bugün

çerkesi , lazı , kürdü , ermenisi , arabı , türkü , süryanisi vb. bu topraklar üzerinde yaşayan tüm halkların topyekün söyleyeceği sözler..

kardeşlerim
ben türküm arabım
irlandalı yahudi kızılderili
kürdüm ben
yakın beni
salın küllerimi
ağrı doruklarından anadolu ya
soysuzluğun bir daha yeşermeyeceği
geleceğe taşıyın beni
örtün beni
(bkz: türkiyeli/@thedewil)
amerikan ağızı bunlar. toplama insanlar mıyız biz bu ülkede? herkes turkiye'li olmaz da, kimileri, belli yükümlülükleri yerine getirince bu ülkenin vatandası olur.
(bkz: öpüşün barışın)
(bkz: hepimiz türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız)...
hepimiz dünyalıyız saçmalığına kadar gidebilecek saçmasapan çemkirme.
(bkz: sapına kadar)
Dna testi yapılsa saf türk çıkanların oranının çok az çıkacağı bir gerçektir. Buradaki türklük kavramı bir ırkı belirtmez. Atatürk'ün dediği gibi Türkiye cumhuriyeti'ni kuran halka Türk halkı denir. Bunun içinde kürtü lazı çerkezi arabı ermenisi de vardır. Türkiyelilik kavramı bence milli birliğimiz için sakıncalı olabilir. Ama istiyen kendisini türkiyeli olarak tarif edebilir. kendi hür iradesine kalmış.
türk olmayı, türk olma bilincini unutturmaya yönelik söylemdir. bu topraklar için çalışan herkes bu vatanın evladıdır. ister kürt çerkez ister ermeni rum...
"niye?? ben selanikliyim orası yunanistan..türkiyeyle alakam mı var şimdi? ama türküm abi ben türk. türkiyeliliğinize başlatmayın."

cümlelerimi hediye edeceğim söylemdir.
takım tutmak gibi birşey mi oluyor bu...?

(bkz: hepimiz galatasaraylıyız)
(bkz: hepimiz fenerliyiz)
(bkz: hepimiz siirt köy hizmetleri sporluyuz)
yanlış bir sözdür. türkiyelilik kavramı diye bir şey yoktur. "türklük" vardır ve doğrusu "hepimiz türk'üz" olmalıdır.

türkiyelilik denen şey, ülkemizi bölmeye çalışan emperyal akımın uydurduğu ve ülkemizde yaşayan ırkların sankim bu ülkeyi ayakta tutmak için zorla bir arada yaşıyormuş gibi göstermeye ve ülkeden çok -ırkların- ön plana çıkması amacını güden bir ifÂdedir.

türkiye'De yaşayan insanların dahil olduğu ne kadar ırk varsa hepsi "türk" adı altında toplanır ve bu ülkenin her vatandaşı türk'tür.
geriye kalanlar "alt kimliklerdir". ülkemiz bir ulus devlet modeline örnektir ve bu ulus da türk ulusudur.