1. 3367.
    ne böyle senle ne de sensiz,
    yazık yaşanmıyor çaresiz...
    2 -1 ... duvar
  2. 3368.
    Yanarım bir sigara gibi küllerim dağılır..
    Sönerim çünkü ateşim izmarite dayanır..
    2 ... thelifefuck
  3. 3369.
    ilk baş döndürücü olması çeker seni kendine sonrasında her derdin bir bahane olur onu yakmana.
    1 ... meczupmuhendis
  4. 3370.
    Sağlığa zararlıdır.
    1 ... alpertunna
  5. 3371.
    hayatımdan çıkarmış olduğum...
    çok özlediğim...
    çok sevdiğim...
    geri dönmek istemediğim ama dönme potansiyelimin olduğunu bildiğim...
    alkolün yanına en çok yakışan...

kısacası eski sevgilim gibi bir şey benim için.
    adama mesaj atma/arama eğilimi gösteriyorum 2 gündür. henüz atmış ya da aramış değilim. ama bunları yapma potansiyelim var. yapmasam da var...

ikisine de geri dönmek istiyorum, biliyorum.
    ama ikisi de uzun vadede beni öldürüyor. kısa vadeyi düşünüp küçük hesap yapma dönemi de kapandı...

tanım: zararlı olduğu kadar sevilen. çok özlenen.

Edit: eski sevgilim mesaj attı sözlük! Böyle bir şey olamaz...

edit 2: bir gün gelir herkes kendi yoluna gider, her şey nasıl başladıysa öyle biter mode on.
    3 ... hayatimstrat
  6. 3372.
    vazgeçilmezim dediğim şey. her şeyi hayatımdan çıkarırım ama onu çıkaramam artık sanırım.
    1 -1 ... soundofsilence
  7. 3373.
    kullananların kendilerince sebeplerinin bulunduğu tütün ürünüdür. üç dürüst dert ortağından biri olma özelliğindedir. diğerleri için:

(bkz: kitap)
    (bkz: aile)

kaç yaşında olunursa olunsun yukarıdaki dert ortakları daima dürüsttür. aile haricinde insan insana katlanamadığından bu noktada devreye kitaplar girebilir. ancak bence kitapların da sınırı bir yere kadardır. o zaman tek çare sigara gibi görünür.
    1 ... yorgun memleket
  8. 3374.
    Bir boka faydası olmayan zararlı duman.

Tamamen psikolojiktir.
    ... nickini vermek istemeyen uuser
  9. 3375.
    erkek olarak mustafa Ceceli, kadın olarak intizarı tercih eden Sinem gedik zevksizliğine bir tane yaktığım tütün yumağı.
    2 -2 ... icimdeolenbirivar
  10. 3376.
    En büyük zehir taciri olan devletlerin mükemmel vergi kaynağıdır. Özellikle ülkemizde türlü yasakların üstüne sigaraya büyük vergi yükü bindirilerek sözde tüketim azaltılmaya çalışılıyor.

Ben de kullanıyorum ama yapılanları tasvip etmiyorum, zehir olduğu kesin olan ve içinde 6000' den fazla çeşitte madde bulunduran bu ne idüğü belirsiz şeyle ciddi bir şekilde savaşmak yerine gelir kapısı haline dönüştüren devletlere lanet olsun.
    1 ... galantuomo