bugün

entry'ler (683)

mustafa kemal atatürk

Atatürk sevgisi çok farklı bir sevgidir.

Anne - Baba sevgisine benzemez.
Çocuk sevgisine benzemez.
Eş/Sevgili sevgisine benzemez.
Torun sevgisine benzemez.

Ne bunlardan büyük ne de bunlardan küçüktür.

Atatürk sevgisi öğrenilmez.

Atatürk'ün hayatını öğrenirsin, fikirlerini öğrenirsin, ideallerini öğrenirsin, öğütlerini öğrenirsin,
Sevgisini öğrenemezsin.

Atatürk sevgisi bir insanın içinde vardır ya da yoktur.

Atatürk sevgisi yarıştırılmaz.

Ben daha çok seviyorum sen daha az seviyorsun kavgası yapılmaz.

Bu coğrafyada yaşıyorsan ona layık olmaya çalışırsın.

10 Kasım 1938 öldüğü gün değildir.

Koyduğu hedefi gösterip o zamanki ve daha sonra gelecek herkese aynı anda " Hadi çocuk! ben artık yoruldum. Bundan sonra o hedefe hep beraber gidin" dediği gündür.

Sana oyuncak alan, çikolata alan, çeşitli ucuz/pahalı maddi/manevi hediyeler veren birini pek tabi seversin.

Atatürk sevgisi sana en zor görevi veren kişiyi sevmektir.

Bu sevgiyi öğrenemezsin, kıyaslayamazsın, yarıştıramazsın. Bu sevgi sende ya vardır ya yoktur.

O yorulduğu yerde dinlenirken sana-bana-hepimize düşen görev, dinlendiği mesafeden hedefine olan uzaklığı açabildiğince açmaktır.

Huzur içinde dinlen Atam.

Seni sevenler olarak farkı açmaya çalıyoruz. Açacak kişilere yol göstermeye çalışıyoruz.

selçuk inan

Selçuk inan = Bal yapmayan peygamber devesi. arı olsa diyecem ihtimali var. ama yok. deve.

15 mayıs 2016 fenerbahçe cska moskova maçı

Obradoviç;
Cersei
Joffrey
Bobby
Bogdan
Vesely
Ilyn Payne

2016 eurovision şarkı yarışması

geceyi şöyle bir toparlayacak olursak..

izlanda mı yoksa Avusturya mı diyip son anda izlanda'yı koyduğum ( never forget hatrına) ilk 10 listemde 9'da kaldığım ilk yarı final olmuştur.

Yunanistan'ın saçma ötesi şarkısına "abi bi de dansçı koymamız lazım napalım?" diyip orijinal gruptan elemanın birini çıkarıp yerine dansçı koydukları, yetmemiş gibi ona şarkı söyletmeler, o da yetmemiş gibi dansçıya eşlik edecek diğer solist abinin dans kalaslığı ile birleşince finale kalamamaları çok da iyi oldu çok da güzel oldu tamam mı ?

çek cumhuriyetine sevindim ama geçen seneki şarkı sanki daha bi güzeldi gibi.

ermenistan güzel kamera filtreleriyle güzel sahne yapmış şarkı zaten iyiydi bi seviye atlamışlar

basın toplantısındaki dağlık karabağ muhabbeti çok gereksizdi bu arada durduk yere azerbaycanla bozuşacaklar orda ama azeri kızımız semra ingilizce kıtlığı sebebiyle soruyu anlamayınca " bu yarışma müzik için çok da şey yapmayalım bu konuyu"diyip geçiştirdi bence iyi oldu.

kıbrıs uzun zamandır dinlediğim eurovision'a katılan en iyi rock şarkısıydı bi önceki için bkz: hanna pakarinen (2007)
basın toplantısında final için kura çekiminde ne istiyosun sorusuna ( finalin ilk yarısı mı ikinci yarısı mı ) bira cevabını verdi keltoş abimiz.

avusturya bebeğime gelince de ya çok heyecanlı ya da biraz saftirik bir kız. onu daha çözemedim ama sevindim yine de çıkmasına.

hollanda düz şarkılarla gelmeyi seviyor en son 2. oldukları yıl sevmişdim düzlüklerini de artık yettere breahh dedirtiyolar.

macar abimiz bu senenin duygusal terminatörü.

son olarak yılın mutlak favorisi rusya'ya gelecek olursak. mans'tan sonra sahne nası geliştirilir sorusuna güzel bir cevap vermiş abimiz her ne kadar provalarda düşme tehlikesi geçirse de finalde düşmezse rahat rahat alır. bunu bilen basın mensupları da basın toplantısında sıkıştırdılar abimizi. seneye moskova'ya gelirsek lgbt'i sıkıntı çeker mi zira ülkenizde bi deyyus var sıçar ağzımıza diye sordular. sergey ise geçiştirmek için çok saçma ama bir o kadar da komik bi cevap verdi : ülkede gayler var saklamıyoruz. çok güzel gay barlarımız da var. bekleriz. olm adam can güvenliği soruyo sana nerde ne yenir diye tripadvisor olarak kullanmıyo seni.

sonuç olarak gayet güzel geçen bir yarı final olmuştur..

bu aradaaaaaaa....

