bugün

entry'ler (534)

brostep

dubstep'i dünyada popüler hale getiren dj'lerin yaptığı müzik türüne eski dubstep dinleyicilerinin -ve dj'lerinin- verdiği isim. tarz olarak daha agresif ve gürültülüdür. dubstep'i ortaya çıkaran ingilizler bilhassa amerikan dj'leri kalitesiz ve özensiz müzik yapmakla eleştirerek yaptıkları müziğin dubstep olmadığını savunurlar. skrillex'in başını çektiği bir tür "ayağa düşme" olayına sebep olduğu için olsa gerek.

evkur

senetle iş yapan ve kredi kartı kullanmayanlara iyi olmasa da berbat bir seçenektir. bilgisayar almak gibi bir hataya düştüm , başvurudan itibaren 10 gün içinde hiç bir gelişme olmaması ve mağazalarına gidip sipariş durumumu sormamla "bekar yaşıyormuşsunuz" cevabını almam... hayır kardeşim medeni durumumdan sana ne maaş durumumu vs herşeyi biliyorsun , ne alakası var bekar ya da evli olmamın.. "bekar yaşıyorum ama düzenli bir seks hayatım var evliliğe karşıyım" dememek için zor tuttum kendimi ve tabi ki başvurumu, neyse ki, iptal ettirdim.
uzak durun efendim , kredi kartsız taksit yapıyorlar diye adamı maymun ediyorlar.

msn

hatıralarda kalan uygulama. işin hüzün veren o tarafı bir yana skype'ı hiç sevmeyen biri olarak bu durumdan memnun değilim kullanıcı arayüzünden midir nedir çok gıcık ve soğuk geliyor bana. artı şahsen msn kişilerini adres yazarak ekleyemiyorum skype'a geçişten sonra.
pis skype

el clasico

şöyle derinden bir dizi "ohhh", "yesss" , "hehehe" çektiren derbi. artık madrid tamam, rahatlama sırası bu akşam bizde diyerek peşinen barca ve fener destekçilerinin sövgü dolu sözlerine teşekkür ediyorum.

god of war

kaynağını birebir olmasa da yunan mitolojisinden alan, Ps3 sahibi olmamama isyan ettiren 3.sü dahil en muhteşem oyun serisi. grafik vs detaylarını en birinci ilan edemem son 5 yıldır oyun alemine hakim değilim, hikaye olarak başkaları ne der bilmem ama benim oynadığım en sürükleyici oyundu bu açıdan. homeros'un hesiod'un yazdığı değme hikayelere taş çıkartır; yani alıp olduğu gibi eski yunan mitolojisine soksanız sırıtmaz hatta en çok ilgi çeken hikayelerden olur - ya ne olacağıdı adam olayın can damarını * çökertiyo tabi ilgi çeker. -
ilk ikisini oynadık oynamasına ama sonuncusunun pleytruusunu yuutuptan izlemekle yetinmek biraz buruk oldu, bi taraflarım şişti. ha bi yandan kallavi bir film izlemiş hazzına eriştim mi , eriştim.
son birşey, sırf devam ettirmek için yenisini yapacaklarsa yapmasınlar, talep büyük orası tamam ama , hayal kırıklığımız da büyük olur; en azından benimki. büyük hissediyorum.

hüsnü şenlendirici

son albümü şukela-ül alemin müzisyen, klarnet üfleyicisi. lan bi insan kolayla* kafa olur mu? ayrıca albümün bazı parçalarındaki ilter kurcala etkisi de pastanın kreması.
edit: bazı parçalarda dedim , serhan baba ayrı bi olay

ben bu yazıyı sana yazdım

tamam la tamam hadi git çıkarttırtma bana içimdeki ümit beseni ferdi özbeğeni. devrik cümleler eksik cümleler hiç uğraşamam valla.

