1. 11.
    ülkenin yarısından fazlasının hislerine tercüman olmuş kişidir.
    ancak;

--spoiler--

chp'ye de sataşacağım size ne dedikten sonra yaptığı ironi ve iğnelemesi başta söylediklerinin güzelliğini bir nebze azaltmıştır
    asıl önemli olan yer ise deniz baykal'ın el hareketidir. chp'ye sataşacağım dedikten sonraki baykal'ın napıyosun olm iyi gidiyosun sakın öyle birşey yapma şeklindeki el hareketi gözlerden kaçmamıştır.

--spoiler--
    14 -3 ... pandahayvani
  2. 12.
    daha önce defalarca söylediği şeyleri, tayyip efendi hazır meclisteyken yüzüne karşı da haykırma şansı yakalamıştır.

söylediği şeylerin hepsini "somut" şekilde dile getirmiş, buna karşılık akp sıralarındaki "el indirme-kaldırma makineleri" ancak "homur homur homur" sesleri çıkarabilmiştir.

ha gelelim mevzunun özüne, buraya bu adam hakkında ileri geri konuşacak yavrucanlaradır lafım, eğer söylediği cümleleri ve kelimeleri geçtim, tek harfini dahi yalanlayamayacak adamlar bir zahmet parmaklarını yorup da angut angut yazılar yazmasınlar.

ha varsa söylediklerini yalanlayacak eleman, elini öper "haklısın ağbi" derim.
    15 -5 ... paleface
  3. 13.
    akpli vekiller kemalistler kadar küfürbaz olmadıklarından ancak homurdanmışlardır.

şimdi bu adam çaresiz kemalistlerin yeni kılıçdaroğlusu olarak günlerce gözümüzün içine sokulacak yazın bir kenara. yeni bir yüz ve tahrip olmuşluğu yok. deniz baykal'ın keyfi yerindeydi dikkat ettim o konuşurken. yeni bir piyon buldu gülmesin de napsın.

söylediklerini kemalist kız arkadaşlarımın baskılarına dayanamayarak izledim. beklediğim gibiydi. 12 yaşındaki bir çocuğun zihinsel neden sonuç ilkeriyle uyuşan şeylerdi. ve 80 yıldır kemalistlerin söyledikleri kabak tadı veren şeylerdi. ülke bölündü, yabancılara satıldı gibi bağnaz düşünceler.

heyecana gerek yok.

chpli ise bir insan ve kemalistse insan heyecanlanmıyor biliyor çünkü neler diyeceğini. olay tamamen yeni bir yüz olması. gerisi fasa ve fiso.
    6 -52 ... abi deme lazim olur
  4. 14.
    takım tutar gibi akpyi destekleyenlerin söylediklerinden bişey anlamayacağı(!) milletvekili.

ne demiş mevlana: ne kadar söylersen söyle söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır.
    20 -7 ... yzrczr
  5. 15.
    "amerika'dan korktuğunuz kadar allah'tan korksaydınız, bu memleketi bu hale getirmezdiniz" gibi kral bir ayarla akıllarda kalacak milletvekili.
    10 dakika boyunca o konuştu ben rahatladım, tayyip'in bozarmış suratını gösterdiler ben keyiflendim. hele ki konuşmanın sonuna doğru kendi partime de sataşacağım dediği vakit epey heyecanlandım, tam alnından öpmek için ayaklandım ki çok geçmeden söz konusu sataşmanın baykal'ı yıkama yağlama çalışmalarından ibaret olduğu anlaşıldı ne yazık ki.
    akıllarda kalan diğer bir detay ise;

-spoiler-

ince'nin kendi partime de sataşacağım dediği vakit, baykal'ın panik içinde el kol yapıp "hele bir ağzını aç, bitiririm oğlum seni" tarzındaki bakışları.

-spoiler-
    7 -1 ... sifresini unutan da vinci
  6. 16.
    (bkz: amerika dan korktuğu kadar allah tan korkmayan akp)
    6 -1 ... isimde gucumdeyim
  7. 17.
    dünkü konuşmasıyla koca meclisi sallayan mileltvekili.

ak parti'nin teröristlere işletip, işçilere, sendikacılara işletmediği demokrasi anlayışını da gözüne sokmuştur.
    8 -3 ... onurude
  8. 18.
    lise öğrencisiyken otostop çekip arabasına bindiğim insan. tabii o zamanlar öğretmen ve dershaneciydi. şimdi milletvekili ama hala babacan.
    11 -1 ... perhan dujmovic
  9. 19.
    2002 yılından 2010 yılına 8 yıllık akparti'den manzaraları kısaca ,güzelce özetlemiştir.
    7 -2 ... donnie darko
  10. 20.
    "11 dakikada 7 seneyi özetlemek" gibi bir rekorla guinness rekorlar kitabı'na girmeyi hak etmiştir.

bir ara sadece ve sadece "homur homur homur" sesi çıkaranlara kabuklu yemiş atacak zannettim ama ayarı yeterli buldu kanımca.
    15 -5 ... paleface