bugün

genel baskan adayi olsun, kongreyi basar oy veririm. o bicim biri iste.
deniz baykal'a dönüp övgüler dizmeseydi evet budur denilebilecek türden bir konuşma yapmıştır.

ama kaybetti neticede.
bülent arınç değildir öncelikle. bu noktayı bir ayırın. ortada baykal a yalanma diye bir şey söz konusu değildir.

civanım baykal ın gözleri morardı dememiştir.

deniz baykal diyince hüngür hüngür ağlamamıştır.

türk siyasetine lazım olan cesur, doğru söyleyen, dürüst ve adam gibi konuşan insandır.
hayır, adamın söylediklerine yalan demiyorsun, yanlışsın demiyorsun; artist, şovmen gibi ithamlarda bulunuyorsun.

(bkz: akp ye oy vermeyen ağaç taşlarınır)
akp'yi ayar manyağı etmiştir, ve bunun üzerine akp ayar manyağı olmuştur.
kendisini yaptığı muhteşem meclis açıklamasının ardından çözüm getirmemekle suçlayanlar var. adam otobüslerle yüce divana gidilecek vakitten bahsediyor yahu konuşmanın sonunda, bundan kral çözüm mü olur? ülkeyi topyekün yabancı sermayeye satanlara karşı birinin illa ki çıkıp çözüm önerisi mi getirmesi lazım. helal olsun vallahi doğruları söylüyor, eee çözüm yokmuş. tamam deniz baykal'ı övmese daha güzel olacaktı da adamın basiretsiz yönetim anlayışını övmedi ki, hükümetteki mevcut bakanlar ve başbakanın 3-4 katı süredir siyasi arenada olmasına rağmen cebini doldurmamış olmasını övdü. çıkıp delikanlı gibi mal varlığını açıklayabilirken bu adam, rte'nin gemilerinden, çocuklarına burslarından bahsetti. çözümmüş? çözüm için allame-i cihan olmaya gerek yok!
ak partinin sadece parmak kaldır indir makinası olan milletvekillerine güzel bir ders veren yalova milletvekilidir. ak partililer tarafından topa tutulmuştur. çünkü gerçekleri dile getirmiştir.

uyuttukları milletin uyanmasından korkan ak parti zihniyetini, meclis ortamında sadece homur homu etmelerini sağlayan miletvekilidir.

ayrıca baykal'ı bile bir an ürkütmüş olan kişidir.
yaptığı konuşma internet sitelerinde tıklanma rekorları kıran yalova milletvekili.

http://www.milliyet.com.t...188686/default.htm?ver=60
helal olsun insanıdır. alkışlarım kendisine yürekten gitti.
konuşmasını yaptıktan sonra gerçekten o kürsüden istifasını vermesini isterdim, kokuşmuşuz hep beraber diyerek.
balyoz planı/#7090463
Mecliste tokat niteliğinde bir konuşma yapan milletvekilidir.Belki birçoğumuzun zaten bildiği şeyleri dile getirmiştir fakat dile getiriş şekli bu konuşmanın bu denli tutulmasında çok büyük bir etken olmuştur.Gayet düzgün bir üslub,sinirli fakat aşırılığa kaçmayan vücut dili ve artık yeter tarzındaki dinleyiciye yaydığı pozitif duygusu.

Ama şu konuşmanın ardından dahi adama laf edenler olabiliyor,artist diyenlerimi ararsın,şov yapıyor diyenlerimi hadi onu birşekilde anladım bazıları fanatiklikten öyle körelmişki adamın dediklerini dahi yanlış buluyorlar.inanırmısınız biraz önce bir sitede bu konuşmanın altındaki yorumları okuyordum birisi çıkıp uzun uzun ve dahasıda ciddi ciddi yapılan özelleştirilmelerin satılan kurumların doğru bir politika olduğunu yazmış,yok artık bu kadarıda olmaz ya.

-Birtane fabrika kurmadınız,hep sattınız toplam sattığınız türk kurumu sayısı 721(sanırım). diyor...

* Artık yeni modern yaşam satış üzerine kuruluymuş,fazla para verene satmaktan başka doğal birşey olamaz. deniliyor

-Jeep'lere bindiniz,orman içindeki villalarınızdaki havuzlarda yüzdünüz zenginleştiniz ve yandaşlarınızı zenginleştirdiniz. diyor...

*Keşke herkes jeep'lere binebilse,herkes havuzda yüzebilse bunları yapmak ayıp değil diye aptalca bir karşıt düşünce ortaya koyuluyor.

-Türkiye zenginleşmiş bu ülkede 10 milyon yeşil kartlı var 9 milyon emekli var 6 milyon işsiz var bunlarmı zenginleşti ? bağkur primini ödeyemeyen esnafmı ? ürünü dalda kalan çiftçimi ? kim zenginleşti kim ? bu ülkede zenginleşenler var, doğru gemiciğini yürüten kaptanlar var bu ülkede, bunları biliyoruz. girişim dehası bakan, başbakan, cumhurbaşkanı çocukları var ama sizin yatacak yeriniz yok, bunu unutmayın. " diyor...

*Evet türkiye zenginleşti dış ticaret hacmi ne kadar artmış bak, ayrıca dünyadada işsizliğin olmadığı bir ülke yok. diyorlar.