üniversitedeki bölümlerin tek cümlelik özeti

(bkz: ayh anket heycanlandık mı ne gı)
ehem: amerikan kültürü ve edebiyatı
böle ingilizce bişeler.

istanbul üniversitesi yemekhanesi

dün dilimle kavun verilen yemekhane. böyle altında kabuğuyla. çocukluğuma döndüm bi an elime aldığım gibi bahçeye çıkasım geldi.

istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi

kantinin olduğu koridorun iki duvarında karşılıklı panolarda orkid ve fifa 12 reklamları var. iki cinse de direkman hitap eden ürünlerle başlangıç yapmışlar , damardan girmişler tüketiciye. sımayliy

yazarların bilgisayarlarının özellikleri

içecek hastası, koladır çaydır etrafında ne varsa bi şekilde devirip klavye yoluyla emiyor.

karşılığı olmayacağını bile bile sevmek

arama sonucu cümlesi gibi olacak ama olmayandır. yoktur efendim böyle bir şey, varsa da salt anlamda karşılıksız sevmek denemez ona, boşlukta kalma, sosyal hayatta durgunluk, çirkinlik, kendine güven eksikliği, vesayre vesayre faktörlerden dolayı saplantıdır, avuntudur, tavşan rolüdür. o dağın senden haberi olmadan ezilir gidersin. aşırı realist veya materyalist göründüğümü biliyorum çünkü doluyum.

barış özbek

bir galatasaraylı olarak mutluyum. trabzonspor'a sempati duyan biri olarak içimi burkan transfer lakin.

28 mayıs 2011 fc barcelona manchester united maçı

yine senkron sorunu var, ses görüntüden önce geliyo. hani bi film izlersiniz yanınızda filmi izlemiş bi eleman en heyecanlı sahnede "bak burda adam ölecek şurda kız uçacak" der ya, öyle sinir oluyorum.

orjinal kolpa

kalbinin mahmutpaşa'da attığı sektör.

erkeklerin yüzde 90 ı porno izlemez

doğrudur, gogılda arayıp duruyoruz ülkecek ama izlediğimiz falan yok, tabi.

trabzonspor

bir zamanlar (sanırım 2006 falan) şampiyonlar ligi finali oynayan leverkusen misali kadrosunda hızlı yaprak dökümü yaşayan, sadri şener gibi sempatik bir başkana sahip averajla lig ikincisi kulüp. Şenol Güneş yine toplar bir grup futbolcuyu adam eder diye düşünüyorum.

türkiye nin en inançlı ikinci ülke olması

(bkz: araştırmaya inanmak)

ercüment vural

Bu adamın bir şarkısını dinledim, dinliyorum, dinleyeceğim de galiba bıkmıyorsun çünkü. tanım verelim: 90'lı yılların bence hakettiği yerlere gelmemiş sanatçısı, evet sanatçısı.

edit:şarkının adını yazmayı unutmuşum: rüyalar

sözlük yazarlarının rüyaları

--spoiler--

parmaklıklar ardındayım rüyanın başında, arabamla* vali ya da kaymakam -tam hatırlamıyorum ama torbalı biriydi- ezmişim. O seviyede birisi yolda niye yürür bana nasıl denk gelir de ezerim anlayabilmiş değilim. Sonra duruşma gibi şeyler oluyor ve beraat ediyorum, bunun şerefine sülale toplanıyor, köye gitmeye karar veriyoruz* koca sülale ufaktan bir minibüse atlamışız yoldayız. Derken bir yerde duruyoruz ben minibüsten çıkıyorum bi bina gibi bi şey var içeri giriyorum karşımda masa başında çekik gözlü bi eleman beni süzüyor, suratını ekşitip hayır anlamında başını sallıyor, meğer bizim köye japonya vizesiyle giriliyomuş, kayseri'nin köyüne japonya vizesi.. sonra minibüsteki sülalem bana sarı peruk veriyo, bunu tak, gözlerini kısarak bak diyo. peruğu takıp gidiyorum adamın yanına adam bakıyo, bakıyo.. -Ivan Dragoooon! diye bağırıyo...adam beni rakideki ivan dragon sanıyo bu bir, ivan dragon'un japonya vatandaşlığı varmış bu iki, ulan hadi hepsini anlarım da o nasıl kontrol kimlik sorma yok birşey yok tipime bakıp ivan dragon la bu diyerek izin veriyo. daha fazla dayanamadım "eeh skecem yeter" diyip uyandım. bazen tırnaklarımı falan yerim ama aslında normal bi insanım ne biliyim.

--spoiler--