Europe - Final Countdown şakaları mu-az-zam-dı

kobe bryant

ilkokul 1'de başlamıştım basketbol oynamaya. gevşek bir ailem olduğu için hiç öyle erken yatmalarım falan olmadı benim. hep istediğim saatte yatardım. ertesi gün okul olsun olmasın. nba'in kanal d'de yayınlandığı zamanlardı ve yayınlandıkça izlerdim. hele cuma akşamları hiç kaçırmazdım beyaz show'dan sonra yayınlanırdı. chicago'da bi amca vardı sırtında Jordan yazıyordu ama Majesteleri diye okunuyordu. Türkçe'nin yazıldığı gibi okunmadığını o zaman öğrenmiştim. bu amca o yaştaki velede basketbol sevgisi kazandırmıştı. sürekli kazanıyordu ve insanlar ona saygı duyuyordu. Majestelerinin chicago kariyerinin son senesi benim basketbol kariyerimin ilk senesiydi çocukça hayallerim vardı onun bıraktığı yerden ben devam edecem diye.

Ama o amca yerini liseden yeni çıkmış bir abiye bırakmış da haberim yokmuş. Majesteleri gittikten sonra ikiz kuleler çıkmıştı piyasaya ama pek ısınamamıştım onlara. Duncan ve Robinson hep fırsatçı olarak kaldı aklımda. daha sonradan saygı edindim ama o zamanlar için çocuk aklımla kötü adamlardı onlar. 1 sene sonra şişko abiyle beraber çarptı gözüme lise mezunu abi. üst üste şampiyon oldular. çocuktum işte yeni idol buldum kendime hemen sattım chicago'yu lakers fanı oldum birden bire. lakers forması almalar, 34 numara giymek isterken 32 almıştım yanlışlıkla. daha sonra öğrendim ki o da başka bir efsaneymiş sihirbazmış. başka konu o.

Lise mezunu abi değişik şeyler yapıyodu. 2004'te yanına nba live 98 oynarken adını paytak diye okuduğum payton'la majestelerine kafa tutmaya çalışan bu yüzden hiç sevmediğim postacıyı alıp çıktı karşıma baya baya toplama takımdı ama benim gözüm yeni idolümdeydi. bir tek o ayakta kalmaya çalışıyordu. sezon sonunda detroit üstümüzden geçince Pavel Nedved'in dediği gibi takımdan yıldızlar gitti adamlar kaldı.

o adam Kobe'ydi.

81 attığı maçı canlı izledim. o sıralar artık basketbol oynayamıyordum. Jordan bana bırakmıştı kariyerini aslında ama bu da fena değildi be.

dün geceki maçını izleyemedim abi. kusura bakma. yoklamaya takılan hocanın dersi vardı 8 buçkta. ama ben senin yanındaydım. yatarken giydiğim Lakers t-shirt'üm ve şortumla.

Majestelerine layık veliaht olduğun ve oyuna kattığın her şey için teşekkür ederim. Bundan 45 yıl sonra dinazor Bill Russel gibi All-Star'larda seni saha içinde görmek dileğiyle.

böyle çok daha güzelsin

kadına şiddetin en güzel örneği olan program.

şimdi herkesin malumu ki kadına şiddet sadece fiziksel olarak olmuyor. buna sözlü tacizi, hakareti, rezil etmeyi de katmamız gerekiyor. e bu program ne?

ben seninle evlendiğimde böyle değildin diyor öküzün teki. be dangalak sen senin six pack'lerin eski tazeliğini koruyor mu.

bu ne böyle beyaz saçlar falan. lan öküzün önde gideni senin saçın beyazlamıyor mu ? illa boyatmak mı gerekiyor. kadın istediği şekilde yaşayamaz mı? senin istediğin formda olmak zorunda mı ?

herşeyi geçtim. bu programda kadın jüri var lan. hadi bizim öküz cinsimiz tamam. en eğitimlimiz bile öküzleşebiliyor bu konuda ama sen kendi cinsine yapılan bu zulme nası çanak tutuyosun ?

bu ve bunu tarz programlar kadına şiddettir bunu bilir bunu söylerim. bu tarz benim, ne giysem yakışır vb programların hepsi kadına şiddettir.

uludağ sözlük

2 buçuk aydır gelmediğim sözlük. gelmeme sebebim de ahan bu.
görsel

devlet bahçeli

HDP'den daha az milletvekili çıkararak, meclisteki 4. parti lideri olmuş insanoğlu.

"Biz onların daha önce oturduğu koltuklara oturmayız" açıklaması bekliyorum. hunimi hazırladım. takacam

uğur ışılak koalisyon şiiri

yazılması gayet kolay şiir,

arabayı vurduk duvara,
ne şase kaldı, ne süspansiyon.
bu kafayla kurulamaz koalisyon.

ders seçimi geldi çalışmıyor otomasyon
bu kafayla kurulamaz koalisyon

karnımız acıktı yetmez bize 1 porsiyon

tatile gidecem lazım bana pansiyon,

tuzlu ayran getir düştü benim tansiyon,

çok fena kadrolar kuruldu,
kim olacak bu sene şampiyon?
bu kafayla kurulamaz koalisyon.

