1. 1.
  istanbul-yenikapı'dan kalkan hızlı feribotlarla 50 dk'de gidebileceğiniz,termal isminde dünyalar harikası bi yeri bünyesinde bulunduran,kışın bembeyaz dağlarında sevgiliyle dolaşılası,yazın manzaraya karşı içilesi,tarihi sıcak banyoları ziyaret edilesi kent.merkezi de ayrı bi güzeldir,içinde taptaze ürünleri bulabileceğiniz pazarı vardır,çok ama çok sevdiğim küçük ildir.
  7 -2 ... elendil
 2. 2.
  istanbulun ilçesiyken kimsenin sallamadığı bir kaymakamı olmasına rağmen il olarak dikkatleri üzerine çekmiş bir şehirdir. plaka nosu 77 olup coğrafi olarak istanbul, bursa ve izmitin kesişme noktasında bulunur. her ne kadar istanbulla arasında marmara denizi olsa da meşhur topçular iskelesiyle istanbul için bir giriş kapısı özelliği taşır. çınarcık, çiftlikköy termal gibi yerli turizm açısından meşhur ilçecikleri vardır. buralara yazın gelenlerin içinde yoğun olarak ankaralılara rastlanması ilgi çekicidir.
  3 ... faji
 3. 3.
  ilçe iken şu olayın yaşandığı anlatılan ilimiz...

  birgün yalova kaymakamı sivil kıyafetleriyle ilçesinde dolaşmaya başlar. yolda boyacı bir çocuk görür ve ayakkabılarını boyatırken:
  -sen yalova kaymakamını tanıyor musun? diye sorar. çocuk da elinin tersini göstererek
  - kim s.ker yalova kaymakamını der...
  9 -2 ... palta
 4. 4.
  ilk kez bir iş görüşmesi için geldiğim ve işe kabulümle iki senedir yaşadığım, geldigim, gördüğüm, sevmediğim şehirciktir. istanbulun içesi olduğu zamanlardan kalan insanlarıyla büyük şehir havalarında olup saksı kadar olmasıyla çelişkiler şehridir. enteresan bir esnafı vardır, şöyleki alış veriş sürecinde bütün işi alıcı yapar satıcı kazığın çapını belirler sadece. ayrıca kimsenin değinmediği bir valisi vardır, konutunu gördüm ben de ordan biliyorum.
  3 ... faji
 5. 5.
  hiçgitmediiğim ve "ova" varmı orda diye merak ettigim yer .hadi var diyelim "yal-" nedemek ozaman diye daha da cok merak ettigim yer
  2 -7 ... rapter
 6. 6.
  bilişim şehri.*dedemin 7 yaşındayken selanikden gelip yerleştiği,o zamandan beri ata toprağı olan,doğal güzellikleri,verimli toprakları,içimi güzel şifalı sularıyla tanınan ulu önder atatürkün ''yalova benim şehrimdir'' dediği istanbul'un ilçesiyken bağımsız il haline gelmiş 77 plakalı ilimiz.
  3 ... veritaserum
 7. 7.
  zeytini güzel ,havası suyu şifalı şehir.hayallerimin şehrii.
  6 -1 ... obsessive
 8. 8.
  yalak ve ova kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşan ve sonra "yalova"adını alan,yaklaşık 80 000 nüfuslu bir sahil kentidir.bahsedildiği kadar güzel ve eğlenceli olup olmadığı tartışma konusudur.burada yaşayan bir çok kişi yazın güneye inmek için uğraşırken ,yalova'ya tatil için gelenlerin sayısıda oldukça fazladır.zamanında kaymakamların korkulu rüyası olmuş bir yerdir.
  3 ... arizai bakim
 9. 9.
  eskiden kaymakamı ile meşhur olan ilçemiz.il olduktan sonra valinin fermanı ile ölüm cezası verilince kimse bu konu hakkında konusamadı.
  1 ... sex pistols
 10. 10.
  yeni il olmuş kasaba
  1 -1 ... ozz le grand