yalannn!*

hem kadına zorla seni seviyorum dedirt sonrada yalan konuşuyorsun de ancak kadir abi yapabilirdi zaten. *