bugün

entry'ler (796)

zübük filmine imdb de 10 puan vermek

lan her yerde destek gören kampanya burda ne biçim eksi aldı amk.

sokayım uludağ'a da sözlüğüne de amk yobazları ben gidiyorum

zübük filmine imdb de 10 puan vermek

2 eksi alan kampanyadır. inci'de de sadece 2 eksi aldı aynı kişiler misiniz lan.

zübük filmine imdb de 10 puan vermek

inci'de zaten dün tarafımca başlatılan kampanya. 13 sayfa oldu ama burda hala tık yok. *

zübük filmine imdb de 10 puan vermek

giderek büyüyen, medyada yer alması beklenen bir kampanyadır. burda destek görmemesi üzücü.

zübükeimdbde10ver

her duyarlı yazarın twitter'da yazması gereken hashtag'dir.

zübükeimdbde10ver

günümüz iktidarının vahim bir özeti olan 1980 yapımı aziz nesin&kemal sunal filmine hak ettiği değeri vermek için oluşturulan bir twitter hashtag'idir.

(bkz: zübük filmine imdb de 10 puan vermek)

zübük filmine imdb de 10 puan vermek

her zaman kıymetli olan filme hak ettiği değeri vermektir.

arkadaş adam 1961 yılında bugünü yazmış. üstelik filmi izlerseniz tam da o dini kullanma olayını anlatıyor, iç yüzünüzü gösteriyor. neden korkuyorsunuz filmin dikkat çekip izlenmesinden?

o ölü adamlar bu filmi yıllar sonra da olsa insanlar izleyip aydınlansın diye yazıp çektiler.

zübük filmine imdb de 10 puan vermek

inci sözlük'te destek gören kampanyadır. burda kimseden ses çıkmaması acaba uludağ sözlük şakirt yuvası mı sorusunu akla getiriyor.

edit: başlığa yazan duyarlı arkadaşlar eyvallah.

zübük filmine imdb de 10 puan vermek

(bkz: zübük)
(bkz: aziz nesin)
(bkz: kemal sunal)

akp lilerin hiç uğramadığı başlıklar

(bkz: zübük filmine imdb de 10 puan vermek)

gezi eyleminin sembolünün amerikalı çıkması

amerika'nın kıçının dibinden ayrılmayan bir hükümet için şaşırtıcı değildir. zübüklük başa bela.

(bkz: zübük filmine imdb de 10 puan vermek)

zübük filmine imdb de 10 puan vermek

celal ve ceren'e sırf geyik olsun diye 1 puan veren 30 bin kişi devreye girerse medyada bile yer alacak harekettir. böyle ciddi bir mevzuda da herkes oy vermeli.

zübük filmine imdb de 10 puan vermek

aziz nesin'in 1961 yılında yazdığı, kemal sunal'ın 1980'de oynadığı bu başyapıtı zirveye taşımaktır. filme hak ettiği değeri vermektir. günümüz iktidarının birebir kopyası gibi olan bu müthiş eserin dikkat çekmesini ve herkesin izlemesini sağlayacak bir hareket olur.

kanal 7'de stv'de falan her gün kemal sunal filmi vardır ama bu film gösterilmez *. çünkü aziz nesin'den ve kemal sunal'dan korkuyorlar aslında, zübüklerin gerçek yüzünü görmemizi engellemeye çalışıyorlar. hem kemal abimizin hem de aziz abimizin kemiklerini sızlatıyorlar.

filme 1 puan verecek olanlar da çıkacaktır elbet ama onlar hayatlarında ilk kez kemal sunal'ı karşılarına almış olacaklar. olsun siz ayrılın biz kemal abimize de aziz abimize de sahip çıkıyoruz.

http://www.imdb.com/title/tt0253991/?ref_=fn_al_tt_1

not: imdb üyeliği olmayanlar sign in bölümüne tıklayıp facebook'la giriş yaparak oy kullanabilirler. oy vermenize rağmen oy sayısının değişmemesine aldanmayın bi süre sonra birden artıyor*.

twitter hasgtagi: #zübükeimdbde10ver

not: yukardaki hashtag ile twitter'da yazmak çok önemli, oy veren herkes bunu yapmalı. unutmayın gezi parkı direnişi için ordan örgütlenildi, ve orayı baş belası olarak niteleyen bir başbakanımız var. hashtaglerden bile korkuyorlar.

ahmet kaya

15 yılda 200'e yakın şarkı yapmış. ilk albümünden son albümüne doğru dinliyorum dünden beri. iki günde tüm şarkılarını dinledim. 200 şarkının 130-140 tanesi bana göre şaheser niteliğinde, türkiye'de her zaman hit olabilecek düzeyde. böyle muhteşem bir sanatçının ucuz milliyetçiliklerle harcanıp öldürülmesi çok acı. sadece 15 yılda bu kadar müthiş eserler vermesi, her gün yabancı müzik dinleyen beni şaşırtıyor doğrusu, türkiye'de onun gibi besteci ve yorumcu yok. yaşasaydı türkçe müzik çağ atlardı.

ahmet kaya

inci sözlük'te hakkında şöyle güzel bir anket yapılan sanatçı:

http://inci.sozlukspot.com/e/36304123/

oylamaya katılmak isteyen uludağ sözlük yazarları bana pm yoluyla sevdikleri şarkıları söylerlerse inci'deki hesabımdan başlığı açan arkadaşa iletebilirim.

ah ulan ahmet kaya

ahmet kaya'nın muhteşem bir sanat adamı olması sebebiyle* "keşke böyle yitip gitmeseydin, biraz daha dayansaydı kalbin be gözüm" formatlı bir yakınma cümlesidir.

ah ulan ahmet.. şimdi sen tamamen gittin ve bir daha olmayacak mısın...

ahmet kaya

"bir gün birileri nasılsa kürtçe bir tek şarkı söylemek isteyen bir adamın hiçbir ülkeyi bölmediğinin öyküsünü yazacak, ve bu öyküyü okuyanlar şarkı söyleyen insanlardan ve şarkılardan korkulmaması gerektiğini anlayacaklardır. ben klasik bir kadere teslim olmak istemiyorum, ve öldükten sonra değil şimdi anlaşılmak istiyorum.."

ahmet kaya

hoşlandığınız kızın sizinle birlikte olmak istemediğini gecenin bir yarısı anlıyorsanız, tek teselliyi onun sesinde bulursunuz..

"sen bir suydun sen bir ilaçtın
hoşçakal iki gözüm, hoşçakal
hoşçakal canımın içi, hoşçakal"

hiç kimse bana siyasetle gelmesin. ulan yüreğimin bam teline öyle bir dokunuyor ki adam. sanki "siktir et be oğlum, takma kafana" diyerek rakı tokuşturuyor şu an. ah be ahmet abi. ölsen de şu an yanımdasın biliyor musun..

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

gülmekten altıma sıçırtan adam. aynen devam hacu.

ahmet kaya eşliğinde rakı içmek

artık gerçekleşemeyecek durumdur. eğer rahmetli yaşasaydı, kendisiyle karşılıklı iki saat rakı içmek için hayatımın beş senesini almalarına razıyım. beş sene az yaşayayım ama ahmet kaya sazıyla karşımda şarkı türkü söylerken ben rakımı yudumlayabileyim. belki öbür tarafta bir ziyafet çeker bize, belki de yusuf hayaloğlu'yla yeni besteler yapmışlardır..