Muhalefete bu kadar kin besleyip akp'nin apaçık yanlışlarını bile kabullenemeyen ve bunu çevirip sözü tekrar ince'nin yaptığı eleştiri sebebi ile ona dayandırıp artist vs. gibi cümleler kullanan insanlar bu ülkede olduğu müddetçe tayyip rejiminden kurtulmak zor görünüyor.
'kral çıplak!' diyen kişidir.
başkan - sayın ince, süreniz doldu. size ilave süre veriyorum, lütfen konuşmanızı tamamlayın.

mehmet ali şahin' in bile çok hoşuna gitmiş konuşma devamını istiyor.

bkz:adam ne güzel konuşuyor di mi recep?
tbmm konuşmasında
''abd'den korktuğunuz kadar allah'tan korksaydınız bu milleti bu hale getirmezdiniz!''
diyerek tüğleri diken diken eden, ayakta alkışlanacak, chp yalova milletvekilidir.
arthur zico ya benzeyen milletvekili. * *
siyaset meydanı'nda el indirme-kaldırma makinesi olan avni doğan'a vekillik dersi vermektedir.

avni doğan kendisine çok hafif gelmiştir zira avni doğan kendisinin söylediği hiçbir şeye doğru düzgün cevap verememiştir.
tv'ye çıktığı için eleştirilen zat. arkadaş ne yapacaktı? "ben onurlu olmalıyım, tv'ye çıkıp onurumu zedeleyemem" diyip kıçını kırıp oturacak mıydı evinde? bu mudur milletin vekili? çıkıp konuşmayanlar, susanlar, görmezden gelenler yüzünden bu memleket bu hale gelmedi mi? sesi çıkan adama niye sus diyorsunuz?
avni doğan'ı sağlı sollu somut örneklerle mat etmiş milletvekili.

avni doğan, "bunlar olabilir" "ehehe tabi evet olabilir" "ehehe zanediyorum bunu yapacak olan yoktur" "ehehe kem üm kem" şeklinde cevaplar verebilmektedir kendisine.

yürü be muharrem...
show tv de ali kırca nın konuğu olarak esip gürlemeye devam etmektedir. mecliste 10 dakikalık konuşmasını ezberdenmi yaptı hakikaten mi bilgili bize test imkanı vermiştir.
Çok güzel, çok da doğru ve dobra bir şekilde konuşmaktadır.
an itibarı ile siyaset meydanında atıp tutmakta, avni doğan adlı dürüst milletvekili sorularına gerçekci cevaplar vermekte, muharrem ince adlı milletvekili an itibarı ile domates gibi kızarmaya yüz tutmuştur.

daha birkaç haftaya kadar kimse adını bilmezken tbmm. de yaptığı basit, sığ, gerçekçiliği olmayan konuşmasıyla gündeme oturmuştur, bu milletvekili bu kadar dürüst kişiliktide neden bu zamana kadar kimsenin haberi yoktu? chp li birçok milletvekili gibi eline aldığı asılsız belgelerle nasıl gündem yaratırım diye uğraşan yalova milletvekili. komplo teorisi üretmekten başka meziyeti yoktur.

önümüzdeki yerem seçimlere kadar bir çok tv programında karşımıza çıkacağından adım gibi eminim sonra istanbul büyükşehir belediye başkanlığına aday olur daha önce kemal kılıçdaroğlu gibi havasını alır ve gündemden düşer. olay bundan ibaret.
avni doğan'a, "ben deniz baykal'ın dokunulmazlığının kaldırılması için imza vereceğim, siz recep erdoğan'ın dokunulmazlığının kaldırılmasına imza verebilir misiniz?" şeklinde sorduğu soruya "hayır" cevabını alan milletvekili.

komplo teorisi üretiyormuş, adam bütçe görüşmelerinde mecliste aleyhte konuşma yapan son milletvekiliydi ve iktidar partisinden bir kişi bile en azından "sataşma var" gerekçesi ile çıkıp cevap verememiştir.
görmemişlerin milletvekili..
kılıçdaroğlu nun eli yüzü düzgün modeli..
akp'ye 7 yıllık ikdidarındaki icraatları pembe gözlük takmadan özetleyen saygıdeğer milletvekili.
sitelerde yayınlanan komik bir meclis videosuna sahip şahıs. tüm akp karşıtı insanların ağzına doladığı cümlecikleri bir kağıda yazarak, okuyan bir milletvekilidir. örnek vermek gerekirse, gemi olayı, jip olayı , havuz olayı, yok efendim birisinin evi yanmış, neden yangın tüpü koymadınız evine? ya arkadaş bu kadar saçma şeyleri nie gündeme getiriyorsun? jip falan nedir ya, 70 bin lira. bu iftira attığı kişilerin sadece milletvekili ya da bakan olduğunu mu sanıyorsunuz? aç adamı milletvekili yaparlar mı? gel gelelim 2. mevzuya. baykalı da eleştircem tavırlarına girdi orada, baykal tırstı napıyon lan kendine gel. o da haklı adam coştu durduramıyoruz.* lan şimdi banada sallıcak bu dedi, neyseki iyi toparladı kılıçdaroğlunun yaptığını yaparak biat etti. hadi bakalım showmen vekil seni ben 2011 sonrasıda göreceğim. özletme kendini tamam? görüşürüz.
Günümüz aydınlarından biridir.Böyle milletvekilleri oldukça ülkemiz kazanacaktır.
güncel Önemli Başlıklar