bugün

ben sayfasında yazarların en beğendikleri entryleri koyabilecekleri bölüm. entry'leri oylarken "budur işte" işte butonuna basılarak listeye beğenilen entryler eklenir. listedeki bir entry gene oylama yaparken ekrana gelen "çıkar bunu" butonuna basılarak listeden çıkarılabilir.
süper bir yenilik. zall'ın son bombası. *

editox : acep bu üstat, bilinçli koyulmuş bir sıfat mıdır? (bkz: üstad)
yeni eklenmis buton. birde bu buton un sukela ya da eksi butonlarin yaninda olsaymis daha leziz olcakmis. ayrica misal x yazar benim bir entrymi favori olarak eklemisse onu da gormemiz daha guzel olur.atiyorum x yazar william butler yeats basligindaki entrymi gormus, ona da iste budur ustat demisse gozukmesini isteriz.
budur işte butonunu yakalamak için büyük bir hızla hareket etmek gerekir. dikkatiniz dağılmamalıdır. tam o saniyeyi yakaladığınızda;
anne:kahvalttıııı hazırrrr
-hasss yine kaçırdımmmm
diyebilirsiniz. bu işlev çok güzeldir.şimdiden kendi himayeme almaktayım entryleri. **
zallın reflekslerimizi geliştirmek için tasarladığı buton. ben üçüncüde ancak yakalayabildim. ancak alıştıktan sonra her defasında yakalayabiliyorsun. zorluk derecesini yükseltçem ama o butonu bulamadım.
sadece, eskilerin quake oyununda çok iyi rail silahı kullananlarının veya yeni nesilden counterstrike oyununun pirlerinin kullanabileceği bir tuştur.
takdir edilesi yenilik
(bkz: gün geçmiyor ki uludağ sözlükte bir yenilik olmasın sayın seyirciler)
yakında hareketli işte budur üstat butonu devrede. 3 saniye içinde yakaladınız yakaladınız. yakalayamadınız o size hareket çekiyor.
(bkz: hodri meydan)butonu. *
(bkz: işte budur ustat butonuyla mesaj vermek)
3. nesil yazar
düzeltme: değilmiş lan...

efenim ben bir dene ekledim, kendi hissiyatıma en dokunanını ama, şimdi yanlış mesajlar da vermek istemiyorum. şimdi beğensen yukarı tükürdün diyelim bıyık var. beğenmesen aşağı tükürdün diyelim sakal var. o sebeplen sankim çok da kullanışlıymış gibi gelmedi bana. eklediğim niye ekledin diyebilir. eklemediğim niye eklemedin diyebilir. futbol takımı tutmak gibi olmuş bir nebze... ulan adamın yüzüne gülüyoz ama, ardından herşeyini eksiliyorsak n'olcak mesela...
benim önerim bunu kaldırsınlar oraya güzel bir hatun resmi koysunlar altına da işte budur üstad yazsınlar. haklısın azizim demezsem şerefsizim.
(bkz: peki zeki müren de bizi görecek mi)
aslında kim kimi seviyor, kim kimi okuyor, kim kime helal olsun diyor zaten herkes biliyor ama resmi olsun imzası olsun diye yapılmış yeni bir atraksiyon. hani montajelemanın helal olsun dedirten entrylerinin php vs eklenmiş buton olmuş bir üst versiyonu.

benim aklıma takılan ne kafasına vuracağım plastik canavarların çok hızlı inip çıkması ne de kazanacağım hediye ne de panayırda kaybolup anons edilmem ne de başkasına ne durumu. beni düşündüren kısmı sözlük fasilitelerinin çatdanak ortaya çıkması. hani haberimiz yok bişiy yok. yok olur mu olmaz mı, fikir teyattisi yaapılmış mı, fizibilite araştırması yapılmış mı, bütçe ayrılmış mı, sonra ilk yağmurda yolları sel basmasın durumu. genel itibariyle yeniye herkes önce tepki verir zamanla buna da alışır. ben şu an tepki dönemindeyim.
hoş bir seçenek denebiilir. ancak bunun yerine en kotu entrylerimi göreceğim bir seceneği tercih ederdim. birde kullanması biraz zor bir yere konmuş.

(bkz: sozlukle ilgili istekler)
olmuyor, yakalıyamıyoruz.
sabahtan beri itinayla açığını arayıp sayılanlar dışında kıl olduğum bir numarasını daha yakaladığım fasilite.

efendim çok naçizane ben de insanım ve benim de ekşi butonum var. neyse yine geçiyordum baktım zeka özrülü bir entry kötü oylayayım dedim, böyle damarlarım kabardı nihahaha eşliğinde kötü butonuna basma eylemi gerçekleştiriyorum. ama o da ne çıkan sikrinde budur işte yazıyor!! nasıl lan işte budur üstat favorilerimizi listelemiyor muydu lan dedim kendime. yoksa sıçmışsın lan üstat diye bir fasilite de hazırlanıyor haberimiz mi yok lan.
inadına (bkz: üstad)

Noktalama işaretinden sonra boşluk bırakmadık diye bizi uyaran sözlük yönetiminin yediği halttır. Ahkam kesmek için önce bunu hak etmek gerekir.
`http://www.tdk.org.tr/yazim/default.aspadresinden yazımı kontrol edilebilecek tümcedir. "üstat" sonu süreksiz sert "t" ünsüzü ile biten bir kelime olduğu için, eğer sonuna sesli harf ile başlayan bir ek gelirse sonundaki ünsüz "d" harine dönüşür. bunaünsüz yumuşaması` denir. eğer bilinmiyorsa, hakkında ahkam kesilmemelidir.
(bkz: vay anasini)
(bkz: guess the gadget)
sözlükle ilgili isteklerimden bir diğerinin de uygulamaya konulmuş hali; (#343127) ve diğeri (#520049). bu ne hizmet böyle, yeter utandırmayın insanı yahu? gerçi hızına yetişmek için çok iyi konsantrasyon olmak lazım ki tıklatalım iki. 6.5 ten 7 veriyor, kanaati hız mevzusundan sonraya bırakıyorum.
sozluge hep yavaş denilmesiyle oylama kutusunun göz kırpıp gitmesi arasında bir zıtlık yaratan,şaşırtan hızlıca kutucugun cıkacagı yere pusuya yatıp yapılabilen özellik.
(bkz: kaçan balık büyük olur)
adam kendini aşmış kardişimmmm dediğiniz olaydır.
kendi entry'mi koyarak, megalomanite örneği sergilediğim fasilite. *
güncel Önemli Başlıklar