Cumhurbaşkanı uzun adam,
Başbakan minyon...
Bu kafayla kurulamaz koalisyon.

lionel messi

uefa kupası kazanamamış, kariyeri abartılan futbolcumsu. Arif Erdem'in bile var lan :/

selahattin demirtaş

Selahattin Demirtaş iyi adam da etrafi kötü.

Tanım isterler bir de buna.

Etrafı kötü olan adam.

mans zelmerlöw

melodifestivalen'de sahnesini göstermiş olan yarışmacıdır. üzerine biraz daha koyması gerekiyor. zira italya Estonya ve Slovenya hemen ensesinde.

yarışmanın mutlak favorisidir.

maraaya

şarkının stüdyo versiyonu çok çok daha iyidir. canlı performansa baya bir çalışması gerekmektedir.

düm tek tek adlı şarkıyla eurovision a katılmak

4.lüğü getirmektir.

leylaklar soldu kalbinde'den güzel şarkıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=k1KG-4ViPgI

türkiye

Konsantre edilmiş ülkedir.

31 mart 2015 ;

ülke stand by'a alındı,
adliyede savcı rehin alındı,
236 sanık 2 sene yargılanıp ceza almışken (niyeyse), 2 aylık tekrar yargılanmada beraat etti.

ve bunların hepsi 6 buçuk saatte oldu.

ortalama olay yaşayan bir dünya ülkesinde bu olaylar 3 senede yaşanıyor.

eurovision

Avustralya'nın bir seneliğine konuk olarak geleceği yarışma. Eğer ki kazanırlarsa seneye tekrar katılabilecekler (aferin bonusu olarak) ancak yarışma yine bir avrupa ülkesinde avustralya sponsorluğunda olacak.

ayrıca Ermenistan'ın şarkısının ismi siyasi sebeplerden dolayı değişmiştir.

isveç'in gümbür gümbür kazanacağı yarışmadır ayrıca.

kimseye yaranamamak

Özgecan kardeşim üzerinden bir örnek vereceğim, utanıyorum ama vereceğim.

Aylin Nazlıkaya kadına şiddet için protestodadır, Fatiha biliyorsan oku derler.
AKP'den taziye mesajı gelir, yolsuzluk yapan konuşmasın derler.
Katil şerefsiz MHP'liymiş diye solcular haber çıkarır, MHP'li herkes faşist ve potansiyel sapık muamelesi görür.
Nihat Doğan tweet atar, bu adam AKP'li derler.
Nihat Doğan survivor'dan atılır, Acun Ilıcalı'nın zaten ne olduğu belli değil göz boyuyor derler.
Galatasaray klüpten ihracını ister, yalakasaray derler.

Şu kardeşimin ölümüne, yaşadıkları şeylere gram üzülmeyip birbirine bok atan ne kadar insan varsa hepinizin Allah belasını versin.

Bırakın acımızı yaşayalım, bu pisliklerden kurtulmanın yolunu bulalım sonra partizanlığınıza ve holiganlığınıza devam edersiniz.

nihat doğan

Özgecan için atmamış tweeti. Geri kaldı 36 milyon kadın. Hangisi için attın ? Onu söyle.

sendeanlat

son entrymi 16 eylülde atmışım sözlüğe. o zamandan beri girmek istemiyorum. çekmiyor beni artık.

bu başlığa geldim çünkü anlatmak istediklerim var.

bir erkeğim ve çok şükür karşı cinsim benim cinsim kadar ahlaksız değil de ben sendeanlat hashtag'ine girecek olaylar yazmıyorum.

benim anlatmak istediğim etrafımda gördüğüm olaylar değil.

benim anlatmak istediğim taciz, tecavüz, şiddet olayları da değil.

benim anlatmak istediğim sevgili olana kadar böceğim aşkım hayatım sevgili olduktan sonra onu yapma bunu giyme şunla görüşme gibi psikolojik şiddet olayları da değil.

benim anlatmak istediğim sosyal medya platformlarında tanımadığı kadınlara abuk sabuk msj atıp huzur bozan denyolar da değil.

benim anlatmak istediğim kezban, yollu yaftaları da değil.

benim anlatmak istediğim bunlardan çok farklı şeyler.

benim anlatmak istediğim sosyal yaşamda, akademik kariyerde, devlet kurumlarında, siyasette, sosyal sorumluluklarda hemcinslerimden fersah fersah önde olan kadınlarımız.

benim anlatmak istediğim bunlar. anlatmak istiyorum çünkü varlar. olmayan bir şeyi anlatmam ben.

izin verin de bunları anlatalım sendeanlat başlığında. izin verin artık.

izin verin de bu kadınlarımız ölüm haberleriyle taciz haberleriyle değil de dünyayı yerinden oynatan fikirleriyle gündemde kalsınlar.

lucy

----spoiler----

Yarim paket bonzai içen scarlett'in tanri olması.

----spoiler----